Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. máj 2011

@mizulienka a jak jste to zvládli s malou??? My pořád uvažujeme, jestli už letos jet k moři nebo ne.

hejdita
9. máj 2011

ahoj máte nekdo dobry typ na dort pro starsi lidi? chteji to slavit spolu tedy tak jako kazdy rok ale vzdy sem udelala dort jenom dedovi a babicke ne.....tak bych chtela udelat spolecny ale jak ho naaranzovat.....to nevim ....dekuji za kazdy obrazek a napad 🙂

mizulienka
9. máj 2011

@jakelina paradne to mala zvladla, ona si to doslova uzivala, vsetku tu pozornost v hotely 😀 , plavanie, akurat s cestovanim sa niekedy nemala rada 😉 ale dalo sa to krasne zvladnut.
Koncom septembra ideme do turecka, tak som zvedava ako zvaldne let, ale myslim, ze bude dobre.

mrka2
9. máj 2011

@mizulienka ahoj, a ako sa ti pacilo v Slovinsku? ja som videla nejake foto a zda sa mi prekraasne 🙂 tak vitaj doma a citaj,ak uz nemas precitane 😉

benjik
9. máj 2011

ahoj holky,no všechny dorty jako vždy krásné. A dodatečně přeji všem maminkám pěkný den matek,já mám dcerku poprvé nemocnou,tak jsem vám nestihla popřát včera.
Můžete mi prosím poradit,jeslti si mám perletovou prachovou objednat Snowflake nebo Pearl white ? Potřebuju,aby byla univerzální,moc díky

jakelina
9. máj 2011

@mizulienka no já mám právě strach z té cesty, malý vydrží tak tu hodinu až dvě a pak už se mu v sedačce nelíbí. Jedině jet v noci, ale to se zase nelíbí mně. 😖 ☹ Pojedeme asi až v září po prázdninách, zase bude větší a nebude už tak horko.

alionuska
9. máj 2011

@naika no aky je ten svet maly🙂 Ja som ten tyzden nemala 12 ,ale tusim 20...alebo 19 teraz neviem presne..ale to je jedno... 🙂
@reruna no super... dakujem a ako som pisala posnazim sa🙂 😀 😀

alionuska
9. máj 2011

@ikula2 dakujem 🙂

daducha
9. máj 2011

Ahojte, dakujem vsetkym za pochvalu 😵

@ikula2 kupovala som to priamo na stretku v SNM od Kovacovcov ,no a ja som to zatial skusala iba praskovou farbou.No ked zistim tu hmotu z ktorou sa to tiez robi, dam vediet.NO a ten kvietok je vymysleny 😀 .Je to stred ako na ruzicku, taky maly kuzel a potom v 3 velkostiach vykrojene kolieska, stensene a na okraji zvlnene.

@dm1 ja cakam na vyuctovanie za byt 😀 ,mal by byt preplatok tak sa chystam na artistry .Cena je sialena 😝 ,no mne sa akosi mnozia objednavky tak to vyuzijem.Len mam problem, ani v jednom obch. na nete nemaju tu 4-sadu,asi je to vypredane 😠

hannah23
9. máj 2011

@lawli jsem z Brna, ale nic takového neznám, ale našla jsem na netu toto http://svetpeceni.cz/

mizulienka
9. máj 2011

@mrka2 Slovinsko je krasne, mne sa velmi paci ta kombinacia more a hory. Teraz tam bolo takych 25 stupnov cely tyzden, no parada 🙂
@jakelina nasa mala ked bola mensia 😀 mala velky problem s cestovanim, ale cim castejsie cestujeme, tym je to lepsie, zvykla si asi 🙂

jakelina
9. máj 2011

@mizulienka děkuju za útěchu, snad si i ten náš raubíř zvykne. No nakonec mu nic jiného nezbude. 😀 Já se k moři hrozně těším, nebyla jsem tam dva roky ☹

juliankaaa
9. máj 2011

Ahojte sikulky, nadherne torticky.....ste niektora z Dubnice nad Vahom......koncom jula budeme mat dva rocky a budeme potrebovat tortu a kedze ja na to nemam, tak zhanam, kto by mi upiekol 😉
vsak sa medzi vami najde aj Dubnicanka, prosiiiiim 🙂

jakelina
9. máj 2011

Dělala jsme první pivoňku, tak se vám jdu pochlubit, jak se mi povedla. Nemám žádnou vykrajovačku, tak jsem dělala jenom srdíčkem.

