Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
4. okt 2010

ahojte, dakujem za pochvaly 🙂
a zaroven chvalim vsetky torty, ktore pribudli 🙂
tento tyzden ma caka svadobna, lenze netusim aka. zakaznicka nechala vsetko na mna, akurat chut si povedala. tak teraz rozmyslam a rozmyslam.
@beruska2x ja si kvietky chystam par dni vopred, aj na tuto svadobnu budem robit uz dnes vecer 😉 😉

vinka
4. okt 2010

Som dnes zistila,že mi na konovi zmazali celý album kde som mala aj torty.Ale hlavne ma štve,že tam bola fotka s deťmi velkonočný pozdrav.Tú už mať nebudem lebo pc mám pokazený a ostala tam. ☹ ☹ ☹

petusko
4. okt 2010

@vinka to ma mrzi ☹ ja ani do albumov nedavam, len sem vam poslem . a neda sa to nejako vyziadat, aspon ta s detmi?

beruska2x
4. okt 2010

@vinka ja je uz sem ani nedavam, davam si je na FB, tam to nikomu nevadi 😝 tady jsou pravidla ale taky jen u nekoho, kdyz mas v albu psa, kytky apod tak se nic nedeje ale dorty jim siiilene vadej 😝 😝 😝 😝

dneska jsme tu videla u nekoho v albu jezky - co maji jezci spolecnyho s detma a tehu to taky nepoberu..

lussy23
4. okt 2010

@anibas - krásna

nikanika28
4. okt 2010

Cafte...baby, mozem zmrazit korpus? kamoska mi posunula termin torty o tyzden, resp. sme sa asi zle pochopili... a tento teraz nevyuzijem... alebo vydrzi tyzden v chladnicke???

vinka
4. okt 2010

Hej aj ja som si všimla,že mažú ako sami chcú.Neviem či sa to dá som písala ale pochybujem.ved ani neviem kedy to zmazali. ☹ Si zmažem sama všetke albumy a nechám si len na fb a pokoj.

zdenallicka
4. okt 2010

@nikanika28 Určitě jo..🙂 Pořádně zabalit a pak nechat v pokojové teplotě rozmrznout...

simonceli
4. okt 2010

Dobrý večer, nerada vás ruším, ale mohla bych o vás dostata radu? Budu píct malé dort a potahovat marcipánem. Bude to moje premiéra, tak se toho děsím. Budu muset asi použít více těch marcipánových ruliček a chtěla bych vás poprosit o radu jakožto zkušenější, jak je spojit do jedné, obarvit a potáhnout. Slyšela jsem, že nahřát, ale jak nahřát? Abych to nějak nepokazila.... moooooc vás prosím o radu. Děkuju

zlatat
4. okt 2010

@alionuska ďakujem za pochvalu - neveste aj ženíchovi sa vraj strašne páčila, dokonca si vrchné poschodie odložili do mrazničky, že ho na 1.výročie zjedia 😕
Počuj, ale ty si fakt robot - to ani nie je možné, že stíhaš toľko toriet spraviť za týždeň, ja čo som mala minulý týždeň tie 3 torty, z toho jednu svadobnú, tak som padla na hubu od únavy a povedala som si, že nikdy viac si toľko toho nevezmem. Ja neviem, či už starnem, alebo čo - jednoducho nevládzem. 😒
Ako obyčajne, tortičky sú neskutočne krásne 🙂

zlatat
4. okt 2010

@zuziq zlatá kitty - s mašličkou neporadím - z akej hmoty bola?
@anibas rozkošná tortička 🙂

zuziq
4. okt 2010

@zlatat dakujem, z cukrikov ako aj hmota na kitty, nakoniec trosku stuhla ale bola taka "vlhka"... ale asi som dala do hmoty malo cukru, preto to bolo take... kazdopadne sa uz zjedla 😀

bzucinka2
4. okt 2010

@vinka to potesi, parada, aspon upozornit by mohli, ze bud si zmaz sama alebo ti to zmazeme a nielen tak vymazat a hotovo ☹

daducha
4. okt 2010

@anibas uzasna, krasna, velmi sa mi paci
alionuska - uzasne ako vzdy
zdenallicka - super zimna,krasna
aj vsetky ostatne torticky super...
baby prosim môzete mi hodit osvedceny parizsky krem ktory nepotecie a bude bez Cery?Nasla som spustu receptov a neviem ktory je naozaj dobry.
Dakujem

anibas
4. okt 2010

@alionuska si reagovala na ponuku práce na TOM-e - čo si tým myslela ? nechápem, asi mi stoja na vedení 😅 😀 Poznáš ich ?

