Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
26. feb 2011

@bzucinka2 tak nakoniec sa tú tortu mám spraviť tak, aby sa to aspoň trošku podobalo na originál ... tak to potom asi vezmem, keď nebude až tak bazírovať na detailoch, snáď sa aspoň trochu trafím 😀 A ešte aj veľkosť na mne necháva, vraj ako mi bude najlepšie ale radšej väčšie ako menšie.

jakelina
26. feb 2011

@zlatat tak ne abys i velikost udělala podle originálu a chladila někde v mrazírnách 😀 😀

daducha
26. feb 2011

@zlatat uzasna torticka, kvietok ako zivy, no krasa 😵
Chcem sa ta opytat s akou hmotou si robila celshapes.Ja mam presne tu istu formu a pracujem s WI,no vôbec mi to neslo.Odrezat nadbytok aj sklapelom nesiel vôbec,tak som to pracne roztlacala cez potr. foliu.Odporucaju na to Fondan od Wiltona, no ta cena je strasna 😒 .Ako si to prosim robila?
Dakujem

daducha
26. feb 2011

@anibas krásna, milucka,to karo je super,velmi sa mi to paci 😵

daducha
26. feb 2011

@hejdita rozkosna, holubica je uzasna 😵

zlatat
26. feb 2011

@jakelina 😀 😀 😀 som sa pobavila
@daducha ďakujem. No poviem ti to takto: zmiešala som si WI s sugar florist paste ( drahá jak šľak, ale veľmi dobre sa s ňou pracuje a stačí jej trošku na kvietky ) - keď som robila celshapes na moju tortu, šlo mi to ako po masle, úplne super, ale na druhý deň som chcela spraviť tiež na inú tortu a už mi to nešlo, lepilo sa mi to, nešlo odrezať nožíkom ani skalpelom, odskakovalo mi to, dokonca aj tá samotná floristická pasta sa mi lepila, čo za normálnych okolností ju netreba ani podsýpať - nechápem, čo sa vtedy stalo, či som mala v dome teplejšie, alebo ja som mala nejaké horúce ruky, neviem.
Ale raz ( to bolo asi pred dvoma mesiacmi ) som to skúšala s PDT špeciál a išlo to s ňou super

zlatat
26. feb 2011

@bzucinka2 ja 28 používam na drobné kvietky. 26 sú trošilinku hrubšie, tie používam na lupienky orchideí, lístky, ľalií, 24 na ťažšie lístky a púčiky ruže. Na veľké ruže 22

daducha
26. feb 2011

@zlatat dakujem velmi pekne, tusim moja penazenka zase zaplace 😀

mizulienka
27. feb 2011

@alionuska a ostatne Alenky prajem vam vsetko najlepsie k meninam 😉 vela zdravicka a radosti z pecenia 😵

mizulienka
27. feb 2011

Alenky, mna materska uz asi nacisto zmaha 😝 blahozelat budem znova o mesiac 😀

mrka2
27. feb 2011

@mizulienka 😀 😀 😀

mizulienka
27. feb 2011

tak pridavam taku dnesnu rychlovku, sice nie taku krasnu, ako su vase vytvory, ale dufam, ze aspon chutnu 😝

sisa.b
27. feb 2011

ahojte dievcata,

chvalim opat vsetky torticky 😵 nestiham kazdu jednu komentovat
@zlatat ako si robila celshapes? ja som mala v plane na tento vikend, nakoniec som zmenila na poslednu chvilu tortu a potom som sa s nou samozrejme celu noc jedovala 😝

pridavam svoje posledne - ta ruzovo-fialova bola pre nas ku kave na nedelu, moja slecna mi pri nej velmi pomahala! 😵 😵 😵

zdenallicka
27. feb 2011

@sisa.b Prosím, prosím, postup na vlčí máky..🙂

Děvčátka, máte to všechny moc krásné, já ani nebudu nikoho jmenovat, abych na někoho nezapomněla, ale líbí se mi všechny, i ty začátečnické...🙂

lukika
27. feb 2011

@mizulienka diky za postup na ten farebný efekt
@anibas díky za odkaz na mašľu
@beruska2x super postup na kabelku diky veru popremýšľam či nakoniec neurobím predsa len kabelku len musím pošmírovať nejaké inšpirácie na výzdobu
@hejdita tak tá je krááááásna to musela byť fuška s toľkými kvietkami to máš na ne vykrajovátko otáznik
@bzucinka2 krásne torty ty že si začiatočník ved ich máš nádherné