reruna
9. máj 2011

@jakelina ta je suprová! jak srdíčkem jsi to dělala? vykrojila srdíčko a povlnila trochu ty kraje kosticí a pak lepila na sebe?

lussy23
9. máj 2011

@alionuska - nádherné torty.
@gumkacka1 @- krásne tortičky

lussy23
9. máj 2011

@jakelina - nádherná

lussy23
9. máj 2011

@gabika11 krásna

majkas
9. máj 2011

ahojte sikovne maminky,

chcem vas poprosit, nepecie niektora z vas aj bezlepkove torty? chceme malej na 2 rocky (na koniec juna) s postavickou Barneyho. bezlepkovu muku viem dodat, co sa tyka tych potahovacich hmot ze ktora je bezlepkova v tom sa nevyznam .
sme z petrzalky, tak najlepsie pre nas je niekto z BA. pls napiste mi IP, ak tu je taka maminka.

dadka212
9. máj 2011

@jakelina perfektná 😵

jakelina
9. máj 2011

@reruna ano vykrojila srdíčkem, ale takovým tím vroubkovaným, kraje objela dokola kosticí a pak lepila vyschlé lístky na sebe. Doprostřed jsem dala malou kuličku a na ni dva malé lístky.

gabika11
9. máj 2011

@jakelina krasna je, ja sa v kvetoch velmi nevyznam, akurat ruze poznam, margaretky, a este niekolko kvetiniek, ale na to si neviem kedy trufnem....ale je to nadherne 😉

lussy23
9. máj 2011

Tu sú tie fotky, čo som sľúbila.
Postavičky a papučky sú moje úplne prvé, nikdy predtým sa mi postavičky nedarili. 😢 Od tej kamošky ešte fotku nemám. 😢

dadka212
9. máj 2011

@lussy23 nádherné je to, ani sa mi nechce veriť že prvé 😵

dm1
9. máj 2011

@majkas bezlepkove pecie @zlatat skus jej napisat

daria77
9. máj 2011

Ahojte kočky 😉 ,veľmi,veľmi vás obdivujem,fakt klobúk dolu,všetky tu pečiete nádherné torty,úplne super,úžasné. 😲
Vždy.keď mám trošku času,si vás popozerám,prečítam a kochám sa vašimi prekrásnymi výtvormi.Nedalo mi a pokúsila
som sa tiež o poťahovanú tortu,respektíve dve,jednu pre syna. Toma aJerryho k narodeninám a jednu pre mňa tiež k narodeninám-tie lienky robil môj syn,chcel mi pomôcť,tak prečo nie,keď má chuť 😀 . Ale s tými vašimi sa to fakt porovnávať nedá,chcela by som niekedy dokázať také krásne postavičky,ozdoby...ako vy
Sú to moje prvé výtvory,nemám doma úplne nič ,myslím žiadne pomôcky na zdobenie,dokonca ani hladítko na tortu,tak,
to čo som vo svojej kuchyne našla ,s tým som si pomáhala 🙂

mizulienka
9. máj 2011

@jakelina ta je perfektna 🙂 krasne sa ti podarila.
to s tym srdieckom je dobry napad, nechavala si listky niekde preschnut a tak lepila? a kde si ju celu nechavala vytvrdnut, mas lupienky tak krasne vytvarovane dohora 😉

jakelina
9. máj 2011

@mizulienka ano, dala jsem do obalu od bonboniery včera večer a dnes jsem slepila jenom vodou. A děkuju za pochvalu.

jakelina
9. máj 2011

@daria77 máš je krásné, první a úžasné

zlatat
9. máj 2011

@jakelina je náááádherná, normálne je ešte krajšia ako moja 😅