Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
17. sep 2013

@maya30 rámovala som od oka, a kvet som robila podľa tohto postupu - http://lulussweetsecrets.blogspot.sk/2012/09/ho...

pipka
17. sep 2013

@lucula73 no napriklad 😉 ale mam hadam niekde aj ten link od lucky, len friško neviem kde 😅 😝
ale idem hladat 😉

pipka
17. sep 2013

@lucula73 no ale som ja sikovnaaaaa 😵 😵 😵 tu mas aj link 😀 😎 😎
http://www.studiocake.com/#!wee-cakes/c10e2

lucula73
17. sep 2013

@pipka si poklad ,moc ďakujem,všetko si ukladám 🙂 ............malý bude mať meniny a on že chce tortu..........nemala som v pláne,ale takúto malú mu urobím 🙂

mimcak
17. sep 2013

Babulky nejako nič nestíham. Deturence pozerajú večerníček tak mám chvílku čas. 😀 Tak pridám svoje víkendové a ospravedlňujem sa za tapetku. Ta z vodným bicyklom je po nejkom dovolenkovom zážitku. Chceli si urobiť žarty s oslavujúceho,lebo na dovolenke sa šmikol z vodného bicykla a zlomil si kostrč 😒 . Tak na pamiatku aj tortu.

maya30
17. sep 2013

@vlada111 dakujem, ten kvet to je ale piplacka, asi aj poriadne tazky, asi bude dobry aj nejaky freestyle kvet 😀

dadulka271
17. sep 2013

Ahojte mam velkuu prosbu nemožem nikde zohnat štrasovu stuhu žltu babulky nemate niekto na predaj alebo neviete kde kupit pozerala som shopy ale nenasla som a ešte mam jednu prosbu skušam robit ruže ale vobec sa mi nedaria potrebujem ich na svadobnu tortu skušam ich aj podla postupu ale bez uspechu nemam nato ani vykrajovačku prosim poradite mi ako na ruže a kde zoženiem tu stuhu velmi pekne vam dakujem 😉

mamcas
17. sep 2013

@cwilinge77 hneda so zelenou na bielom podklade je krasna podla mna 🙂 teda taka svetlunko zelena farba. A ja teda pre chlapov robim kruzkove, pripadne pasikavu by som urobila nejaku. Kvetinova je tiez fajn, ale teda pre mna sa skor hodi nieco ine.

jakelina
17. sep 2013

@dadulka271 to se těžko popisuje. Já dělám růže na kužílek z hmoty, nechám přes noc vytvrdnout na drátku a pak další den lepím lístky. Ani nedělám podle postupu, ale tak nějak si představím růži, že má uprostřed ty listy tak hustě u sebe a směrem ke kraji jsou pořád vzdušnější. Důležité je nechat ty lístky trochu obeschnout a lepit postupně. Vykrajuji obyčejným kovovým kolečkem a ztenčím kosticí.

zuzubb007
17. sep 2013

baby chcem sa spýtať, začala som vypekať, používam hmotu velvet smarflex, a chcem vedieť, či sa môže použiť opäť, pred mesiacom som robila tortu rozvaľkala na práškovom cukre, a dosť mi toho ostalo, tak zvyšok som zgúľaľa späť a odložila do sáčka a zabalila, môžem to opäť použiť, či radšej dať novú hmotu?

mamcas
17. sep 2013

@zuzubb007 treba urobit podla datumu spotreby 🙂 to ze bol rozvalkany nevadi 🙂

zuzubb007
17. sep 2013

mamcas dakujem tak super spotreba este vyse pol roka, som sa bala ci ten cukor v hmote nevadi 🙂

zuzka7512
17. sep 2013

@miciatko v Tescu je maslo v akcii celý september...

