Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
5. feb 2013

@mamina1978 smartflex sa da objednat od jednej baby z ciech ona to chodi posielat do nemecka takze postovne ma ako v nemecku,ale ja som teraz objednala 7kg WI alebo mam doma aj gumpastu tak ak chces nemusis objednavat pozicam ti, to WI je mäkke,ale pekne vytvrdne a gumpasta teda vytvrdne hned a aj dobre

alexandrakocikova
5. feb 2013

@lussy23 robene.ja som robila🙂

lokalistin
6. feb 2013

@mamina1978 https://www.google.de/search?q=stiletto+cake&hl... mala som ulozenu krasnu topanku,ale ani za svet ju nemozem najst,ale hladala si obet na podusku tak to skus skombinovat

lucula73
6. feb 2013

@gabulenka no za dva týždne sa naučiť piecť poťahovanú tortu 😒 ...........
je tu ešte jedna tema,kde sú samé recepty,skús pokukať.všetky sú odskúšané,výborné.....
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
a pod poťah musíš tortu potrieť buď maslovým kremom,alebo iba maslom vymiešaným s cukrom,lebo šľahačkové ,tvarohové plnky by ti poťah roypustili.
A hmotu asi bude najlepšie ak si kupiš hotovú.napr. smartflex velvet........ 😉

eliska22
6. feb 2013

@gabulenka v prvom rade si treba začať čítať túto diskusiu, najlepšie začať od začiatku a veľa študovať na nete, poprípade si zapisovať do zošita informácie, rozhodnúť sa pre plnku, korpus, akú hmotu použiť, či si chceš doma zarobiť, alebo kúpiť a potom ak budeš mať už ty predstavu, tak potom napíš už konkrétne otázky, lebo takto sa ťažko radí, je toho veľa aj čo sa týka plniek, korpusov atď..... 😉

maya30
6. feb 2013

baby narychlo som vecer objednavala drotiky z pravacokolada a nemaju ich ocislovane, potrebovala som c.20, najhrubsi mali 0,8mm neviete mi povedat ake cislo to moze byt ? dufam ze som blbost nekupila, zase to postovne 3,80 😒

daducha
6. feb 2013

@luciahromadkova
@maya30 dakujem moc babulky za inspiracky,nakoniec budu dve srdiecka na sebe,ale stale este neviem co dal 😀 .Neviem sa rozhodnut 😝

maya30
6. feb 2013

@lucyf ja som raz lepila aj vodou - treba rovnomerne navlhcit potah na ktory chces lepit ale nie velmi a na to polozit oblatku a opatrne uhladit, ak nebude navlhceny rovnomerne tak sa ti budu pod nou robit bubliny....v tomto je to jednoduchsie s gelom alebo medom, ze lepsie drzia 🙂

daducha
6. feb 2013

Baby, ktora sa Vam paci viac ? 762 alebo 733 z tejto stranky ?http://www.scrumptiouscakes.co.uk/Galleries/Wed...
Zatial som rozhodnuta pre 762,ale nie definitivne,ta sa mi paci odkedy peciem 😵

maya30
6. feb 2013

@daducha obidve su krasne 🙂 ja by som povedala ze ta modra je elegantnejsia ale ta srdieckova je zas vyraznejsia

daducha
6. feb 2013

JO baby,chcela som Vam napisat,tie co kupujete mraz.ovocie v Lidli, tak tu v KE ho uz asi dva tyzdne nemaju a vraj ho ani nevedia objednavat a nevedia ci sa este bude dat 😠 .Zajtra ma caka obiehanie po KE aby som si ho nakupila do zasoby ak vôbec este bude,lebo maju ho aj v inych obchodoch,ale o dost drahsie 😝 .Uz tak som teraz s tazkym srdcom zvysila cenu za kilo a teraz toto ,ach jo, o chvilu nebudem mat pre koho piect 😀 ked tie ceny vsetkeho pôjdu stale hore 😢

florentina
6. feb 2013

@daducha taky jsem za 762...mám takovou taky už dlouho uloženou a slintám po ní...krásná na efekt, ale zase podle mě tam toho není moc co k výrobě, když se perličky a mašle koupí....

muffinka8
6. feb 2013

@daducha to vážne? 😨 😨 😨 ja budem potrebovať malín veľa a som chcela povedať manželovi nech mi kúpi skôr, že keby náhodou nemali. Fúúú tak som zvedavá. Keď nie tak budem musieť inde pozrieť.

daducha
6. feb 2013

@florentina idealna kombinacia menej narocna na pracu , pre mna neskutocne elegantna efekt uzasny 😀 .ja mam velmi rada tento styl toriet 😵

