Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
13. mar 2011

ahojte, krasne torty ste popridavali 🙂

@pristela krasna je, to si ju naspodku zdobila bielkovou polevou?

mima595
13. mar 2011

ahojte, pridam vam svoj prvy notebook... teda s vasimi tortami sa to neda porovnat, ale mne sa ta svetlozelena hmota podarila tak super, že som veelmi spokojna.... 🙂
a vase torticky su krasne prekrasne... taky balzam na dusu 😉

mizulienka
13. mar 2011

@fukylove nadherna torta, mala si aj nejaky postup na tu kacicku alebo iba tak z hlavy? 😉

fukylove
13. mar 2011

babulky, dakujem za pochvaly 🙂

@mizulienka - viac menej z hlavy 🙂 lebo som nevedela najst nic, co by sa mi pacilo 🙂 velka je z dvoch roznych misiek upecena, mala spodok z malej misky a hlavicka z puncoviny, potahovane obe - aj velka aj mala vcelku 🙂 a dozdobene ako prislo 🙂

nadulici
13. mar 2011

ahoj, pridavam moje poslene.... 😵
vsetky torticky su krasne, ale teda co pridala @pristela tak ta je nadherna.... 🙂

dajna11
13. mar 2011

@pristela krásna,možem sa spýtať,tie boky s tými ornamentmi,si ako robila?čím?

pristela
13. mar 2011

@fukylove
@mima595
@nadulici Fantastikus tortiky, fakt balzam na dušičku aj pre mna 😉

Link na tu torticku-je v tychto tu, tato zienka ich ma neskutocne asi vsetky: http://www.ikrealitka.sk/hobby/index.php ona ju tam ma robenu v ruzovom , uplne ze WOW , len mam pocit, že má isto na vsetko doma formicky, pretoze tie ornamenty ma fantastikus, musim si ich aj ja objednat bo taketo cosi vypada na tortickach super-teda aspon mne sa to páči 😉

Ano tie bledo modre haky baky 😀 som robila s bielkovou polevou
@dm1 ono pokial mas doma formicku na ornamenty je to malina, fakt , mne trvalo 3hodiny 😠 pokial som prisla na to ako najlepsie rucne vyrezat tie ornamenty z MMF 😢 hrôza, ale ked som zistila ako boli urobene rychlo

pristela
13. mar 2011

@bzucinka2 jeeejda dakujem presne tento som nasla tiez tutoky je viac kremov, ktore by ste chceli mat zopar pokope: http://bulik.buresovi.cz/articles.php?article_id=5

mizulienka
13. mar 2011

aj ja pridavam moju, oproti vasim uplne amatersku, ale chutila nam velmi 🙂
najprv som mala fialovy spodok, potom som to vymenila za bledy, tak neviem, ktory bol krajsi...ospravedlnujem kvalitu fotiek, fotene iba tak narychlo, lebo prisla navsteva, ktora ju celu zjedla 😀 😝

zlatat
13. mar 2011

@sylvia75 eše som všetko neprečítala, takže neviem čo ti holky poradili - teda váhu tej chalúpky, ale ja som raz robila štvorcxovú tortu 25x25 cm bola s falošným parížskym krémom a poprekladaná lesným ovocím. BOla to klasická štvorcová, výška bola do 10 cm, presne si nepamätám, ale vážila 4.6 kg bez podložky, takže si myslím, že bude vážiť viac ako 5 kg

dm1
13. mar 2011

@pristela aj som si myslela lebo tu stranku mam tiez ulozenu velmi sa mi paci to zdobenie "caky haky" a chcela som vyskusat tiez. A to pismo mas super to si tiez vyriezala ze?

alicc
13. mar 2011

ahojte,
prave som sa dozvedela ze v topolcanoch je predajna s cukrarenskymi potrebami, hura 🙂 😉

zlatat
13. mar 2011

@martinex blahoželám k Adamkovi a ty už takto skoro ideš vypekať?

idris
13. mar 2011

Ahojte babule ja by som sa chcela spýtať čo kúpiť svokre k narodeninám. Rada pečie torty a aj zdobí ich no chcela by som jej kúpiť nejaký darček čo s tým súvisí.. neviem či nejaké vykrajovačky alebo valček alebo farby . Chcela som tú sadu na modelovanie kvietkov aj s knihou ale nejako čo som čítala že to nie je nič moc aké máte Vy s tým skúsenosti ??? Dopredu ďakujem

paja.o
13. mar 2011

krásné dorty jste holky udělaly!!! Všechny jsou úžasné!!! Nestíhám Vás ani dočítat, jen jsem prolítla fotky - malé rostou zoubky, tak není moc čas.
Jen prosím o radu, holky, kde koupit dobré levné kostice a nějaký nožík na marcipán (mám jen obyčejný nůž a moc dobře se mi s ním nevykrajuje 😝) Díky

ada9557
13. mar 2011

@fukylove tie su krááááásne 🙂

zlatat
13. mar 2011

@pristela to sú tie artristy vykrajovače?