daja55
17. sep 2013

Moja víkendová pre kamošku, robila som podobné kvety ako približne pred 2 týždňami, na želanie 😵

ikula2
17. sep 2013

@daja55 kraaasne kvietky

katkak23
17. sep 2013

@pristela tak dakujem za super receptik - platovu tortičku som este nerobila ale bola fajnova - takze marlenka pre mužíka na želanie na naše výročie a skuska mascarpone kremu smalinami ako meninova tortička mojej malej Maťulke

eliska22
17. sep 2013

práve dokončená, prepískla som ju o pol kila, zase som si raz zarobila 😀 no idem spať, ráno vstávam o piatej do práce 😝

daja55
17. sep 2013

@mimcak Tá s čipkou a tiež s kvetmi sú nádherné ,akú hmotu si použila, myslím na čipku

laumi
17. sep 2013

Prosim Vás na tortu priemer 23 cm stačí pribinak plnka z jednej alebo z dvoch dávok? Ak z jednej tak 1 tvaroh, 1 šľahačka 33% alebo klasická v prášku? , 1 lyžica cukru, 1 VC,1 kyslá smotana a 1 creme ole ? Ďakujem

jakelina
17. sep 2013

@laumi já dávám ze dvou dávek

laumi
17. sep 2013

@jakelina ďakujem. A ta šľahačka ide 33% alebo ken praskova - vyslahana?

jakelina
17. sep 2013

@laumi práškovou jsem ještě neměla, kupuji v krabičce těch 250 ml v Lídlu. Ale asi může být i ta prášková, ale nevím jak dobře drží. 😲 😲

daja55
17. sep 2013

@laumi ja som teraz namiesto šľahačky dala 100 g masla na 1 tvaroh 500 g Creme Ole a cukor podľa chuti a bolo to celkom fajn, to som dávala ako jednu vrstvu na obdlžnik, ktorý je vyššie na foto

daja55
17. sep 2013

@jakelina prášková drží lepšie ako normálna smotanová

daja55
17. sep 2013

@laumi a ešte som zabudla na želírovací prípravok

vlada111
17. sep 2013

@maya30 no robila som ho na 2x a to boli tie hnusné horúčavy, tak sa stále hýbal. Ťažký bol veru.

pristela
17. sep 2013

@florentina , Zlatíčko , prosím ta, hod mi sem este raz nazov toho robota ktoreho máš, mam ulozenu tu nizsiu radu , lacnejsiu, ale este sa chcem pokochat tym tvojim a porozmyslat ci mam este nejake dva tyzdne vydrzat , abo mi postaci aj tento . Bo vsak v posslednej dobe robim stale najmenej z 10-12vajec , zarobim cesto vo velkom pak uz len rozlievam do foriem a strkam aj po troch do rúr 😅 bo mixovat rucnym kryštal cukor so žltkami je na palicu 😝

vladiella
17. sep 2013

@luciahromadkova @pipka a ostatne dievcata

nebolo by skutocne lepsie lepit tie inšpirácie na jednu kopu Marcipánové torty 3 - inšpirácie (CZ&SK)??:

https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecne-nazo...

a sem uz len vlozit odkaz/link??

Ved tak by ste pomohli i ostatnym. a neverim, ze to stoji viac namahy, casu... i ja vkladam postupy tam, nie len sem...

lucula73
18. sep 2013

@pristela ak možem ,tak ten kenwood robot má číslo 770 major 🙂 ,ja si pod stromček konečne chcem kúpiť,len stále váham medzi tou nižšou radou,ten má číslo 636 a týmto 770 😉 ,oba majú nádobu 6,7l 🙂

emilkaaa
18. sep 2013

Ahojte holky našla som recept na jogurtový krem takýto 1 šlahačku
3 smotanové jogurty (ovocné)
1 želatinovy stužovač za studena
-šlahačku vyšlahať do tuha, pridať jogurty a prešlahať, potom podla návodu pripraviť želatinový stužovač za studena a pridať do hmoty premiešať ručne metličkou.

Len sa chcem poradiť lebo chcem vyskušať niečo nové akú smotanu mam kupiť koľko percentnu a koľko ma mať objem a tie jogurty ake maju byť. tak zatiaľ ďakujem a ešte keď ste robili jogurtový či ste boli spokojná... ďakujem za rady