Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. jan 2013

@nika222 jasne, chapem.

makinka2
25. jan 2013

holky tak se mi propadl, doufám, že po rozkorjení to nebude moc vidět ☹

sisix
25. jan 2013

@makinka2 to je divny, me se nikdy neroadl a pecu na 150

daducha
25. jan 2013

@mizulienka vidim ze ta napadlo to co mna pred istym casom 😉 .Manzela to stale drzi,ja uz o tom nie som taka presvedcena 😖 .Pre priklad preco ja do toho nepôjdem - tento tyzden som modelovala 4 simpsonovcov,angelinu ballerinu,pat a mat, pirat,lodka, palma,topanocky,kvietky ,stravila som pri tom od pondelka kazdy vecer min. do jednej ,jeden cely den,k tomu jasne piekla korpusy,robila plnky.Od pondelka spim v priemere 4,5 hodiny,chora som taka ze si idem pluca vykaslat,popri detoch sa nezastavim a sadnut si je pre mna sviatok.Uz ked vidim Smartflex,nozik sa mmi vo vrecku otvara 😀 .Objednavok mam tolko,ze uz teraz nestiham,takze sama by som do toho aj tak nesla.Prvotna investicia je obrovska a navratnost podla mna veeeeelmi dlha.cena by musela ist hore,ak by som tam naratavala dan,prenajom priestorov,dalsia prac. sila a co ja viem co este.Vlastne si ani neviem predstavit kolko tôrt by som musela tyzdenne urobit aby som na tom zarobila.
ale minule na urade prace hovorila ta baba co k nej patrim, ze ziskat zivnost na torty nie je vôbec problem, tak neviem, ja viem skôr o opaku.
Mozno keby som mala svoje priestory a naozaj vysoky vlaastny vstupny kapital tak mozno, ale momentalne nie .Dufam ze mi vyjde praca od septembra a dokonca v mojom odbore a torticky ostatnu naozaj len ako relax.Aj ked je mi trosku luto vsetkych zakaznikov, za dva roky som si vybudovala dobre meno a o vsetko prist 😖 .... Je to tazke ale ....Zdravie,deti pohodu mam len jednu a zo zaciatku by na to trebalo vela casu,nervovo odhodlania a tym ze su deticky male...Mozno raz ked odrastu ,ja budem velka a bohata a mna to bude stale drzat sa do toho pustim 😉

jakelina
25. jan 2013

@daducha krásně jsi to napsala 😉

ajka82
25. jan 2013

joooj baby, aka som nasr. u nas obchod ma noveho majitela, tak tovar co som kupovavala a bola nan zvyknuta aj cenovo v pohode na pecenie ak nebola akcia, tak nie je... tak som bola v tescu na nakup, ale ked som pozerala maslo tak X druhov, co som ani nespocitala a z toho len 2 slovenske a ostatne polske alebo s nejakymi nahradami, co maslo ani okolo nepreslo 😠 ☹ a samozrejme slovenske pod 8,-/kg ani nepachlo 🙄
ja tento vikend jednu torticku na oddych ak mi nezostatne z niecoho a nejaku pidi mini este babab neurobim 😉

dadka212
25. jan 2013

@mizulienka u nás si nejaké kočky otvorili tortyzlásky....vraj berú 12eur za kilo, postavičky +5eur za každú...viem, že robia aj zdravé muffinky, koláčiky, tortičky a neviem čo, používajú špaldovú múku, hnedý cukor....ale čo ja nechápem, ako z toho platia odvody, asi aj prenajatie priestoru....jasné, zarobia niečo, ale aby sa ako tak uživili neviem či sú len 2 tak musia makať od rána do večera...neviem či by som do toho šla...je to dosť náročné, aj keď je to to čo ma baví....tiež som nad tým uvažovala...mne už materská dávno skončila, ale Danielu mám doma, lebo ju nezobrali do škôlky....čiže moj mesačný príjem je cca 45eur prídavky na deti...torty mi teraz dosť pomáhajú...

