Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
15. jún 2011

@maca77 nadherne torty, kazda jedna a ta cista praca, no uplne krasne 🙂

mizulienka
15. jún 2011

@maca77 mas aj nejaku svoju stranku, alebo torty na FB?

bzucinka2
15. jún 2011

@maca77 krasne torticky 🙂

dm1
15. jún 2011

@maca77 nadhera nadhera mi tu tvoje torty aj chybali! Nesmies nas zanedbavat ved taketo nadhery to je pastva pre oci a krasna inspiracia 😵

mrka2
15. jún 2011

@maca77 uzasneee!!! nadhera!!! 😵 😵 😵 neviem sa vynadivat. si naozaj velka sikulka a nechapem,ako to zvladas pri troch detoch! ja ked mam urobit jednu,tak mam dost a to mam len jedneho prcka doma... 😕 😀 😉

maca77
15. jún 2011

@mizulienka @bzucinka2 Ďakujem 🙂
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.169180...

@dm1 jej tak to poteší ... dúfam že už vás tu zanedbávať nebudem.... len zrazu sa rozbehli objednávky a tak som piekla a piekla a kým som sa spamätala a stihla prečítať kto má čo nové a pozrieť výtvory ostatných, tak už nanovo sa blížil víkend a stále dookola 😅 no už na prázdniny som zminimalizovala objednávky, lebo to sa nedá celý deň s deťmi a popri tom piecť ... aj ked mi je ľúto, že musím niekoho odmietnuť ...

maca77
15. jún 2011

@mrka2 pečiem cez deň kým som doma len s najmenším a potom keď zdobím ťahám nočné 😝 a popri tom zanedbávam ostatné, hlavne manžela 😀 😀 😀

weirdo
15. jún 2011

@monika_123 - tak cakaaam na podlozku, daj potom vediet 😵

petusko
15. jún 2011

ahojte baby, myslite, ze sa hodi orchidea ako ozdoba na tortu pre chlapa k 50? 😕 Nechali to na mna a chcem vyskusat urobit orchidku, tak ak sa podari, ci ju tam mozem dat... vytienovala by som ju asi svotlomodrou perletou.

lussy23
15. jún 2011

@maca77 @reruna - prekrásne tortičky baby 🙂
@alionuska - úžasnénádherné torty

bzucinka2
15. jún 2011

@maca77 aj u nas je to tak 🙂

vlada111
15. jún 2011

@mizulienka 😉

dadulik
15. jún 2011

ahojte, baby nadherne torticky pribudaju kazdy den 😵
dovolim si pridat aj ja par poslednych, som uplna zaciatocnicka ale pri vas som sa vela naucila 🙂

lucula73
15. jún 2011

@maca77 ďakujjem za vysvetlenie,vyskúšam tie ružičky 🙂
A krásne sú všetky tvoje výtvory,fakt... 🙂 ,ale nejde mi zobrazit tie na fb 😕

maca77
15. jún 2011

@lucula73 tak ešte skús niekedy neskôr pozrieť fb, lebo už sa mi stalo, že mi povedali známi že raz sa im dá pozrieť na album a raz nie 😕 asi nejaký problém s fb, lebo ten album mám verejný 😉

lucula73
15. jún 2011

@maca77 ok,kuknem,rada pozerám tortičky,pre inšpiráciu 😉

maca77
15. jún 2011

@petusko myslím že sa hodí ... mnohým chlapom teraz kupujú na takého okrúhle vyročia živú orchideu v modrom... 😉

petusko
15. jún 2011

@maca77 dakujem, akurt som prisla nakuknut, ci niekto odpisal, lebo ju prave dokoncujem 😅 Je to len taka z domacich vykrajovaciek, nemam specialne, tak snad bude pouzitelna .

daniz
15. jún 2011

@petusko ja už som robila orchidee aj tak, že som si nakreslila na papier diely, vystrihla a pracne vykrajovala 😝 😝 a od takej formičkovej sa nijako nerozlišovala. Len sa rozlišovala hrúbka peňaženky. 😀 😀
@maca77 súúúúúperr. krásne. 😵 😵 😵 Keď si pomyslím na naše prvé diela, tak prevracam oči. Ale vtedy to bolo tak, pomaly sa zdokonaľujeme.-Aj keď na Ali nemáme, ale sa približujeme...Si veľká šikulka.. 🙂 🙂 🙂

petusko
15. jún 2011

@daniz ja som robila pomocou kvetinovej vykrajovaky a srdiecka 🙂 a na okne mi prave orchidea kvitne, tak som okukavala 😀

daniz
15. jún 2011

@alionuska - tak predsa číslo 5 žije.... prekrásne..

daniz
15. jún 2011

@petusko pošli foto... už sa teším, niekedy naozaj netreba predražené pomôcky, aj keď uľahčia prácu, ale vždy sa dá improvizovať. Ja som si teraz ako šablonu kúpila v kvetinárstve také látkové - či penové aj antúriu, orchideu a aj nad inými rozmýšľam,pretože len vyrežeš, otlačíš žilkovanie a máš aj bez drahej pomôcky... Majú stááášne veľa druhov kvietkov- treba ísť do VO a kúpiť za pár centov...

monika_123
15. jún 2011

baby ako tak pozeram tak toto asi moc nepouzivate co 😀

monika_123
15. jún 2011

@lukika zatial len eshop.

daniz
15. jún 2011

@monika_123 keby to nebolo tak všetko drahé...ale dá sa improvizovať...

broucek2
15. jún 2011

@alionuska krásné dorty jako vždy. Moc se mi líbí bílé svatební, chtěla jsem takovou udělat bratrovi, ale jeho skoro žena chce s kontrasty, takže růže budou oranžové. Ach jo. Žirafa je taky super, mé nejoblíbenější zvíře

Holk, co děláte, aby MMF měla rozumnou chuť. Zkoušela jsem si ji teď namíchat a musím říci, že u nás nikomu nechutná, ale mně by se z ní asi dělalo líp než z mléčného. Připadá mi hodně sladká a navíc z ní cítíme ty MM jako chemii. Dělala jsem z trojbarevných z Lidlu, tak nevím, zda to není jimi.

broucek2
15. jún 2011

@monika_123 možná to na orchidej, to mám v kovovém provedení.

broucek2
15. jún 2011

@maca77 krása

broucek2
15. jún 2011

moje poslední rychlovka pro tchýni k narozeninám. Vypadá šišatě, ale ve skutečnosti není

jakelina
15. jún 2011

@broucek2 do MMF můžeš místo části cukru dát sušené mlékok a bude mít lepší chuť.