Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. okt 2012

nieco som nasla

aduskatt
28. okt 2012

aha, chcelo by to vascie pismenka🙂

aduskatt
28. okt 2012

tak noch einmal🙂

aduskatt
28. okt 2012

no nic, nejdem to tu tapetovat, ale uz viem ako na to......ja tu mam taky program, ze malovanie, tak tam som to nejak porobila

daducha
28. okt 2012

Ahojte, len pridam posledne torticky a utekam trosku ponamahat telo do bazena.Vecer pozriem co krasne pribudlo 😵 .Fialova bola na zelanie,auto je akoze Mcqueen,aj by uslo az na ten zadok 😝

aduskatt
28. okt 2012

dala som recept na ten jablckovy do dvojky

aduskatt
28. okt 2012

babulky, ste tu niektora priamo z Nitry, alebo ju poznate?

lamps
28. okt 2012

@maya30 ja robím do 18 cm formy mramorák zo 4 vajíčok vajíčok, prekrojím na trikrát 😅

lamps
28. okt 2012

@pristela no mne sľúbila Veronika (nika1985), že mi donesie farby a jasné urobím jej aj kávičku a ty sa tiež chystáš ku mne na kávičku nie?

lamps
28. okt 2012

@daducha všetky krásne a tá papučková je neskutočná 😅 😅 😅 😅 😅

jakelina
28. okt 2012

@aduskatt v malování taky upravuju všechny fotky, já se teda snažím už vyfotit tak, abych nemusela nic ořezávat, jenom vložím jméno a někam se musí fotky zmenšit, protože velké nejdou vložit. 😢

vlada111
28. okt 2012

@aduskatt jaaaaaa priamo 🙂

luciahromadkova
28. okt 2012

dnesna, skuska cokotransfer 😉 , pribinak s gastanmi- iba tak pre nas

vlada111
28. okt 2012

@aduskatt tak to ti závidím, u mňa to trvalo 11 hodín

aduskatt
28. okt 2012

@vlada111 som nevedela, ci nahodou nemas ine starosti, tak som neoslovila priamo Teba, aj ked viem, ze si odtial.no moja, tak ta hned zneuzijem.......vies mi povedat, kde v nitre je Mostna ulica? resp ako sa tam dostanem, ked pojdem z TT

aduskatt
28. okt 2012

@vlada111 aj ja si zavidim, xixi

aduskatt
28. okt 2012

@luciahromadkova a fotooooooooooo 🙂

vlada111
28. okt 2012

@pristela no moja keby som vedela, že to pomôže, aj sa na to dám, ale piecť sa mi tiež nejako nechce. Ja by som už len tak zdobila ako pri tej poslednej svadobnej, hold na dobré sa rýchlo zvyká.

vlada111
28. okt 2012

@aduskatt a kedy ideš? Ja idem v utorok na 13.00 hod. na poradňu, môžem ťa tam vyhodiť a po poradni prísť pre teba a späť do TT.

aduskatt
28. okt 2012

@vlada111 dik moja, ale peto musi ist zajtra, ma tam byt o 15,30 ide na konzultaciu do Usmev ako Dar a netusime, ako sa tam dostat..........

jakelina
28. okt 2012

@aduskatt strýček Google ti to najde, jenom zadej do map název ulice a město. 😉

vlada111
28. okt 2012

@pristela ty nám už ťažko vyhovoríš, že nemáš photoshop 😀

aduskatt
28. okt 2012

@jakelina no, to mam v zalohe ako poslednu moznost🙂 este predtym sa spolahnem na Vladku🙂

vlada111
28. okt 2012

@aduskatt choďte normál do NR na Hypertesco. Prídete na ten veľký kruháč pri Tescu a vyjdete z neho von na poslednej možnej pri takých červeno - bielych kolíkoch. Pôjdete rovno, potom budete akokeby na takom mini kruháči, tak dáte prednosť a pôjdete na ňom rovno a potom budú svetelné semafóry a na nich rovno a už ste na mostnej pri divadle Andreja Bagara.

jakelina
28. okt 2012

@aduskatt já zase ráda takhle hledám v mapě, když si to hodně přiblížíš, tak vidíš i jednotlivé domy, podívám se kde jde parkovat, jestli to není jednosměrka a tak. 😀 😀 😀

vlada111
28. okt 2012

@aduskatt alebo ma zajtra prezvoň keď budete pri Tescu, ja ti zavolám naspäť a budem vás po telefóne navygovať 😉

aduskatt
28. okt 2012

@vlada111 Peto pojde sam, mozem mu pre pripad potreby dat tvoje cislo?🙂 ale pozrieme si to este aj v mape🙂 a velice prevelice dakujeeeeeeeeem

luciahromadkova
28. okt 2012

foto

denisak77
28. okt 2012

posledná tohtotýždňová

mimcak
28. okt 2012

@p69majka Ja si vždy ak potrebujem čiernu urobím čokoládovu hmotu z cukríkou odoberem kolko potrebujem a dám čiernu gelovku a mám krásnu čiernu.Zvyšok hmoty ak nepotrebujem dám do chladničky a to postojí recept ak chceš mám ho z mmb:150g prášk. cukru 200g horkej čokolády 180g "maršmelou" cukríkov ľubovolnej farby 1 lyžička margarínu alebo masla 3 lyžičky šľahačky-smotany 1 lyžička likéru alebo brandy
1. Nad parou roztopíme čokoládu
2. Pridáme maršmelou a necháme roztopiť, pridáme smotanu, maslo a likér
3. PRELOžíMEe masu do mixéra, pridáme cukor a vymiešame
4. Cesto vyklopíme na podložku poprášenú cukrom a môžeme spracovať
5. "Neohybne - tvrde" cesto necháme trochu ohriať v mikrovlnke.
6. Hmotu skladujeme v igelitovom sacku a doze v chladničke
Ja robievam iba od oka