Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
5. aug 2013

@aduskatt Adi a nepýtala si sa priamo ich keď objednávali túto ďalšiu tortu, že ako im chutila tá prvá? 😅 😝 Že čo povedia tebe. Ale zase na druhej strane.... ak objednali druhýkrát, musela im chutiť.... Inak je to nepochopiteľné...

aduskatt
5. aug 2013

@sticker ja som riesila organizaciu casu, lebo v tom obdobi budeme na dovolenke a nejak som neriesila, ci im chutila, sa púriznam🙂 ale predpokladam, ze keby nie, neobjednaju🙂

datelb
5. aug 2013

@79zuzana
Používám tento kompresor a tuto pistoli:
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetai...
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetai...
po používání jsem zjistila, že nádobka je malá, když stříkám celý dort, musím častěji doplňovat. Hodila by se třeba tato
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetai..., ale ta tenkrát nebyla.
Dívala jsem se na ty sety, Cassie je dost drahá a ten druhý je spíš na auta apod.
Orientovat se dá dle setu na uvedených stránkách:
http://www.airbrush-potreby.cz/store/goodsdetai....
Nakonec jsem koupila na ebay ještě pistoli s větší nádobkou. Ale kompresor se tam nevyplatí, je drahé poštovné a ten můj je tak akorát, dá se nastavit tlak a je lehounký.
Pro orientaci přidávám nejlevnější verzi airbrushe v ČR http://cukrarske-pomucky.cz/airbrush-2127/.

ikula2
5. aug 2013

@lawli ta svadobna s postavickami je super

ikula2
5. aug 2013

Dievcata proooosim nemate nejake napady na narodeniny 11 rokov 😕 😕 😕 😕 nieco vesele, kvietkove a pod. nic konkretne. Hodte mi sem niecoooooooo

rapunzel1
5. aug 2013

@lamps nie moje neprišlo nič...skús znova prosím

rapunzel1
5. aug 2013

@zsuzsu ja som robila tak, že som potiahla tortu a urobila zárezy v hmote a potom ešte dofarbila takou žlto-hnedou akoby pásy a na vrch torty som dala na to kúsok mierne navlneného pásu a na to ešte komplet celú stránku na bokoch akože navlnenú na jednej aj druhej strane a v strede som dala akoby záložku, ja ju budem robiť teraz už 2x o týždeň

dadulka271
5. aug 2013

Babulky potrebujem surne radu a pomoc mam robit takuto tortu no chcem poradit ako to urobit ci ako roladu alebo upiect platy a vykrojit ma byt do 4kg a este potrebujem poradit kde sa da urobit taka etiketa na vrch aby som nemusela to pisat tam dakujem vam za kazdu radu

viera6
5. aug 2013

@rapunzel1 ja som tu hmotu robila na tieto ruze... neviem si predstaviť ju na hmote rýchlo schne...

rapunzel1
5. aug 2013

@viera6 sú prekrásne..... ja ju chcem práve na kvety a kde si prosím kupovala ten tylopowder a oplatí sa to finančne? ďakujem

viera6
5. aug 2013

@rapunzel1 dakujem ja som davala ten tragacanth gum...

jakelina
5. aug 2013

@viera6 a když je v tom ten bílek 😲 😲 😲 to se po nějaké době nemůže jíst co???

iwuska7
5. aug 2013

ahojky baby mate nejake pekne slniecko? v albumoch alebo nejake napady....je ich dost ale vsetky take rovnake ja by som chcela nieco ine,,,,, :(

viera6
5. aug 2013

@jakelina ta hmota vydrzi celkovo dobre zabalená 5 mesiacov a hmota ako celkova az tak nechuti...

iwuska7
5. aug 2013

@lamps krasa abeceda nepoviete mi aka to je? odkial

lamps
5. aug 2013

@iwuska7 mám ju z českého MMB, ak sa mi podarí nájsť link, hodím ti ho sem 😉

anibas
5. aug 2013

@aduskatt Adi môže byť aj tak, že si tortu nechali na poslednú chvíľu a vtedy si dobrá 😉 😉 😀 😀

aduskatt
5. aug 2013

@anibas chcu ju o dva tyzdne, tak snad az tak na poslednu nie🙂))) a mozno ano 😝

aduskatt
5. aug 2013

@anibas predvcerom sa Ti nestikutalo?🙂)))

zaciatocnickalubka
5. aug 2013
ollako
5. aug 2013

Ahojte mozte mi poradit, ake kvety na poschodovu tortu? ma to byt vodopad kvetin cervene az ruzove torta biela, mozno satenova stuzka okolo, nemate nejake inspiracie? a este otazka, urobit kvietky na drotiku, ci by sa dalo aj bez drotika a ak ano ako ich upevnit? dakujem za vas cas

zaciatocnickalubka
5. aug 2013

@ollako ake kvietky, tak to ti neviem poradit. no pokial by si chcela robit kvietky bez drotika, tak ich mozes jednoducho upevnit na tortu vyslahanymi bielkami s cukrom, ale vela to s tym netreba prehnat 😝 decentne aby sa to dalo aj pekne zakryt tymi kvietkami 😉 ale urcite by som odporucala ruze, taka klasika

stupacik
5. aug 2013

@lawli chcem sa spýtať, keď robíš poschodovú tortu svadobnú ako je tá biela z troch poschodí,dávaš tam niečo aj na spevnenie aby sa neprepadli? Stačí len nejaká podložka alebo niečo iné? Ďakujem pekne

wera.g
5. aug 2013

a čo im navrhnúť aj ľalie? ja by som isto buď na drôtikoch, alebo špáratkách, neviem ako ostatné baby, ale ja mám ruže dosť ťažké a to by nevydržali 😉 @ollako

ollako
5. aug 2013

No keby som sa rozhodla pre ruze predstavujem si to asi tak , ze by som navrch spravila velk cervene a postupne by som zmensovala az a puciky dole a a robila bledsie az ruzove, no neviem kolko asi si ich mam pirpravit a koich upevnit aby drzali, dat na drotiky? alebo sparatka, alebo len tak prilepit, ruzicky su tazke, tak aby to drzalo,, prosim nejake inspiracie nemate a radu ako to upevnit dakujem

ollako
5. aug 2013

@wera.g lalie som este nerobila, no na co som sa to ja chytila je to presvagrinu som jej hovorila, ze sa na to necitim no nervy mam uz teeraz v keli, ako to dopadne 🙄

zaciatocnickalubka
5. aug 2013

@ollako pri kazdej torte s ruzami treba vopred uvazit, ze ako si ich rozlozis. ja by som urcite väcsie ruze davala na vrchnu cast toriet a mensie na boky. tym padom by to drzalo aj bez drotikov. a volakedy sa len kremom alebo vyslahanymi bielkami s cukrom lepilo. aspon tak si pamätam ked sme kupovavali torty 🙂

nanna11
5. aug 2013

Mile zienky sikulky, poradila by mi nejaka dobra dusa, kde by som nasla recepty na Vase pojmy "mramorak" a "pribinak"?

elamaslakova
5. aug 2013

@wera.g Nádherné tortičky