Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nellynka
3. jún 2013

@bambula1307 môžem tá brať k sebe na kvietkovanu? Takže potrebujeme este jednu babu. Nenájde sa este niekto?

viera6
3. jún 2013

baby prosim vas ,ktora davate do parížskej plnky Milku čokoládu...aku davate mliečnu,či aj s prichutami?

bambula1307
3. jún 2013

@nellynka mozes 😉 😀 ma brat k sebe

bambula1307
3. jún 2013

@viera6 ja som robila len s mliecnou zatial...cisto bez prichute a teda je famozna..ja som dala na 1slahacku 150g cokoladky

sisix
3. jún 2013

@bambula1307 no ... , my problem nemeli. Kluk mel 7 mesicu a sam dal prednost flase. A mala mela 9m a taky v poho. Hold nic jineho nezbyva. Je to o tom, ze je zvykla na prs, to mleko samotne uz ji nedava tolik co do pul roka (to je nejdulezitejsi) a nasledne se rika, ze do roka.(ale uz to mleko neni tak vyzivne a taky zalezi co mamina ji) Takze pokud se stravujes spatne, tak je to stejne na nic. Mala si zvykne ale pro tebe to musi byt tezke na psychiku. Per noci to potrva a co se tyce UM tak musis najit takove co ji bude chutnat. Davej ji ho i pres den, at si zvykne na chut. Kdyz ma v noci zachvat, tak je jasne, ze ho odmitne. Drzte se holky.

mia1111
3. jún 2013

babulky moje, pridávam dnešnú tortičku, mala byť ovečka, tak hádam sa podobá 😀

mia1111
3. jún 2013

a mm odišiel do práce, mal ísť až zajtra, ale zavolali ho dnes, tak musím sa ešte povenovať drobcovi, keď ho uložím, tak vás dočítam a skompletizujem a dohodneme čo a ako 😀 😉 , vy moje krajkové závisláčky 😀

lucula73
3. jún 2013

@veccernici ahojky,prosím ťa,ty si robila tuším požiarnicku prilbu?nemožem nič pekné nájsč,kde by som si mohla pozrieť tú tvoju?ďakujeeeeeeeem.....

viera6
3. jún 2013

@bambula1307 teraz je v akcii v Tescu tak by som nakúpila a vyskúšala 🙂

nellynka
3. jún 2013

No je tu este niekto na kvietkovu krajku?

viera6
3. jún 2013

@lucula73 nechceš nejaku tu krajku?

dadulka271
3. jún 2013

@mia1111 no a peniažky komu treba poslat a kolko 😀

daducha
3. jún 2013

@nellynka ja sa hlasim 😉

bambula1307
3. jún 2013

@viera6 jo ja ju tam tiez nakuujem hufne..ked je v akcii 😉 😀

dadulka271
3. jún 2013

babulky nemate niektora postup na slanu tortu budem vam velmi vdačna a tu je moja torta pre moje deti k MDD zo soboty 🙂

sissmiss
3. jún 2013

Kto to pisal ze upiect korpus neni problem??? 😝 😝 😝
Prave som "upiekla" takyyyyyyy korpus ze dovi dopo, chcela som z dvojnasobnej davky ako mam recept, ale to ze robim z dvoch davok som si pamatala len po vajicka, teda po prvy riadok 🙄 🙄 🙄 Vsetko ostatne islo z jednej davky, takze muka, cukor, prasok do peciva... Takze to vyhodim a budem piect znova 🙄 🙄 🙄

reruna
3. jún 2013

@sissmiss nevyhazuj, dej do punčoviny, nebo udělej nějaké nepečené cukroví na doma z toho

halienka
3. jún 2013

@sissmiss 😀 😀 😀 😀 prepáč 😀 prišlo mi to hrozne smiešne 😀 😀

bambula1307
3. jún 2013

@sisix moje boli obe zavislacky. Starsiu som kojila, este v den ked sa narodila mladsia..no a to bolo tazke odvykanie , ked som bola v porodnici ,..bo teraz uz je v pohode.

