Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
27. okt 2010

@nadulici J8 si 200g kokosu spařím 200ml vroucího mléka a nechám vychladnout.. pak si vyšlehám 100g cukru moučka s máslem s zašlehám ten kokos.. Je to hustý krém, ale strašně dobrý... dávám ho na spodní vrstvu, krásně pak podrží ty další..🙂

lukika
27. okt 2010

@nadulici daniz tu spomínala dobrý krém ale ja som ho nerobila nakoľko sa chystám na svoju prvú tortu ale starostlivo vás čítam a recept je tento kokosové pudingy uvariť s 100 g kr.cukru. Keď je masa vychladená primiešať 1 pochúťkovú smotanu. Zvlášť 125 g masla a 3-4 PL kokosu vyšľaháme. Do masla zašľahaváme pudingovú masu - klasika. Veľmi si ho chválila tak hádam som pomohla

nadulici
27. okt 2010

@zdenallicka jeeeeeeej dakujem, a s akym kremom to este kombinujes?.....lebo ja mam poziadavku na cisto kokosovu tortu, nemam kombinovat ani s coko, tak preto sa pytam ci by to samotne bolo ok.....

nadulici
27. okt 2010

@lukika dakujem krasne, tento som nasla tusim na TOM, len sa neviem vysomarit, ze kolko pudingov a v akom mnozstve mlieka uvarit???????????
bolo tam pisane, ze je lahucky a jemny, mozno skusim to nejako dokombinovat.....dakujeeeeeem este raz 😵

lukika
27. okt 2010

Objednala som si gelovky a na druhý deň mi prišli teraz čakám ešte na abecedu dúfam že zajtra príde. Objednala som tú veľkú a strašne sa teším ale zároveň mám strašné nervy. Na nedelu robím svoju úplne prvú tortu. CHcem robiť Hallo kitty ale gulatú ten mramorový korpus a chcem tam dať aj banány a k tomu by sa hodil nejaký čokoládový krém. Baby strašne vás prosíím poradte mi nejaký dobrý vami odskúšaný čoko krém. Je to moja prvá torta a mám z toho strašné nervy či sa mi to podarí. Rozmýšľala som aj nad tým z ladových gaštanou ale tie neľúbim a tie sa nahrádzajú bielou čokoládou ale myslím že k tým banánom by šla lepšie čoko. Takže moc moc prosím dobrý recept na čoko krém

zdenallicka
27. okt 2010

@nadulici Dělala jsem s čokoládovým, karamelovým a banánovým.🙂 Vše OK..🙂

vinka
27. okt 2010

@nadulici hej moja už je neskoro.Pýtala som sa ako ich vyrobiť ale sama som ich vyrobila. 😉 Kuk foto.

daducha
27. okt 2010

@lukika ja idem zajtra robit tento :
140g krys.cukru,100g masla,200g cok.na varenie,100g kakaa,0,5 l slah.smotany.Vsetko sa spolu 3 minuty povari,odstavi a necha vychladit.Potom sa to cele vyslaha a necha zase vychladit.No a potom sa uz pouziva.Kombinujem to s bananmi a je to uzasne.

daducha
27. okt 2010

Baby prosim Vas môzem zmrazit korpusy ktore potom pouzijem na puncovinu?Dnes som totiz neplanovane vyrobila miesto 4 platov 8,prve styri som totiz piekla iba na 160 a do poobedia sa zacali na povrchu uplne lepit.Tak som ich este trosku dosusila a je mi luto to vyhodit.
Zajtra sa idem trapit s dinosaurom,uz dve noci sa pokusam a nic.Je to nejake zacarovane,neviem preco ale ked dlhsie pracujem s mliecnym marcipanom tak prestava drzat tvar a cela potvora sa znizuje.NOhy som vystuzila sparatkami,no dratiky nemam, tak som zvedava co vymyslim ☹ .
Ja dinosaurov nemaaaaaaam rada 😠

nadulici
27. okt 2010

@lukika mne najviac chuti slahany cokokrem nad parou, a robim teraz aj lahsiu variantu z mikrovlnky a je fakt eno-nuno.....len neviem ci nie si zastanca zdravej vyzivy... 😀

nadulici
27. okt 2010

@vinka no vidis ako sa ti super podarili,,,, 🙂 ...sikula, darmo....

