Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
24. aug 2012

@lokalistin tak to byla svatba bez dortu, hádám ☹ , ale fakt to vypadá, že tam není výztuha, což je dost odvaha, nebo spíš blbost, já dávám výztuhu skrz i do dvoupatráku, pro jistotu

lokalistin
24. aug 2012

@pristela
@dm1 no prave, ze ona tam tu stredovu tyc nedala, bolo to pre syna jej kamaratky ona sa na to miesto hostiny ani nedostala,ked sa im ta torta zrutila, vratili sa domov zavolala kamaratke a povedala jej to.Ta jej povedala,ze to nieje ziadny koniec sveta, ze nic sa nedeje. Ale s mladomanzelmi este dodnes nehovorila,lebo su na svadobnej ceste.Chudera ani nespava, ze sa ukludni az ked sa vratia a povedia,ze je to ok.

mates22
24. aug 2012

holčicí se želvičkama - tak znělo zadání mé neteřinky, tak snad je dost holčičkovský 🙂

jakelina
24. aug 2012

@lokalistin to se jí nedivím, já bych byla na prášky měsíc. 😝

jakelina
24. aug 2012

@mates22 nádherná

lokalistin
24. aug 2012

@jakelina no ja asi tiez

mates22
24. aug 2012

@lokalistin tak to ještě, že to bylo pro kamarádku a navíc očividně rozumnou ...no co, chybama se člověk učí a novomanželé by byli určitě víc rozladění, kdyby jim krachla svatební cesta, aspoň svatebčani nemuseli tajně rozepínat knoflíčky u kalhot 😀..........ale jinak, kdyby nebyl zřícený, tak by byl moc krásný 🙂 mi připadá

lokalistin
24. aug 2012

@mates22 hej aj mne sa paci ale ta svadba asi bola totalny chaos nikto nemohol najst tu lokalitu dokonca aj caterng im prisiel dve hodiny neskor lebo to nemohli najst

lokalistin
24. aug 2012

ok babule pekny dnik letim pracovat 😝

wera.g
24. aug 2012

Ahojte žienky, prosím vás, zdá sa vám takáto tortička vhodná na oslavu 3 narodenín dievčatka? kurnik požiadavka bola tom a jerry a ja stále neviem ako to spraviť.. jerry už hotový, tom skoro, ale neviem ako to vymyslieť aby sa to hodilo k narodeninám..
http://tortyodmamy.sme.sk/rozpravkove-postavick...

daducha
24. aug 2012

Ahojte, tak tu je komplet vyskladana torticka, fotena sice v restike na chodbe, no slubili, za mi potom poslu fotky od profi fotografa, tak som zvedava.Teda ak ta torta vôbec vydrzi, dievcata bolo mi do placu.Od vcera tam maju minitorticky,pridem a uplne vsetko zvlhnute a mokre ☹ 😀 .Smartflex uplne lepkavy, manipulovat s nimi bola katastrofa a do tej chladnicky dali celu vyskladanu tortu.Vraj tam ine nemaju .Ja som nevedala ci mam plakat, smiat sa alebo zurit.ja to tu dobre ze v bavlnke nechovam a oni ved pohoda,na vzduchu to obschne.Ja to nechapem, daju za tortu sialene peniaze a potom im je to jedno.Teda,nevesta o tom netusi, bol tam zenich s kamosom,ska chlapi 😝 .
Ale mam z nej fakt dobry pocit,normalne sa mi paci vlastna torta,nehovorim, ze to nemohlo byt lepsie,hlavne potiahnutie toho vrchu,no ked som v kuchyni krasnych 26,tak je to zazrak 😀

daducha
24. aug 2012

@mates22 kráááásna

daducha
24. aug 2012

@mrka2 kráááásne 😵

daducha
24. aug 2012

Babulky, dakujem moc za krasne komentariky a likes,mna to vzdy tak potesi, hned mam krajsi den 😵 😵 😵 .