@muffinka8 no ved mna az vcera zmrazilo ked mi to povedali.A ja ze preco to tak dlhsie nemaju 😖

muffinka8
6. feb 2013

@gabulenka nič v zlom, ale pri takých správach ani neviem či sa mi chce smiať alebo plakať 😕 Ak chceš poťahovanú tortu, tak neviem či to stihneš. Ak by ti mala hociktorá tu hovoriť len také základy, čo a ako sa robí čo potrebuješ tak to sú hodiny, a o písaní ani nehovorím. Tiež ti k tomu treba pozháňať potrebné veci, ktoré nemajú len tak v každom obchode.
Ak vieš piecť, upeč tortu len ozdobenú šľahačkou, alebo inou polevou, alebo len polej čokoládou ako koláč, možností je veľa. No a potom začni trochu čítať túto tému, a aj iné kde sú recepty, pozri si stránky ako Torty snov.... všade sú rady pre začiatočníkov, postupy, recepty, popozeraj zahraničné videá, lebo treba aj vidieť, nie len počuť a zváž či sa ti to oplatí ísť do toho, investovať do nejakých pomôcok a tak. Veď sviatkov v rodine ešte bude 🙂
Pozri: http://varecha.pravda.sk/recepty/schwarzwaldska... jednoduchá, milá a chutná torta.

muffinka8
6. feb 2013

@daducha a to sa len KE týka? Lebo mám možnosť pozrieť ešte v PO, LE a PP tak či sa mám vôbec do týchto obchodov trepať.

daducha
6. feb 2013

@muffinka8 neviem, ale ak funguje na principoch ako napr. Tesco,tak sa to tyka celej siete.obj. z jedneho miesta

dadka212
6. feb 2013

@daducha ani u nás nemajú už asi 3 týždne nič, len jahody a to dopredaj....

maya30
6. feb 2013

@muffinka8
@daducha ani u nas nemaju uz asi 2 tyzdne, iba zopar jahod a ja cakam ako blbec kedy dolozia, to ste ma teda nepotesili ☹

gabulenka
6. feb 2013

Máte pravdu, byl to naivní nápad 😀 i tak moc děkuji 🙂

daducha
6. feb 2013

Kde potom kupujete maliny a lesne plody? ja mam este zasobu asi 3 balikov a potom nic 😝

mamina1978
6. feb 2013

@jenie123 Dakujeeem..... 🙂 Vidis, 😅 ved ja som davala do dvojky postupy a tam bola tiez jedna cervena mega velka lodickaaaa 😵 😀 😀 uz som toho tolko videla, ze uz si polovicu veci nepamätam 😅 😀

dm1
6. feb 2013

@daducha ja kupujem v kaufe

daducha
6. feb 2013

Tak som trosku knurala a najlepsie ceny ma Metro,4,40 bez DPH /kg maliny aj lesne plody.Tak kto vam to vie nakupit na firmu tak to vyjde celkom obstojne.Aj ked stale bol Lidl lacnejsi 😝

eliska22
6. feb 2013

@dadka212 ani nehovor, včera som bola v lidli v PK 😠

eliska22
6. feb 2013

@daducha 762 jednoznačne, tá sa mi veľmi páči 😵 😵

mamina1978
6. feb 2013

@lokalistin A nie je to nahodou Hanka z Tortentalk ? 😕 Si zlatucka 😵 😵 😵 😵 , no aj tak sa chystam objednat si nejaku hmotu na taketo special objednavky. Nejak sa mi to rozbieha ...........
A to prave teraz, ked idu moji najmensi chrustikovia od septembra do skolky a ja idem na plny uväzok do firmy. Sice nebudem potom robit v noci doma, lebo to stihnem v praci, ale ani cez den si nic vymodelovat nebudem moc. Nemam ani predstavu o tom, kolko potom stihnem torticiek. Ved teraz mam len 2-3 do mesiaca ( celkovo len nejakych 30 za 1 rok a 2 mes. som len stihla 😝 ) a je to dost pre mna 😝 😝 😝.
Ja kym napeciem moju 100 tortu, tak si asi este 3-4 roky pockam 😅 😀 😀 😀 😀 😀 A preto by ma zaujimalo kolko ma priblizne zaruku ta Gumpasta ? Ci mi dlho vydrzi a ako chuti ? Co chuti viac WI alebo Gumpasta ? Jooooj moja , zavolam ta radsej asi, bo veeeela otazok mam a som leniva pisat 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
6. feb 2013

@lokalistin Ty bosorka 😀 😀 ...................... to si odkial vycarovala tak nadhernu stranku 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Bombova je !!!!!!!! normalne som sa tam pol hodinu zabudla 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀
Ja som skusala slova ako,, high heells´´ a podobneeee ,ale teda toto slovo ,,stilleto´´ by ma ani vo sne nenapadlo. 😅 😅 A to je presne ten styl , co som hladala. uz mam par favoritov 😵 😵 😵 😵 Dakujeeeeeeem 😵 😵 😵 😵
A ohladne tej podusky .......................... to bola svadobna,co sa mi tak pacila od andrea h, tak to si musim pockat,kym sa niekto bude chcet sobasit... 😉 🙂
A ja budem mat v maji narodeniny, tak rozmyslam , ci si urobim taku krivu poschodovku , alebo nejake farebne podusky 🙂

mamina1978
6. feb 2013

@daducha Tak ta modra je nadherna , cistunka , elegantna , kralovska, jemnulinka 😵 😵 😵 😵 😵 .................ze este vahas !?! 😉 🙂 Vyborny vkus mas 😵 😵 😵 😵 😵 😵