jakelina
25. jan 2013

@dadka212 víš co, zřejmě úplně všechno nezdaňují, jinak to není možné. Asi musí někomu kdo nechce doklad, dávat výrobky jenom tak. 😉

yukki
25. jan 2013

Baby ja som taká lenivá. jak voš. Či vša. Či jak sa to skloňuje. Kukám kukám na nové recepty na torty a nakoniec sa zas rozhodnem pre najľahšiu alternatívu, sacherovu s marhuľovým džemom. A šak je dobrá. Chutí aj deťom, nikdy nenechajú z nej nič, a z iných nechajú...a je to pre ne.... 😝 😝 😝 😝 No, večer musím tie ich tortičky upiecť, keďže ony svoju časť dohody splnili....a na vrch dám lentilky, nech je to....farebnejšie

dadka212
25. jan 2013

@jakelina no asi ano....ale aj tak si neviem predstaviť, kolko musia makať aby mala každá aspoň 500eur 😝

aduskatt
25. jan 2013

@jakelina
@dadka212 pokial maju sro, tak tam je moezne neplatit odvody tak ako SZCO......aj ked teda naklady isto maju, min za prenajom.ako sro maju povinnost platit len do zdravotnej poistovne nejakych 48 EUR plusminus...

aduskatt
25. jan 2013

@dadka212 to musi byt makacka strasna, ak maju mat tych 500 kazda, aj ked odvody platit nebudu, nehovoriac a tom, ak by ich platili, to je minimalne kazda tusim 180 EUR navyse.......sa musia upiect k smrti, ked su dve

jakelina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mizulienka
25. jan 2013

@daducha a @dadka212 dakujem za reakcie 😉

ja som sa z toho tiez nejako vyspala 😉 akoze zriadit si uplne novu vyrobnu, do toho by som nesla ani ja, lebo by som sa nedoplatila a tiez nemame taky vstupny kapital, aby sme to vseto pokryli a uz teraz splacame hypo za dom, takze dalsia hypoteka nepripada do uvahy.

mna skor nadchlo to, ze by som mohla piect doma, cez tu volnu zivnost...ale tiez sa obavam toho, ze prvoradym zamerom by bolo robit to, co mam rada a byt viac doma s detmi, ale v konecnom dosledku by som sa ustvala, s detmi by som mozno bola este menej, ao ked budem chodit do prace, kde skoncim o 16.00 a pridem domov...takze dnes som viac naklonena tomu, ze idem naspat do prace.
Aj ked to nie je idealna praca, ale 3x do tyzdna by som mala robit z domu, takze by sa aj celkom dalo 😉

pristela
25. jan 2013

@aduskatt bacha odvody do zdravotky su uz vacsie ☹ - nie 48 ale vyse 55 € mesacne ☹ jasne ze toto je vypocitane z minimálnej
Od 1.1.2013 tak SZČO budú platiť odvody najmenej vo výške:
Do Sociálnej poisťovne = 130,27 eur
Do zdravotnej poisťovne 14% z 393 eur = 55,02 eur
Spolu odvody = 185,29 eur
Poznámka: Nový minimálny VZ sa vzťahuje aj na dobrovoľne poistené osoby.

lucinocka
25. jan 2013

@florentina aj som si myslela..potrebujem to v strede buduceho tyzdna namontovat na tortu, tak hadam trochu stvrdne dovtedy

mariann2
25. jan 2013

@daducha moja, hovoríš mi z duše, aj mňa všetci prehovárajú, aby som sekla s pôvodným povolaním a venovala sa po materskej tortám, že bude škoda, keď s tým od augusta skončím. tiež si neviem predstaviť ako budem všetkým ľuďom, ktorí si budú chcieť dať urobiť tortu hovoriť nie ☹ no nevidím to ružovo. ja ,podobne ako ty, ťahám 5 nocí v týždni aj do druhej v noci, štvrtok, piatok aj do štvrtej a nemám pocit, že som nejako zbohatla...a to ešte neplatím odvody. Takže sa pomaly zmierujem s tým, že už mi zostáva iba pol roka tortovania. 😒