Chválim všetky tortitčky, je ich toľko, že sa nedostanem ku každej jednej

ada9557
13. mar 2011

@nadulici úžasné tortičky. 😲 ja som zvedavá kedy moje aspon s polovice budu takto vyzerat 😅

vinka
13. mar 2011

@nadulici moja a toho motílika na jednotke si malovala?taký fialkový.Je nenormálne krásny.dáš tip ako nato? 😕

nadulici
13. mar 2011

@vinka to je uz hotovy z jedleho papiera 🙂....uz som si davnejsie objednala z peceniahrou
a vsetkym dakujem, ale stale sa mam co ucit....

daducha
13. mar 2011

Ahojte,
zase krásne torticky pribudli 😵 , pridávam svoje dve.Poschodová je so živými kvetmi,bola pre maminku k narodkám a skúšala som aj calshapes,poviem Vám strasná piplacka 😝 , to keby niekto chcel na velku svadobnu tak ani neviem kolko by som uctovala 😀 😀

vinka
13. mar 2011

@nadulici aha.ja,že si ho malovala.Lebo bol jak živý 😀 😀 😀

vinka
13. mar 2011

Bože baby všetké torty su úžasné 😉

pristela
13. mar 2011

@dm1 tie haky- baky 😀 to slo rychlo a lahko , ja to dokonca robila len jednou rukou a druhou som telefonovala 😀 Áno aj to meno som vyrezávala ručne, to máš tak ked začínas nemáš nič, musíš improvizovať , strasne dlho to trva a narobís sa pri tom ako mul a nakoniec to niekedy stoji za ... 😒

@alicc jeej Ty si z TO ? V podstate aj ja 😉 tiez som nasla tie potreby, ale este som tam nebola, mrkala som len na nete, sa mi zda trosku draha, ale ked potrebujes len "malickost" a neoplati sa ti platit postovne tak je to super 😉

@zlatat ja netusim ake su to vykrajovače ale musím ich niekde vysnoriť 😀
@daducha uuužasne torty , to calshapes su tie ornamenty? Som nevzdelany úplny amater zaciatocník ospravedlnujems a ak sa blbo pytam a vsetky to tu poznáte 😕 🙂

lucula73
13. mar 2011

jej baby,pol dňa som nemala zapnutý pc a teraz sa nestačím čudovať 🙂 ...

prekrásne sú vaše výtvory,škoda papať 🙂

lucula73
13. mar 2011

@lili01 a na toho havina je aj nejaký postup,alebo ako si to robila?moja dcéra pýta psa,ale živého nechcem,tak aspoň takéhoto 😀

vlada111
13. mar 2011

@annika11 v pohode. Ja sem tiež prispievam málo, kočky sú už zohraté 😀 . Ale čítam pravidelne a dobré rady ukladám do súboru a realizujem ich. Potom daj vedieť ako sa ti podarila tortička.

vlada111
13. mar 2011

@lucinka4 ja dávam tiež uhlie, ale pozor, MMF sa potom dosť rozpadá ☹

annika11
13. mar 2011

@vlada111 skúsim nahodiť fotku 🙂 bude to až o mesiac, ale už usilovne študujem na nete, po prvý krát budem poťahovať tortu, tak som zvedavá, ako sa mi podarí. Plánujem si to najprv odkúšať na menšej torte, aby som vedela, do čoho idem 🙂

dm1
13. mar 2011

@pristela ved je nadherna!!!! co sa ti stale nepaci na nej 😉 rozmyslam ze by som namiesto toho ornamentu dala nejaky iny len ten co mam objednany este nestihne isto prist ☹ . Ja si celkom neviem predstavit ako zdobit tou bielkovou tie boky ked som robila pernicky tak vsetko len rovno na boky nie aj chalupku som najskor nazdobila az potom davala dokopy....

@daducha krasne!!!! ja mam tie ornamnety objednane a chcem to robit so sugarveil tak dufam ze to pojde lepsie ako z hmoty

baby ja som sa vcera bachla po vacku a rozhodla som sa ze si kupim tu drahu krajku silikonovu co sa robi so sugarveil 😝 . Ale uz dlho som po nej pozerala a idem s jednou kockou na polovicu sama by som tolko penez veru nedala