lukika
27. okt 2010

@daducha Díky moc a to sa celé varí aj s tým maslom otáznik
@nadulici nieže by som neuznávala zdravú výživu ale som labužník takže jem aj nezdravé tak šup sem s receptom nech mám z čoho vyberať . Baby a ked robíte takýto čoko krém dávate to do celej torty alebo to kombinujete s iným krémom otáznik A tie banány idú do každého poschodia otáznik

nadulici
27. okt 2010

Lehký vaječný krém od Bohuše
6celých vajec šľaháš nad parou s 350g kryš.cukru a dvoma vanilkami do zhustnutia.Keď to vychladnie zmiešaš z 500g Palmarínu alebo Masla (alebo čo používaš). Krém je ľahučký a dlho vydrží.To je vanilková varianta alebo Oriešková:Po zhustnutí vmiešaš opečené a pomleté orechy(oriešky). Robím aj grilážovú variantu. Polovicu cukru roztopím na karamel, pridám vlašské orechy a po chvíli vylejem na papier na pečenie. Po vychladnutí rozdrvím valčekom na cesto a pri šľahaní vajec to postupne pridávam. Kým sa vajcia celkom nad parou uvaria tak sa karamel roztopí. Ja to veľká mňamka. Potom už postupovať rovnako. A ešte čokoládová varianta. Vajcia, cukor a vanilky zostávajú ale postupne privávam 200g čokolády a ešte 2lyžice kakaového prášku. Zvyšok znova rovnaký.

nadulici
27. okt 2010

http://www.tortyodmamy.sk/content/krem-priamo-z...
akurat ze ja davam menej masla, na 5 vajicok asi 1 a pol masla, a ked je to uvarene supnem roztopenu cokoladu 200 g- super je ta z Lidla 52%, necham vychladnut a az potom zaslaham maslo zmaknute.............mne strasne chuti, s bananmi je perfektna+ nejaky pikantny dzemik.... 😵 robim len tuto coko variantu, a aj ked sa pripravuje v mikrovlnke, myslim ze raz za cas nemoze uskodit... 😀

lukika
27. okt 2010

Nadulci díky moc vidím, že nie som jediná čo po nociach študuje torty. Ale mám na teba pár otázok lebo som z toho nejako vedľa. 😒 Asi ťa picne lebo je ich dosť. V tej orieškovej variante tie oriešky najskôr opečieš asi nejak na sucho a potom pomelieš otáznik a vmiešaš do vychladnutého alebo teplého otáznik a dávaš vanielku aj do orieškovej varianty otáznik a v tej grilážovej variante tie vlažské orechy majú byť celé alebo rozdrvené ,pomleté otáznik a tam tiež ide vanielka otáznik a v tom čokoládovom pridávaš tú čokoládu a kakao ked je to už zhustnuté alebo kedy otáznik
A k tej z mikro tak tú asi budem robiť už sa teším toho masla tam dávaš veľkého 250 gramového 1 a pol alebo malého otáznik Skúšala si aj tú vanielkovú variantu otáznik