aduskatt
25. jan 2013

@pristela moze byt, este to neplatim, az od 1.2. tak presne cisla som nemala, dik za info

mizulienka
25. jan 2013

@mariann2 @daducha baby ale berte do uvahy, ze to by bolo vase zamestnanie, takze od rana, ked si sadnes, kym nepojdete pre deti do skolky, nieco sa da stihnut za ten cas, aj ked samozrejme by urcite boli aj prebdene noci 😕 😕 😕

pristela
25. jan 2013

@mizulienka joooj , andelickaa, mne tiez vravia preco robim v noci a nie ten cas co su deti v skole , aaale to su 4hodky ! co za ten cas urobis? upraces , navaris , pripadne ides na nakup , mne osobne sa robi velmi tazko ked mam trebars len hodinu, pokial vsetko rozlozim a pak zase spracem prejde dost casu z tej hodiny a odbiehat od prace je este horsie, ja teda zvacsa ak mozem doobeda spim, hned ako sa zobudim /10 hod ale niekedy ked som do 5hore tak vstavam az na obed 😝/ idem do pracovne a som v nej az do 3-4rana , travia tu cas aj moje deti , su tu nonstop, ak idem pozerat telku taham zo sebou ihly a nite a pracu na rucne sitie alebo modelovačky, ted mam prvaka, hrozne zle mu ide citanie a pisanie ☹ /v matike je excelentny-po tatkovi 😀 / chudak doma sa uci a pise, číta ulohy 4hodiny denne !!! ☹ a to sa pri nom striedame lebo inak by nas plesklo o zem , a ked su deti doma , pokial nezaspia sice robim ale ide mi to pomalsie nez v noci ked mam viac hodin a sama , pretoze oni sa stale nieco pýtaju, stale nieco potrebuju, tak sa im musis venovat a pak si nervozna ze ta vyrusuju a taka nervozna utahana po detoch ides vlastne este do "nocnej" kedze praca si ta pockala ☹

mizulienka
25. jan 2013

@pristela takze to nie je take jednoduche, ako som si myslela 😀
ja som myslela take, ze ked deti odidu rano o 8.00 do skolky, idem pre nich az o 16.00 tak to by bol ten cas, kedy si myslim, ze by sa dalo nieco stihnut...
ale v tom mas pravdu, ze vytahovat nieco na hodinu, ani ja to nemam rada, vtedy ani nic poriadne neurobim...

sisix
25. jan 2013

@mizulienka to je fakt, deti ms od 8 ve skole, skolce. Pak pro pracujici maminky je druzina az do 5hodin a skolka je do pul 5. Aspon u nas. Takze 6,5-8 hodin muzes makat. Ses doma a kdyz nahodu mas ditko nemocne, tak si ho muzes nechat bez problemu doma. JAsne, ze kdyz bude toho hodne takse k praci vratis vecer. Ja nevim jak je to u vas ale ja mam mm od rana do vecera v praci, jsme bez babicek a tak musim vse ja. Odvest, privest, nemoce............... Takze, ja bych mohla nekam max na pul uvazku a to jeste v okoli a to kvuli vyzvedavani. Cim dal, tim driv musis koncit. Kdyz si spocitam, kolik projedu a kolik mi zustane, tak to za to pomalu ani nestoji. A navic ta praca neni. Slysi mama dvou deti ...... do toho jen polvicni uvazek .... ☹

daducha
25. jan 2013

@pristela to ako keby som ja pisala 😀 😀 .si mi usetrila pracu 😉 .Ked je dobry den, tak k modelovaniu sadam o tej 9.0 rano a koncim okolo 14.0 ,ale to je velmi vynimocne.Ak peciem korpusy,tak nevymodelujem nic, podobne ked plnim torty to je do 12.0 jednej zabite a na hodinu sa mi to neoplati vyberat.tym ze robim po nociach veci na torty, zehlenie ,pranie, varenie musim zvladat kym su deti mimo, aby som s nimi aspon chvilu bola.manzel chodi a 20. vecer,takze pomoc cez tyzden minimalna.a to mam stastie,ze ani neviem ze mame prvaka, cita ako tretiak a pise krajsie ako ja 😀 .Fakt neviem ze chodi do skoly.V stredu doobeda neurobim nic,sice peceim korpusy no uz o pol druhej bezim s malym na trening.Väcsinou teda fakt robim vsetko v noci a uz nevladzem 😝 😝

