Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

svetlo55
20. mar 2013
florentina
20. mar 2013

@pristela Žanetko, koukám, že už máš pěkně nastudováno...tedy víš na co vše se u těch mixérů koukat, to by mě ani nenapadlo možná vše, ale přesto je to vše velmi důležité....já mám jednu úplně blbou otázku, tak se nezlob, ale fakt ji myslím vážně... Když tedy budu zvažovat pořízení nového robotu jen na dorty, na nic jiného nepotřebuji...jaké všechny metličky bych měla požadovat? Já si totiž moc neumím představit jejich využití, neb já vše doteď dělám jedním ručním šlehačem a v pohodě si s tím vystačím...pečlivě zatím pozoruji, co tu kdo k robotům psal a ty jsi dokonce u jednoho říkala, že nemá nějakou metlu...ale ten výraz jsem v životě neslyšela a nevím k čemu je dobrá...a teď si ani nemohu vzpomenout na něj 😀

sisix
20. mar 2013

@florentina no tod zhanim cernou silver spoon a nemuzu ji sehnat. Kdybys vedela kde maji, dej mi prosim vedet. Co se tyce azo free tak ty budu mit poprve, az vyzkousim dam vedet.

maca_p
20. mar 2013

@pristela
http://www.mall.sk/roboty/catler-km-8010
ja mam tento, ale nie je k nemu ine prislusenstvo, len metla slahacia, hnetacia a hak na cesto. v celku som s nim spokjna, len slahacie metly by mohli o 0,5 cm byt hlbsie v mise. 12 bielkov vyslaha ako nic, viac som neskusala. tiez sa v nom dobre spravi bielkovy sneh z cukroveho rozvaru (do samronov, alebo na pusinky). ale ja sa s nim nezivim, cize nazor si urob sama. som ho pred viac ako 2mi rokmi kupovala ked sa taato znacka dostavala na trh este za 350 eur, fcul mi sanka padla, ked som zbadala cenu. podla mna pomer cena + vykon = velmi dobry vysledok

florentina
20. mar 2013

Holčičky a zase mám jednu prosbu ohledně krému...dnes a včera jsem dostala objednávky na krémy, které jsem doteď nedělala...mám dotaz na vanilkový krém...já za vanilkový doteď vydávala pribiňák, ale to je prý málo vanilkové...tak já nevím...máte někdo nějaký osvědčený recept na vanilkový krém 😉 ...za všechny podněty opět předem děkuji...
K

florentina
20. mar 2013

@sisix super, těším se na reference. No já se přiznám, že ani nevím, kde jsem je kupovala, jen jsem tenkrát chtěla nějaké tekuté barvičky a náhodou koupila tyto a teď marně vzpomínám kde....

denuschka7
20. mar 2013

@barborkam Ahoj, tento je moj najoblubenejsi 😀 prave dnes som ho zase robila.. a tiez davam 200 cokolady 😀 mne sa este ani raz nezrazil a to som krem este nemala uplne vychladnuty ked som donho davala maslo 😎 a ja si vacsinou to maslo nakrajam na mensie kusky a naraz mixujem 🙂

alexandrakocikova
20. mar 2013

@zuul vieš, čoja som robila prvýkrát.ale tak spolu s trojkilovou tortou som si vypýtala 42eur.mufin bolo 15.takže 0,80 centov za jednu cca
ale tiež neviem kolko pýtať.

dm1
20. mar 2013

@abriela dakujem ;). no tieto foto by mali byt teraz aj v casopise ako postup na tortu ale teda som to tu tusim rozpisala podrobnejsie ako tam tak dufam ze to aj z toho casaku ludia pochopia 😕

jakelina
20. mar 2013

@florentina já dělám vanilkový z lusku, uvařím v mléce lusk, vyndám ho, vyškrábu ten vnitřek pořádně ven a přidám v mléce rozkvedlaný pudink, nejlíp nějaký kvalitní vanilkový. Vychladlé prošlehám a pak přidám do ušlehaného másla s cukrem.

sisix
20. mar 2013

@florentina kdyby se ti nahodou vratila pamet, dej vedet 😀

florentina
20. mar 2013

@jakelina Majko, děkuji....ale asi jsem trubka, mám k tomu nějak moc otázek 😅 ...nikdy jsem s luskem nedělala...takže uvaříš v jakém množství mléka? A ten vnitřek co vyškrábeš, tak dáš zpět do toho uvařeného mléka? a do něj přidáš ten pudink....a to pak ještě vaříš? ...pak ta část s vyšleháním s máslem už je mi jasná....děkujiiii!!!!!

elamaslakova
20. mar 2013

@zuul Nádherné mafinky , škoda ich zjesť

daducha
20. mar 2013

@florentina ja robim tento :

250 ml slahackovej smotany
350 ml mlieka
2 extra vanilkove pudingy
2 vanilkove cukre
1 vanilkovy lusk
2 biele cokolady