Nakoniec som to prekladala velkym nozikom, slo to fajn, zenich asistoval 😉 ,aj celu ju potom s kamosom davali do chladnicky oni, pre pripad padu som z toho mimo 😀 .
Vrch bol dotvarovany puncovinou ..

mates22
24. aug 2012

@daducha waw, tak to je paráda.
To jakože v chladničce se jim to olepkalo? No hlavně, aby se jim to tam ještě nějak nezřítilo, s tímhle přístupem.
A děkuju - kam se na tě hrabu 🙂

daducha
24. aug 2012

@dajna11 dotvarovat nie, potiahnut ano, aspon ja som mala Smartflex v tom teple totalne mäkky,aj ked som ho nechala na hrubsie vyvalkany, cakala som, ze sa bude natahovat,nestacilo to 😠 .Ked bude chladnejsie,urcite to pôjde lepsie .

mates22
24. aug 2012

@wera.g proč ne, není sice úplně holčičí, ale to asi neva. Jen bych asi ten ocásek nedala na tu odkrojenou část, to mi přijde trochu morbidní, tam by se třeba hezky vyjímaly svíčky zrovna.... a nebo něco takového (z netu)

jakelina
24. aug 2012

@daducha já jsem viděla taky takové mokré dorty, když jsme byli na svatbě. Ptala jsem se na to technika chladící techniky, který byl shodou okolností taky na té svatbě jako host. Vysvětlil mi to, že je to nejvíc tím, když v té restaurace pustí ten chlaďák a najednou tam dají třeba sto zákusků a tři dorty, které odněkud přivezli teplé a tím převozem se samozřejmě ohřály. Prý ta lednice je z toho pitomá, že se najednou ten obsah oteplí o tolik stupňů. Prý to je jako kdybys najednou naplnila celý mrazák třeba masem na zamražení. Musí se taky zamrazovat v určitém množství a stejně reaguje lednice.
Než zvládne vychladit takové množství, tak to všechno povolí, orosí se a už je v té lednici velká vlhkost. 😝 😝

jakelina
24. aug 2012

@daducha dort je prostě nádherný a jsi velká šikulka

eliska22
24. aug 2012

@daducha já tušila, že to bude pecka, nádhera, nádhera, nádhera 😵 😵 😵 😵

reruna
24. aug 2012

@daducha nádhera, jak sis vyhrála s těmi minidortíky🙂 škoda toho rošení, ale je fakt strašné teplo, ať dají do té lednice aspoň karton nebo hedvábný papír z papírnictví, ten tu vlhkost pohltí a třeba to bude lepší. Ten stojan je tvůj vlastní? Vypadá to super

eliska22
24. aug 2012

@mates22 tá je krásna milená 🙂

vlada111
24. aug 2012

@aduskatt budúci týždeň robím svadobnú. Mám už aj krajky doma textilné, nie je to zlé, ešte mám aj nejakú novú lištu, ale zbieram čo sa dá, lebo sama neviem ako to vypáli ☹

pipka
24. aug 2012

@daducha perfektnaaaa je 😎 som rada, ze sa podaril ten prenos 😉 ja to tiez doma prekladam vzdy na dvoch alebo jednom dlhom nozi a pohoda 😉 ked je to stuhnute nemal by byt problem 😉

jakelina
24. aug 2012

Moje dokončená Šmoulinka. Váha tři kila, krém máslovo šlehačkový s bílou čokoládou, meruňková marmeláda. Korpusy světlý a čokoládový.

aduskatt
24. aug 2012

@vlada111 tak trebars v pondelok?

pipka
24. aug 2012

@lokalistin ty brdo 😨 😖 ale ved ona tu tortu nicim nevystuzila 😕 😕 🙄
tak uprimne povedane sa ani nedivim co sa stalo 😖

ja vystuzujem v tomto teple aj dvojposchodku...pre istotu..a najma ak to nie je pre nas doma..ale sa niekam vezie, by som to neriskla, ze sa im to zruti 😒

jitta
24. aug 2012

Holky prosím, můžete mi poradit jak zabarvit mléčnej marcipán gel. barvami, aby byla barva všude rovnoměrná. Já to dneska zkoušela a mám to pořád takové jakoby žíhané a to jsem barvila jen malé části, ale příští týden chci potáhnout dort, aby byl zelený a nevím, jak to velké množství obravit. Děkuju moc za rady, tady posílám ukázku figurek už připravených, no žádný zázrak, je to můj asi cca 7 dort a první s postavičkama 😀

katuskad
24. aug 2012

ahojte. chcela som sa spýtať, aj ked viem že každému vyhovuje niečo iné, ale predsa, s ktorou hmotou sa najlepšie pracuje? z ktorej sa dajú pekne robiť kvietky?

aduskatt
24. aug 2012

@katuskad urcite Smartflex flower na kvety