Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
26. sep 2012

@janula.h a pomocky??? 😅

aduskatt
26. sep 2012

@pristela a sak kludne dojdi, ja sa Ta nebojim, xixi

njonja
26. sep 2012

Baby, ma zabijete, ale hladam pribinacikovu plnku bez creme ole.
Tu len so smotanou a nevieeeeem ju najst☹(( Prosiiiim, napiste mi ju! Som ju uz robila a zabudla☹

janula.h
26. sep 2012

@pristela nemám 😀 má rád vlaky,autá zvieratká 😀 a tatovu dielňu 😀 a nechcem mcquenna ani tomáša 😀 možno to uhrám s toy story ale neviem neviem 😖 a možno pAT A MAT?? 😀 POMOOOOOOOOOC

mia1111
26. sep 2012

@janula.h - neporadím, toto je ťažká úloha pre každú mamu 🙂. Mne Miško každý deň mení návrhy, akú tortičku chce na 3. narodeniny 😀 . U nás frčí momentálne Poštár Pat, Świat Gupików, inokedy zasa McQueen, Pat a Mat alebo Finley a najradšej mám, keď pozerám inšpirácie na nete a on ku každej detskej torte povie, že maminkaaaaa, takúto tojtičku by som chcel 😀 😀 😀 😀

daducha
26. sep 2012

@adrianai ja som uz robila stvorce aj okruhle.Okruhle boli priemer 5 cm korpus-krem korpus,stvorce boli tusim 7 cm a to uz mi prislo velke.Okruhle som najprv povykrajovala z korpusu ,naplnila a dala chladit cez noc.Pri stvorcovych som najprv vsetko naplnila a az poriadne zatuhnute krajala.Tu bol odpad minimalny.Ak môzem odporucit, urcite pouzi nejaky krem s maslom co dobre stuhne,ulahcis si robotu.najhorsie je to vsetko obmazat kremom,ozdoby ak môzes nachystaj si dopredu.Potahovanie je piplacka,ale da sa to zvladnut,no ja viac ako 30 neberiem,je to bleee robota 😀

janula.h
26. sep 2012

@mia1111 Tak vieš ako sa ccítim proste tma 😀 ako píšeš aj to aj to aj to 😀

pristela
26. sep 2012

@janula.h
a este mam poschodove 😝 😀 😀 😀 😀

janula.h
26. sep 2012

@pristela jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej dikyyyyyyyyyy :-* tá posledná vláčiková je úžasnáááááá

pristela
26. sep 2012

@janula.h aj ja myslím je farebne vesela a nevypada ani tazka a mas tam vsetko naraz , aj vlaciky aj zvieratka, dole mozes aj zamenit za auticka 😉

mia1111
26. sep 2012

@pristela krásne inšpirácie 🙂 . Keby som robila Miškovi tú dráhu (4.odspodu)., tak by som musela ten tunel urobiť ozajstný, takýto bluf by mi neprešiel 😀 😀 😀 . A vlastne, takúto tortu by nám určo nedovolil ani rozkrájať, rovno by sa na nej hral s autkami 😀 . Perfektnááááá je 😵 . Asi kúpim polystyrén a urobím si polystyrénovú 😅 😅 😅

janula.h
26. sep 2012

@pristela a hlavne základ je biely 🙂 🙂

mamina1978
26. sep 2012

@janula.h ..................Inspiracie z internetu.........................
Ty si taky majster, ze ked si tu 3D zirafku tak krasne urobila ,tak by si zvladla aj 3 D helikopteru.Preto som ti ju sem hodila. Mas tu aj par zvieratkovych. A ked je tvoj maly taky kutil, tak ja som mojmu na 3 narodeniny robila majster Manny....... 😉 🙂

janula.h
26. sep 2012

@mamina1978 hahahaha Ty si podarenáááááá 🙂 helikoptéra nádherná,ale tú si nechám na 3 roky 😀 teraz chcem niečo jednoduchšie také šup šup 🙂 Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
26. sep 2012

@janula.h jeeej az teraz pozeram, ze on nebude mat este 3 narodeniny. 😅 😅 😀 😀 😀 To mu robis teda na meniny ???? 😕

janula.h
26. sep 2012

@mamina1978 áno ja by som ani nerobila,ale svokra už zazerá že vždy keď príde na oslavu tak nieje torta 😝

mamina1978
26. sep 2012

@janula.h ............................... inspiracia z internetu............................ 😉 🙂
tak ak chces nieco jednoduchsie, urobila by som toto kuki................