lukika
27. feb 2011

@mizulienka kde si to našla tú kabelku od @zlatat otáznik pozerám tiež kv§li inšpirácii tiež asi budem v marci robiť kabelku

lukika
27. feb 2011

@sisa.b krásne tortičky ten košík s kvetmi musel byť makačka

reruna
27. feb 2011

tady zase přibudly krásné dorty 🙂 a super nádvody a postupy 🙂 a díky za odkazy na ty abecedy a bochůdky, ale neměla jsem přes víkedn ani čas na nějaké objednávání, synek je zase nemocný ☹

jakelina
27. feb 2011

@sisa.b krásný košík a prostě nádherné všechny. 😉

sisa.b
27. feb 2011

@zdenallicka ja som si vykrojila kolieska, z nich som odkrojila spodok a kusok z bokov, otlacila, zvlnila okraje a po troch som zliepala. tri vacsie, tri mensie, stred som len namalovala ciernou a nalepila ten zeleny piestik. ale tortu som asi 4x rozobrala, tak uz neboli take pekne ako na zaciatku 😝
@lukika dakujem. makacka veru, lebo som na poslednu chvilu zmenila tortu, na ktoru som sa pripravovala, tak som nemala nic nachystane. myslela som si, ze to bude rychlo, ze tam len par lucnych kvietkov nahadzem, preto som nerobila cisto z ruzami. no kym som si kazdu jednu farbu zarobila, spravila kopec kvetov, dala na tortu, zistila som, ze je poloprazdna, tak zas rozoberat, dorabat kvety.... 😝 😝 😝 medzitym som zas spekulovala, ze urobim len ruze, skoncila som pri 15tej, zistila, ze uz mam malo hmoty, tak zas dorabat ine.. no z torty na par hodin som si urobila celonocnu makacku 😖 ja si viem vzdy pomoct 😅

beruska2x
27. feb 2011

@sisa.b nadherne, maky jsou jak zive.. vse n moc pekne 😉
@mizulienka 😉 m to chce cvik neboj 😉

@zdenallicka http://www.tortyodmamy.sk/content/vlci-mak

sisa.b
27. feb 2011

no ja som postupy pozerala, ale ziaden ma neuspokojil 😀 tak som si vyguglila obrazky zivych a podla toho som robila.

mizulienka
27. feb 2011

@lukika tu je 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/narodeninove/kabelka-47

krasne torty vsetky, ste pre mna obrovska motivacia 😵 dakujem 😵

bzucinka2
27. feb 2011

@zlatat no tak super, ze nebusu bazirovat na detailoch, tak to sa potok ako tak da 🙂
@zlatat fiha, to aby som si vsetky nakupila -? .-)
@sisa.b ptrekrasne 🙂
@lukika dakujem 🙂

zdenallicka
27. feb 2011

@sisa.b
@beruska2x

Děkuji..🙂

tica
27. feb 2011

ahojte baby ja vas už dlho potajem sledujem a neveriacky pozerám na vaše diela ... šikuľky ste všetky také krásne torty aj škoda zjesť ... no konečne som sa odhodlala tu napísať a prispieť aj mojou treťou tortou pre ktorú som robila pre maminu ... len ten marcipán ešte nieje ono ... neviete mi náhodou poradiť v čom robím chybu ak tam mam take biele bodky? lebo cukor stelé preosievam len sušené mlieko nepreosievam ... 😖

dm1
27. feb 2011

zdravim pridavam aj ja svoje dalsie dve. Moje velke trapenie - cokotortu a pre moje zlaticko k meninam

mizulienka
27. feb 2011

Znova krasne torty 🙂
chcem sa spytat dievcata,mate niektora nejaky dobry osvedceny salkovy, karamelovy krem? dakujem

sonkab
27. feb 2011

Ahojte, viete mi prosim poradit (aj medzi vami) dobru cukrarku z BA ? Dakujem pekne 🙂

jakelina
27. feb 2011

@tica
@dm1 povedené dortíky. Taky máme Matyáše a na svátek jsem mu teda dort neupekla. Jsem ostuda 😢 ☹ Měla jsem moc práce, pracuju i na mateřské z domu, tak mi to nevyšlo časově. I tak jsem končila denně o půlnoci.