anibas
4. okt 2010

@daducha ďakujem
no a parížsky ? ja mám rada falošný s cerou, a zatiaľ každému chutí tento najviac,
no a pravý parížsky mám v chladničke v darovanej torte, ale mne sa vidí horký - taký ako doboškový a ten ja nemám rada - ale to je môj názor 😉

vinka
4. okt 2010

@bzucinka2 ved práve.Keby mi to napísali pomažem to a nechám si tiemostatné.Ale oni mi zmažu celý album. 😢 😢

hejdita
4. okt 2010

@simonceli tak bonbony z marsmallow roztopis v mikrovlnke tak ze je z toho celek topi se to ani ne minutu sem tam promichat lzickou a kdyz to topis a chces pouzit farbu tak to dej primo s onbonama do mikrovlnky tedy pri topeni a jeto jinak pokud chces ruzovou nebo cervenou tak pribarvovat nemusis protoze treba jojo dela ruzove a haribo zase cervene bonbony ni to obarvi sece do ruzova ale sytou cervenou jenom tak neudelas pokud nemas gelovky .... po roztopeni to supnes na kopu cukru asi 600-700g mouckovy a hnetes nez s toho vznikne hmota 😉 😅 😀 no a pokdu jeste lepi tak jenom podsypavat ale melo by to stacit s prehledem a potahuje se to tak ze to vyvalis tu hmotu na hroubku 3-4-5mm vyvalis to na velikou placku vetsi nez dort a pak to uhlazujes na dort pokud mas strach tak z jednoho a pul baliku by ti melo stacit jo a ten cukr co sem psala tak to je na jednu davku cili z jednych bonbonu haribo v gramech na 180 nebo dve baleni jojo ty sou mensi....doufam ze sem poradila trochu a jinak na prvni strance dole a pak na dalsich asi trec je tu o tom psane dost tak skoukni hned od zacatku 😉 🙂

alionuska
4. okt 2010

@anibas ja som nereagovala..len som poslala smejka,lebo mi to vycarilo usmev na tvari...ja by som do roboty na druheho nikdy neisla robit... 🙂 ...som sa tak zamyslela,ze kto by isiel a ze ci budu dlho hladat....? 😅 tot vse! 🙂 Neviem kto to je,ci firma,alebo sukromnik...netusim a ani ma to nezaujima...🙂 😀 😀

alionuska
4. okt 2010

@zlatat Dakujem ... ja si toho tak vela ani nechcem brat,ale ked neviem povedat nie! 😀 😀 😀 aj teraz som mala len 7 a uz ich tam mam 10....ono to tak pribuda nejak...ale som rada,ze ludia chcu torticky🙂 😀 😉 ..a aj unavena som,neboj...niekedy az tak,ze ked lahnem do postele,ani nemozem zaspat.... 😝

nikanika28
4. okt 2010

@zdenallicka vdaka za opoved 😵 ..no korpus pravdepodobne pouzijem, aj ked by mi vyhovoval viac stvorec..tak ale co uz..bude to pre rodinu, tak snad to neofrflu 😅 😀 😀 ..ale aspon viem do buducna 😎

nikanika28
4. okt 2010

no a samozrejme musim pochvalit vsetky nove torticky, nadherne su vsetky, nejdem menovat, lebo som tu dlhsie nebola, ale v podstate sa tu tocia stale tie iste mena 😵

duplicka
5. okt 2010

ahojte, mozem poprosit o radu,ked robim pudingovy rem z litra mlieka, kolko mam dat masla? nasla som totiz postup ,ale bez gramaze masla. dakuuujeeemmm

simonceli
5. okt 2010

@hejdita moooc děkuji za radu. Doufám že to nezkoním. Dort budu dělat na patro, tak musím namyslet množství ještě. Ale toto zkusím. Děkuji moc.

zdenallicka
5. okt 2010

@duplicka Aspoň dvě a půl másla... a na ten litr mlíka ti doporučuju tři pudinkové prášky, jinak ti to poteče.. 😉

katuskad
5. okt 2010

Krásne ránko prajem. Máte nejaký osvedčený a chutný orechový a kávový krém do torty? Ak áno, tak sa so mnou oň podelte 😉 veľmi pekne dakujem.

duplicka
5. okt 2010

@zdenallicka dakujeemm, no nejak sa to nakoniec podarilo a dala som dva pudingy liter mlieka praskovy a skoro dve masla velke, preto som pisala lebo sa mi to zrazilo,ale uz som nahriala v mikrovlnke a je to krasny super kremm

ozaj ked urobite ozdoby z marschm tak sa neda nejako urychlit susnie napr v rure pri miernej telote, robim to neskoro, ozaj v poprade niekde nepredavaju gelove fary?

danciacik
5. okt 2010

@duplicka nie moja, v PP gelovky nekúpiš, už som zháňala a nič

nikanika28
5. okt 2010

@katuskad tu je orechovo-kavova plnka, obcas ju robievam v kombinacii s tymto korpusom 😵

gabkazabka
5. okt 2010

Ahojte,
prosim vas nemate niektora fotopostup na na tortu Lienka?Alebo mi poradte ako urobit telo lienky,aby bolo pekne gulate....formu nemam 😒