Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
26. mar 2013
dada2007
26. mar 2013

@pristela šak dobre 😀 😀

pristela
26. mar 2013

@dada2007 vsak pojde po tichu 😀 😀 a ja ti crn na mobil ze ide aby nezvonil, či ?

aduskatt
26. mar 2013

@dada2007 cestne sa priznavam, ze ja som to nebola, lienku este nemam v repertoari

dada2007
26. mar 2013

@pristela v pohode...môže zvoniť.....budem ho čakať....dám malého spať o chvílku neskôr......pohodaaaa 😉

jakelina
26. mar 2013

@pristela a co tím myslíš, poslala puberťáka pro bábatko?? Ty chceš dělat svatbu??? 😀 😀 😀

sisix
26. mar 2013

Dekuji za pacitka ale nijak si je nezaslouzim. Rekne mi nejaka zkusena duse co a jak mam zlepsit. Co predelelat? Byla bych vam vdecna.

jakelina
26. mar 2013

@sisix mně postavičky nejdou, já moc radit nemůžu. Ta první měla moc dlouhé ruce, to jsi asi viděla. Ta druhá je lepší, ten obličej bych trochu jemněji malovala. Ale já ještě nedělala, tak taky nevím jak na to. 😒 😒 😒

halienka
26. mar 2013

@pristela fúúúha, som myslela, že to bolo ľahšie 😅 tak vidím, že sa asi trochu potrápim 😝 😀 no ale čo, už som to sľúbila, tak sa zas dačo nové naučím, len teda aby to vôbec vyzeralo ako Draculaura a nie Dracula 😀 😀 Ďakujem ti moc za ochotu 😵

vecernicci
26. mar 2013

holky, dneska jsem u nás v krámě u Hrušky objevila mascarpone za26 korun, to je docela dobrá cena, co? jsem vzala hned pět, mají trvanlivost do 20 dubna, takže je určitě spotřebuju 😉

woman04
26. mar 2013

Ďakujem za všetky palce hore,teším sa z každého jedného a @vlada111 @pipka jeeej...ďakujem za pochvalu,od takých šikuliek si to veľmi cením...zatiaľ som spravila len pár tort a všetko ako darčeky,čo ma nezaväzovalo,ale teraz mi pár ľudí vravelo,či aj im spravím a to mám strach...uvidíme...a to som túto skoro nespravila,lebo mala byť na nedeľu na obed a ešte v piatok večer som nevedela,či na 100%,..takže som nič nemohla robiť a ešte k tomu som trošku zdravotne mimo ,odpadla som a stále mám kolapsové stavy 😕

honzulka
26. mar 2013

maminky,omlouvám se,že Vám sem lezu..Obdivuji Vaše dovednosti,zkouším taky dělat dortíky,ale moje výtvarnictví je bída a Jeník po mně chce dort bakugana... ☹ Nedělala jste některá něco takového?Děkuji 😉

1zaza
26. mar 2013

@pristela normálne pomleté už do hotového krému? dík 🙂

timotejkabrejkova
26. mar 2013

@vecernicci Pišeš u nás v kráme, a ja čítam v krčme 😀 že v krčme predavaju mascarpone 😀

1zaza
26. mar 2013

Dievčatá ďakujem vám všetkým za pochvaly a páčitká, ste úžasné. 😵

pipka
26. mar 2013

@dada2007 ajooj moja, ja som ti to pisala 😉 moja mala cca 3,5 kg, pribinak z dvoch slahaciek, prekrajovala som ku asi na 5x teda tusim 4 x bola plnka 😉

dm1
26. mar 2013

@svetlo55 ja davam domace lebo nemame doma vodku. draheho z toho poraza 😀

timotejkabrejkova
26. mar 2013

Moje dnešné 🙂

broucek2
26. mar 2013

Moje na včera do školky pro malou. Už 3 měsíce chtěla s růrovou kočičkou.

bambula1307
26. mar 2013

dievcence ja som taka lemrava, ze vas len olajkujem a pisat sa mi fakt nechce. No dnes vynimocne napisem..taka som mlsna, ze az hroza stale len slintam nad sladkym, tak som robila kavove zrno.
Plnka je kavovocokladovy ganas obalene v tenkej vrstve mliecnej modelovacej hmoty a a namocene v cokolade, tak mam zajtra ku kavicke..bomboniky 😎 😀

dajna11
26. mar 2013

@muffinka8 mnáááám

katkak23
26. mar 2013

Devčatá nejaky osvedčený recept na orechovy korpus ale vysoky vysokansky a samozrejme fajnovy 🙂

broucek2
26. mar 2013

@katkak23 8 vajec, 160 g polohrubé mouky, 80 g ořechů a 240 g cukru - dělá se stejně jako piškot
ušlehat sníh, pak přidat cukr, žloutky a na konec mouku a ořechy

jakelina
26. mar 2013

@broucek2 a KP ne, ani olej???

broucek2
26. mar 2013

@jakelina nene, je to piškotové těsto a tato dávka je do 24 cm kulaté formy a světlý korpus dělám stějně, jen místo 8 dkg ořechů dám 8 dkg polohr. mouky. Jeho nevýhoda je, že moc neváží, tekže dorty na váhu z něj nejsou výhodou

jakelina
26. mar 2013

@broucek2 ok, napíšu si recept. Já dělám podobný, ale dají se tam 2 lžíce oleje a 1/3 KP. Jinak taky jenom vejce, cukr a mouka.

daducha
26. mar 2013

baby ja asi zakazem vsetkym pozerat tie americke a slovenske torty 😠 .Objednavka : na vyrocie svadby rodicov - 3 posch.,dedka s tromi holubmi -jeden na ruke druhy na ramene, treti na hlave,a dve prasiatka,babku s miminkom na rukach,a okolo dalsie styri vnucata.cela torta do zelena ako luka .Poslali mi este aj fotky vsetkych deti a rodicov,aby som sa trafila farbou vlasov 😀 .ja fakt neviem ani kolko si mam za to pytat,nehovoriac ze sa absolutne nechce modelovat tolko postaviciek.A tie mini holuby to uz absolut neviem ako urobim.mam sto chuti odmietnut to.Dufam, ze ked im poviem cenu tak si to rozmyslia.Boze, ved ja nie som sochar aby som vedela podla fotky modelovat 😝 .Ach jo ,cakala som vsetko ale toto teda nie 😅

aduskatt
26. mar 2013

@daducha presne to ma napadlo, pytaj americku 😀 😀 😀 😀 cenu

broucek2
26. mar 2013

@jakelina toto je recept ještě po babičce a je to celkem dieta, takže občas jako suchý dáváme dětem při střevních problémech

jakelina
26. mar 2013

@daducha moje kamarádka dělala něco podobného, teda bez těch ořechů. Rodiče, jejich tři děti a já už nevím kolik vnoučat.Taky dostala fotky a ještě když pro ten dort byli, tak musela tomu dědečkovi předělávat vlasy, prý je má na opačnou stranu učesané. 😀 😀 😀