janula.h
26. sep 2012

@mamina1978 mňam si mi urobila chuť na MaMś 😀

mamina1978
26. sep 2012

@janula.h tak ja uz idem, lebo zajtra ma caka moja torticka ,,s usatou Kitty´´
Dobruuuuu.................... 😉 🙂

janula.h
26. sep 2012

@mamina1978 ež drahá ja dopečiem a idem tiež teším na foto Kitty 🙂 paaaaaaaaaa

yamahafazer
27. sep 2012

@aduskatt akurat som si uvarila ztej slahacky parizsku slahacku tak uvidim aka bude,ale inak som sa zlakla,ze je pokazena lebo aka je tato tuha normalne husta ,ale pokazena neni len ako to robis ked potrebujes napriklad len tri slahacky 😒 lebo nepotrebujem zrovna vzdy len pol litra,ale menej tak neviem co potom stym asi budem prenas slahackove misky robit alebo co 😅

@janula.h ja mam strasne rada detske torticky 🙂 na nich sa da tak super vyhrat 😵 ja teda s malou problem nemam ona od roka nic ine aj meniny aj narodeniny len ovecku timmy uz mi dochadza fantazia ako ju skombinovat lebo uz mala na meniny aj s vianocnym stromcekom a minuly rok na liziach v zimnej krajinke a teraz sa jej pytam aku tortu budes chcet na meniny a hovori s timmym ,ale aby bol takyto tvrdy ( medzi prsty ukazovala aky ma byt 😀 ) to aby sa snim mohla potom hrat tak musi byt tvrdy 😀
niake inspiracie pre teba

nikulqa
27. sep 2012

@levandulka3 a mas nato aj presny recept,ci si si kupila ten isomalt? da sa to kupit bezne v obchode, ci ani nie,potrebujem specializovany obchod....pozerala som totiz tie bajecne torty serial,a ked som videla ako tam ti cukrari pracuju s tou hmotou a aky bol vysledok ohromny...no nieco krasne....

aduskatt
27. sep 2012

@yamahafazer tak parizsku vzdy potrebujem minimalne pol litra🙂) aj ine kremy do torty.este sa mi nestalo, aby som potrebovala menej....ak som potrebovala 750, ale to bolo tusim len raz, tak som k tejto priliala Rajo

ajaku
27. sep 2012

ahojte, naša pirátska tortička, prvá poschodová, figúrky stále hrozné 😀 , ale aj so synátorom sme sa snažili, vymyslel, urobil nákres a zrealizovali sme spoločne

miciatko
27. sep 2012

@adrianai aj mna to caka o mesiac a budem ich robit presne ako ty hovoris,naplnim platy ,dam zachladit, narezem, obmazem ,dam zachladit, potiahnem, ozdobim a potom do hlupych si budem nadavat, bo uz teraz viem ze ma bude pritom slak triafat 😒 😒 😒

Joj a pikosku vam dievcence poviem co s maturanti vymysleli ze oni nechcu tie minitorticky z marcipanu ,ale obmazat vsetky z bielou cokoladou, tak som sa zasmiala a potom vysvetlila ze ci si vedia predstavit ako to bude vyzerat po 2 hodinach v teple a okrem toho by som im to nezobrala

vlada111
27. sep 2012

@mizulienka no ale zase máš monopol na detské torty 😉

levandulka3
27. sep 2012

@annika11 lidl má vela druhov rôzne príchute

jakelina
27. sep 2012

@miciatko ještě čokotransfer na to mohli chtít ne??? 😀 😀 😀

levandulka3
27. sep 2012

@nikulqa asi som ťa zle pochopila ja ju nebudem robiť z diamantov 😀 😀 😀 😀 😀 ale na diamantovú svadbu (60.výročie svadby) ale páčili by sa mi aj tie diamanty ale ešte som s tým nerobila hoci ma to láka, ale bála som sa či by to tí starčekovia pochopili 😝 isomalt kupiš len niektorých cukrárskych e-shopoch a musíš dodržať správny technologický postup pri výrobe

miciatko
27. sep 2012

Ozaj baby zaregistrovali ste v lidl 80% rum, ja ho mam z rakuska,dostala som ho ako darcek, a je super,ale v lidli stoji 10 eur