Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
24. sep 2010

Ahojte,
aj vdaka tejto teme som sa rozhodla, ze to skusim s tortami a tu je môj prvy vytvor.Uz som tam nasla kopu chyb, no hlavne je, ze vsetkym chutila a uz mam prvu objednavocku na meniny kamoskinej dcerky.
Chcem sa ale opytat, z ktoreho internetoveho obchodu Vam prisli vecicky najskôr.Tortu musim mat hotovu v piatok vecer a vymyslela som si margaretkovu.A tak potrebujem zohnat na to vykrajovacku.A este otazocka,odkial beriete sneho biely marcipan.Ja si robim domaci,no ten ie je uplne biely.A margaretky musia byt 😉 .Dakujem

4stanka4
24. sep 2010

@daducha ja si robim z penových cukríkov hmotu ta je uplne bielunka pozri na tortyodmamy.sk tak je kopu receptov postupov a su tam aj kontakty na internetove obchodiky ja som max spokojna s T-Formaxom p, Ivona Barnošakova mne prišla objednávka velkmi rychlo 🙂 Dufam ze som aspon trosku pomohla 😉 ak by si mala nejake otazky ohladom torticiek napis do IP rada pomozem 🙂

fopardi
24. sep 2010

ahojte z kolkych vajec by ste robili korpus priemer 14cm ??? stačí z dvoch alebo z troch , dik

katrin21
24. sep 2010

@lucisa odporucala mi kamoska davat pundihovu plnku 🙂jednoznacne plnku,alebo niekto aj dzem, ale nesmie byt hrudkovity... ona mi to vysvetlila takto: aku hladku mas tortu - plnku pod marcipanom, taky hladky bude aj marcipan..... 🙂 a hlavne tam musi drzat, cite ta plnka ho tam prchytava...
a ozdoby mam vraj prichytavat bielkom....

ozaj, akym bielkom?? takym ako sa zdobia medovniky???

a este jedna otazka baby: idem tam davat na stred oplatku asi, lebo uz ju mam kupenu , tak co s nou... co mam dat pod nu??? tiez trosinku plnky?

katrin21
24. sep 2010

@daducha : super na 1x super, nie? som zvedava aka bude moja 😀 zajtra

fopardi
24. sep 2010

a ešte ak mate nejaky dobry recept na plnku tak možete dať 😉

fopardi
24. sep 2010

http://www.tortyodmamy.sk/?q=ladove-gastany
s tymto nemate skusenosti vyzera celkom fajn

daducha
24. sep 2010

@4stanka4 aj tento potah je z MMF no poriadne som si zanadavala.Strasne dlho trvalo kym sa to prestalo lepit a vôbec ten potah nie je taky pekny leskly.A mne osobne vôbec nechuti,ja by som tie cukriky ano do pusy nedala 😉 .Boli tu spominane rôzne hmoty WI,K2,no neviem ktoru objednat.
Este, ako roztapate urobeny marcipan z chladnicky.Robila som ho podla receptu z aldoska.cz,podaril sa na 1x,bol aj chutny,nieco mi zostalo, no je to tvrde ako kamen.

vinka
24. sep 2010

@fopardi robila som podobný s ladovými gaštanami a bol čokoládový fajný 😉 Aj tento vyzerá dobre.

zlatat
24. sep 2010

čaute - kočeny, prosím vás ako to stíhate - vypekať a ozdobovať také nádherné tortičky a ešte aj toľko toho napísať????
Ja som mala na dnes len dve torty a veru nestíhala som ani sem ani nakuknúť.

Chválim všetky torty. Šikuľky veliké.

Tu sú moje dve.

beruska2x
24. sep 2010

@rybca krasna 😉

vinka
24. sep 2010

@daducha torta krásna a na prvý krát ešte krajšia 😉 Ja objednávam z pečenia hrou a do dvoch až troch dní to mám doma.A na bielenie používam bielidlo od wiltonu to vybieli velmi dobre. 😉

dm1
24. sep 2010

@zlatat krasne! pozeram ze sme mali rovnaku predlohu na tu kittynu. ja som ju robila min.tyzden

dm1
24. sep 2010

@vinka neboli jedle tie perlicky aj ked som ich kupila v peceni hrou

beruska2x
24. sep 2010

@zlatat pekne , ta modra je krasna... 😉

vinka
24. sep 2010

@zlatat obe su krásne ale tá modrá ma zaujala.Ako si robila ten ornament? 😕 A tie vysoké kvietky? 😕 Som v nemom úžase z nich 😝

daducha
24. sep 2010

@vinka dakujem 😉 no, na 1x hadam môze byt, no ja som strasna perfekcionistka,som zvedava, kedy budem so sebou spokojna.To bielidlo môzem pouzit na akukolvek hmotu,alebo len na marcipan? Dava sa to tam pocas toho ked to vyrabam?