fopardi
28. okt 2010

@vinka no uvidím či sa bude dať valkať ta hmota čo som vytvorila 😀

nadulici
28. okt 2010

@lukika oriesky som opekala v rure, dala som na suchy plech, piekla nejakych 10 min na 180 stupnoch cca, ked zacali vonat som ich vybrala, po vychladnuti osupala, zomlela a dala do tepleho este....
ja davam vanilku vsade 🙂 ....tej nikdy nie je dost....
grilazovu som este nerobila, ale dala by som urcite pomlete orechy, alebo aspon nasekane....
a coko variantu robim teraz len v mikrovlnke a tam tu cokoladu, uz som to tusim pisala, davam ked je to este take dost teple, aby sa dobre zamiesala, pred tym si ju nahrejem, lebo ta lidlova je dost tuha, tym ze je tam viac kakaa, a necham vychladnut a potom zaslaham maslo...
a do tej slahanej nad parou som si dala do misy cele vajicka, cukre, aj kakao a spolu slahala nad parou do zhustnutia, cokoladu som do tejto najskor ani nedavala- je to vlastne dobosovy cokokrem, a potom som skusila pridat tak ako do tej predchadzajucej, do vyslahaneho uz, hotoveho dala nahriatu coko a zamiesala.....
masla davam asi 375 g- cize jeden a pol velkej kocky, nie je taky tazky potom, a do zbytku, ked mi zostane nieco potom si prislaham este kusok masla a tym potom potieram vrch pod potahom.....ak mi ostane malo prislaham este roztopenu cokoladu a je to super....
inak pod potah ja pouzivam tento krem, alebo maslo vyslahane s cokoladou, je to mnam....maslo s cukrom nepouzivam, to mi pripada strasne tazke, a potahovka je uz dost sladka a pod to este maslo 😝....dufam, ze ti to pomoze 🙂 🙂
jaaaaaj, a vanilkovu variantu som robila raz a moc mi nechutila, teda nechutila mi tak ako cokoladova, takze zatial som ju nerobila viac x....

daniz
28. okt 2010

Nadulici - v 1/2 l mlieka uvar 2 kokosové pudingy s cukrom. 150 g masla rozmiešaj s 3 PL kokosu. Do pudingu - vychladnutého zamiešaj 1 pochúťkovú smotanu-kyslú a všľahaj do maslovej hmoty. Je fakt suprový.

katuskad
28. okt 2010

@daniz včera som týmto krémom plnila manželovu tortu a je naozaj úžasný, taký svieži, mňam

daniz
28. okt 2010

ja som plnila tortu a musela som ho dorábať, pretože mi deti aj muž asi polovicu vyjedli. Som rada, že chutil je skvelý.

vikiem
28. okt 2010

Cez víkend som piekla 9 hodín v kuse - a tu je výsledok. 3D poťahovanú tortu som robila prvý krát v živote - snáď ujde.

mrka2
28. okt 2010

@vikiem kraaasne!!! a ta neozdobena, neviem ako sa vola, tak tu som obdivovala na MMB,ale nemam odvahu ju urobit. ale vyzera veeelmi chutne!!! mnaam 🙂

viera6
28. okt 2010

@vikiem krasne 🙂
@mrka2 maš prosim ta linka na tu nezdobenu,čo robila @vikiem?

vinka
28. okt 2010

@vikiem krásne.Baby neviete ako jemne detský ozdobiť tortu v tvare jednotky?Pani nechce postavičky niečo jemné.Dajte tip prosím.

daniz
28. okt 2010

vinka, drobné farebné kvietka, alebo motýliky.... tie sa hodia všade...
bianca, babky, prijmete na na FB?

daniz
28. okt 2010

lukika- u nás frčí falošný par. krém. a chutí každému...

sasrnka
28. okt 2010

@vinka , ja som robila takuto jednoduchu detsku. 1x som skusila Pasta dama top hmotu a celkom fajn. Vzdy vas tu chodim citat a naberat inspiracie, lebo ja toho nemam este tak vela napeceneho 😉

viera6
28. okt 2010

@vinka niečo taketo,ale bez postavičky?

fukylove
28. okt 2010

@bianca - poziadala som o pridanie na FB pod menom Evka Tazka Buzkova - ja fakt neviem ako pridat k ziadosti aj svoj nick tu na MK 😒

mrka2
28. okt 2010