Vsetko spolu uvarim okrem cokolady.Tu pridavam a zamiesam do horuce pudingu po odstaveni z plynu.Vanilkovy lusk vyskrabavam pred varenim ,tie zrniecka dam do mlieka a potom ho tam este cely hodim a varim .vyberam hned po dovareni pudingu.Pocukrujem s kryst. cukrom a zakryjem puding potr. foliou nech sa neurobi ta tvrda supa.
V miske si vyslaham maslo s praskovym cukrom, a ked puding vychladne na rovnaku teplotu ako ma maslo,po lyziciach zaslahavam do masla.Nie naraz, zvykne sa potom zrazit 😉

2 masla
Praskovy cukor

daducha
20. mar 2013

@jenie123 dakujeeeeeeeeeeeem 😵

florentina
20. mar 2013

@daducha děkuji moc a moc!!!! Ještě by mě zajímalo, na jak velký dort ti to vystačí cca? A dáváš ho i pod potah, když je v něm máslo?

jovanka81
20. mar 2013

ahojte dievcata, potrebujem radu......odchadzam na matersku a chcem sa rozlucit s mojimi ziakmi- stvrtakmi......uvazujem o minitortickach alebo o mafinkach, ktore by som ozdobila na vrchu marcipanom, zaujima ma vas nazor, co je lepsie riesenie pripadne ak mate nejaky top recept na mafiny, tak poprosim on, lebo v tomto nie som vobec bobra, peciem len torty, mafinky mi nejako nesli, chyba mi v nich nejaky krem alebo tak.....dakujem za kazdu radu 🙂

daducha
20. mar 2013

@florentina nemas za co 😉 ,toto ti bude v pohode stacit na kruh 26 cm,aj na potretie torty .Ja pre istotu vsetky torty potieram iba maslom vyslahanym s cukrom a drobkami korpusu,ale pri tomto kreme to poriadne zarovnam najprv kremom,necham zatuhnut a potom tenuckou vrstvou toho cisteho masla s cukrom dorovnam nerovnosti 😉 .Ja vzdy radsej robim trosku kremu viac ako keby mi malo chybat. A tento môzes v pohode zmrazit 🙂

jakelina
20. mar 2013

@florentina rozříznu ten lusk, vyškrábu do mléka a vařím i s tím luskem, pak ten samotný lusk ještě po uvaření jednou vyškrábu nožem a podle toho kolik děláš krému, tak tolik nasypu pudinkového prášku. Já na 250,- ml dávám jeden prášek, aby to byl hustý pudink. V návodu je na 500 ml, ale to nedodržuju. Všecho co vyškrábu dám zpět do toho mléka a tohle množství, to je půl litru dám vychlazené do 250 g másla. Množství upravím podle toho kolik chceš krému.

florentina
20. mar 2013

@daducha super, děkuji za všechny rady!
@jakelina děkuji za trpělivost a podrobný popis! Jsem ráda, že už vím jak na to...teď jen musím sehnat ten lusk.....

dm1
20. mar 2013

@jovanka81 no jednoduchsie budes mat urcite muffiny ide o to kolko sa ti chce s tym paprat lebo potahovat minitorticky je desne pracne....

dada2007
20. mar 2013

...dnes som bola u nás u činaka kuk čo majú nového(dostala som echo od pristelky, že majú nový tovar) ...tak si to tak štrádujem medzi regále s kočíkom a ešte aj za ruku s malou.....a zrazu za mnou uteká predavačka.......zastavím sa pri vykrajovačkách a pozerám......a ona že...dobrýýýý, toto máme nové, aj toto.....a ešte tieto a tieto. Vy ste tu boli minulý týžden a odvtedy sme dostali nový tovar 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak takúto predavačku by som chcela mať vo svojom obchode-milá, informovaná 😅 a ochotná 😉

jakelina
20. mar 2013

@florentina mají všude i v obyčejných obchodech, tady ho mají i na vesnici. 😉

dm1
20. mar 2013

@dada2007 jeej a co mali pekne nove? mali aj tie formy silikonove myslim na krajku. ja by som brala este tak 2-3 tie uzsie

jakelina
20. mar 2013

@florentina a když ten krém chceš mít takový lehčí, tak tam můžeš přidat i smetanu ke šlehání, většinou ji tam dávám, ona to tak odlehčí.

jovanka81
20. mar 2013

@dm1 no to je mi jasne, ze je to pracne, ja by som isla do mafiniek, ale nemam ani dobry recept , tak mozno by som v tomto potrebovala poradit

dada2007
20. mar 2013

@dm1 vieeeeeeš čo........dvoje vykrajovače mali nové-ale neoslovilo ma to.....silikonky(tie farebné ako wilton) .....silikonku na perly(ale nebola dobrá, volným okom som videla, že tie guličky sú rozdielne).......kopu silikonových foriem na muffiny a rôzne koláče....
.....a ktoré myslíš? tie ružové obldžnik a kocka? či?

dada2007
20. mar 2013

a dala som si konečne foto.....a hned som si ju zmenila aj na FB......aby ste ma vedeli spárovať MK&FB 😵 😉

dada2007
20. mar 2013

@dm1 ano....mali ju tam 😉