beruska2x
24. sep 2010

@katrin21 ja to teda lepim jen vodou, syrovy bilek mi pripada hnusnej 😅 a oplatku schovej na priste na potahovku mi to pripada skoda - ji tim zakryt 😉

fopardi
24. sep 2010

akoto , že mate tie perličky teke pekne okolo torty ja som to mala take otrasne a ani som to poriadne nevedela prilepiť ku tej torte ked som trochu poritlačila tak som ich defotŕmovala

fopardi
24. sep 2010

@zlatat aj ja chvalim tortičky modra klrasna farba ja milujem modru

vinka
24. sep 2010

@daducha neviem ja nerobím marcipán ja robím s mmf a tam to používam.Skôr ti možno baby pomôžu.Ale si myslím,že by to mohlo fungovať 😉

zlatat
24. sep 2010

ďakujem za pochvaly 🙂
@vinka ornament som robila pomocou šablóny na stencils a farbila som ho práškovou modrou ( nemala som kupovanú, tak som si ju doma vyrobila, ale zle sa mi s ňou robilo - bola taká hrudkovitá ), no a tie vysoké kvietky sú na drôtiku.

zlatat
24. sep 2010

@dm1 jéj sranda. Mne kamoška poslala fotku, že presne takúto tortu chce, aby som jej spravila, takže moc som svoju fantáziu nemohla využiť, ale tá modrá je môj výmysel.

zlatat
24. sep 2010

@fopardi ja mám len mušličky - perličky som nezohnala. No a pekne sa mi dali vybrať z tej plastovej vytlačovačky, či ako sa to volá. Potom osm si so štetcom naniesla trošku vody na tortu a jemne pritláčala mušličky, išlo to parádne.

vinka
24. sep 2010

@zlatat ako si si práškovú farbu doma vyrobila 😕 😕 😕

zlatat
24. sep 2010

@vinka na TOM je obrázkový postup. Spravila som si riedku kašičku z Gustinu a vody, pridala gélovú farbu, potom som to naliala na hrubšiu vrstvu servítok, ktoré som dala na tanierik a nechala 24 hodín postáť. Potom som zo servítky zoškrabkala farbu a podrvila.
Farbí dosť na jemnučko, asi som mala dať viac gélovky, ale potom neskôr sa mi to nejako zhrčkavelo, ale účel splnilo, lebo torta bola narýchlo robená, nestihla by mi prášková farba prísť, keby som si ju objednávala.

fopardi
24. sep 2010

@zlatat neviem možno som nemala dobre upraveny a uhladeny spodok torty alebo čo ale ja som mala aj tie perly take nie pekne niekde mi material pretrčal a niekde som ho mala malo asi som si nerovnomerne vyšulala mmf

katrin21
24. sep 2010

@beruska2x asi hej, asi to nedam tam, aj ked to stalo 3€ , co uz.. nekdy príšte🙂 😀
no a mam ale potom uz len toieto kvietky....rozne velkosti... tak ich nejako budem musiet usporiadat..( moja polovicka prave nad nimi híka, ze aké krasne 😀 )......kamoska mi vyrobila, krasne to inak vonia 🙂

katrin21
24. sep 2010

snad mi budu stacit..
no a uz mam hotovu aj roladu... zaludok ma uz neboli 🙂 jupíí

a este som zabudla, este mam take strieborne malinke gulicky kupene.... to asi nieco po obvode by som chcela... rozmyslam ze taky valcek ( ako byvaju stužky dole), a akoby ovinuty tymi koralkami.. to som videla na jednej torste a super to bolo

vinka
24. sep 2010

@zlatat nepočula ani nečítala som to ešte.Môdro.A ty kde bývaš,že práškovu si nekupila v drogerke? 😕