mizulienka
25. jan 2013

@sisix som na tom podobe,ako ty...manzel chodi z prace najskor okolo tej 19.00, tkze tiez na vsetko sama, ale zatial sa to dalo, pretoze maly chodi do skolky tu u nas, a katka bola doma, len teraz, ked nastupim do prace, neviem si predstavit, ake to bude, ked budu chori, tiez najblizsia babka, 400km od nas....ja bez auta 😕 a to fakt netusim, ci v tej praci mi budu aj v skutocnosti tak vycadzat v ustrety, ako boli ustretovi na stretnuti, ked sme spolu mali.

jakelina
25. jan 2013

@sisix víš co, já kdybych někde řekla, že mám čtyři děti, tak se se mnou ani nebudou bavit a nezajímá je, že už jsou velcí. 😝 😝

sisix
25. jan 2013

@pristela taky mam prvnacka a cteni a pocty super ale to psani je desny. Ted pujdem na vysetreni, mame podezdreni ze je dysgrafik. Tak uvidime co mam reknou. Ale ani bych se nedivila pak ja jsme a mm psal taky priserne. A ty se s nim ucis 4 hodiny v kuse denne?

pristela
25. jan 2013

@mizulienka vies co ja robim zvacsa doobeda ? Komunikacia so zákazníkmi , balenie balikov, vypisovanie papierov , fotenie, vyberanie , ukladanie fotiek , vkladanie tovaru na vsetky netove stranky kde som s predajom, zožere to strasne vela casu , niektorym zakaznikom sa musis venovat dlhoooo , prosto potrebuju konzultacie do podrobna, a niektorí ti pridu aj domov na konzultaciu 😅 /to je vsetko cas na vyse , s ktorym si nepocitala pri vyrobe/ si zober kolko tort musis upiect aby si mala tych 185€ na odvody kolko € mas na jednej čisty zisk? atd. atd. ak sa na to das budem siiilno drzat palcoky 😵 😵 😵 😵 mozno to chce len skusit aby si zistila o com to je , skus si to na "nečisto" , odloz z platby za torty 185€ akoze si zaplatila odvody a vsetko co kupis suroviny pomocky plat len z tort, aj elektriku, odloz na bok kolko by si platila za prenajom atd a zistis pak a bez pociatocnej investicie 😀

sisix
25. jan 2013

@mizulienka vymenim prvnacka za tveho 😀

pristela
25. jan 2013

@sisix ne v kuse , on normalne urobi cililing a ze 5minut prestavka 😀 😀 😀 no on je flegmoš, sice cita ale desne sekavo a ...no usi sa ti točia pri ňom 😀 😀 pisanie ma netrápi 😝 je to chalan nemusi pisat pekne staci že napise spravne 😝 oni dostavaju hodne aj prepisovat a to som zistila ze napise bez chyby len ak mu to ja diktujem nie že on sa pozera na text a ma odpisovat aach jooo, ja myslela ze s nim to bude v pohode bo pozna pismenka od 2rokov atd , počíta fakt genialne , normalne ti v pohode premeni jednotky z pamati 😕 pred dvomi rokmi hraval casto šach, poker 😀 ted uz ho to nebaví 😝 no a vidis ked to musi tak to nejde a nechce 😀 😀 😀 pri tom tiez starsi ked bol prvak ani sme o tom nevedeli 😀
to iste aj torticky , ked musis tak to nejde 😀 😀 😀 😀 😀

daducha
25. jan 2013

jeminkote, v Lidli zmenili zlozenie lesnych plodov- su tam aj jahody a visne 😝 😝 .ja so tam necheeeeem .odkedy su visne ze lesne plody to fakt netusim 😀