Ja malinkej skusam mlieko davat vtedy ked davam starsej vecer a rano ..aby sa inspirovala. Tiez jej ho necham tak aby si mohla dociahnut keby chcela..ale ona odmieta co i len okostovat..hned toci hlavu, ze nee..a tak snad si zvykne a ak nie mozno sa mi podari udrzat mlieko osavanim..a vratime sa k didikovaniu. 😉

denisak77
3. jún 2013

@nellynka môžeš mňa napísať

sisix
3. jún 2013

@bambula1307 a budes kojit dokud nepujde do skolky? To uz nech byt, ona potrebuje cas. Ja mam taky zavislacku na mlece ale umelem. Sara nechce kravske ale ma smulu. Prece ji nemuzu davat sunar do 18 😀 A to prosim mela nutrilon a to uz bylo financne neunosne, tak jsme presli na mleko z DM drogerie a to prestali delat, tak sunar. Ale musime ho davat krabice od nutrilonu.Proste medvikovske mlicko. Tento tyden koncime 😀

lamps
3. jún 2013

@mysiatkoo veľmi milá tortička 😵
Dievčence aký som ja mala dnes telefonát 😨 zvonil mi mobil - utajené číslo, zdvihnem a pani hovorí: jedna známa mi dala na vás číslo, že pečiete torty, ja sa pýtam: kto vám dal moje číslo a kto ste? ona: no jedna známa 😨 Znovu som sa jej spýtala, že kto jej dal číslo a ona že jedna známa robili ste jej tortu so zlatou rybkou 😕 😕, ale ja som tortu so zlatou rybkou nerobila. Hovorím jej, že torty pečiem len mojim známym a ona na to nahnevane: - aha, tak nič 😕. Tá osoba mi nebola ochotná povedať ani svoje meno, ani kto jej dal na mňa číslo a jej číslo mala utajené, hlavne, že chcela odo mňa tortu 😕 😕 a ani ďakujem ani dovidenia ani dopočutia nič ...

sissmiss
3. jún 2013

@halienka v pohode, ja sa tiez smejem, sice trosku nahnevane, lebo to znamena ze rano budem piect (minula som vajicka 🙄 ) a vecer musi byt hotova. No, som hviezda 😎

dm1
3. jún 2013

@mysiatkoo ta je podarena 😵

ajka82
3. jún 2013

@lamps 😲 aj mne telefonaty takto nejak zacinavali, ale s tym, ze potom sa nakoniec aj dozvedela od koho to cislo maju, ale dovtedy sa odomna nic nedozvedia, len to ze robim kamaratom a dalej viac nechcem 😅 ale ako by sa uz naucili a aj tak vravim, ze ak nahodou, tak musia povedat odkial vietor fuka, bo zo mna nic nevytiahnu 🤐

lamps
3. jún 2013

@ajka82 to je sila, žiadna slušnosť nič ... veď sa aspoň predstavím, keď telefonujem. Bola neoblomná, nepovedala ani meno ani osobu, ktorá jej dala moje číslo

pipka
3. jún 2013

@lamps nestras 🙄 to snad nie, ze teraz nejake kontroly budu chodit 😠 🙄 🙄

mizulienka
3. jún 2013

@lamps a nebola to nejaka kontrola? 😕

lamps
3. jún 2013

@pipka
@mizulienka to netuším 😕 to bolo prvé, čo ma napadlo, ale volali by o pol 7 večer? Ale mm hovorí, že či nemyslela zlatú rybu tú tortu s ružovou rybkou, ktorú som robila nedávno 😕 Asi idem napísať tej čo si tú tortu s rybkou objednávala, či nedávala niekomu na mňa číslo

pipka
3. jún 2013

@lamps a je sanca, ze by tvoje cislo mohla mat od niekial z netu? mas niekde inzeraty..alebo tak?