Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elamaslakova
28. sep 2013

@jakelina Nádherné tortičky, krásna práca
@pipka Krásne tortičky
@viera6 Nádherné kvietky

1zaza
28. sep 2013

@pipka 🙂 neorezávala som, iba som spojila tri dokopy a madžgala som, gúľala som, madžgala a gúlala až to bolo gulaté :D

pipka
28. sep 2013

@1zaza vidiiis, to ma nenapallo 😅 😀 😀 jasneeeeeee 😉

79zuzana
28. sep 2013

Moja dnesna pre maniacku na nakupovanie a predavanie telefonov 😀

ajka82
28. sep 2013

@jakelina tobol jediny papier co som mala doma v takom mnozstve 😅 🤐 preto som ho okolo este trosku obabarala nutelou ako bahnicko 😅

jakelina
28. sep 2013

@ajka82 😀 😀 mně to hned padlo do oka 😀

mamcas
28. sep 2013

@mysatkoo a aku mas trubu? My sa totiz budeme stahovat, tak reku nech vyberiem carovnu na vysoke korpusy 🙂

lifinka
28. sep 2013

Ahojky, přidávám dva dorty, co jsem měla tento týden 🙂

mamcas
28. sep 2013

Moja tohto tyzdnova na krasne jubileum 🙂 Bola este jedna na tu istu oslavu, ale chceli ju bez potahu s orechami a to som ani nefotila, lebo podla mna taka torta, cisty des 😝

mamcas
28. sep 2013

No a holky moje zlate, zase mam na Vas prosbicku. Slubila som, ze urobim (uz davnejsie) takuto tortu (vid obrazok) a chcem sa opytat, ze ako by ste na nu isli. Potiahli by ste to vcelku, alebo by ste rozdelili kabinu a vlecku a potiahli zvlast? Neviem totiz do akej farby by som to vlastne potiahla vcelku a potom dorabala... strasne lutujem, ze som to vzala, ale tak co uz, ked som nevedela povedat nie 😖

mysiatkoo
28. sep 2013

@mamcas nemam ja ziadnu luxusnu 😀 nejaka stara whirpoolka to je (este po staryx majitelox baraku)... ale pecie rozhodne lepsie ako mamina Fagorka 😝

mamcas
28. sep 2013

@mysiatkoo inak som si aj myslela... dnes vymyslaju novotiny a vacsinou sa na stare dobre co aj nieco vydrzali nechytaju... 🙄

mysiatkoo
28. sep 2013

@mamcas dnes sa uz robi vsetko s kolieskom navyse, aby si to musela po par rokox vyhodit a kupit nove 😝

jakelina
28. sep 2013

@mysiatkoo já jsem měla 15 let Fagor troubu a pekla výborně a zase jsem si koupila stejnou značku a peče taky dobře. Asi záleží i na typu. 😉

mamcas
28. sep 2013

@mysiatkoo no ved toto 😔 ja kupim asi zas taku aku mam len o nieco mudrejsiu a uvidime 🙂 vseobecne ani netusim co maju tie kuchynske spotrebice mat... sak truba piect, umyvacka umyvat a mikrovlnka zohrievat 😀

mysiatkoo
28. sep 2013

@jakelina urcite..alebo je to len vadny kus, ale proste neupecie... skusala som to na 4 krat a zakazdym mi korpus spadol ☹

jakelina
28. sep 2013

@mysiatkoo určitě je to i tím, tchýně má stejnou značku a peče jí hodně na jedné straně, musí otáčet plechy, jednu půlku už má černou a druhou ještě nedopečenou.
Já jsem si koupila stejnou značku, sedí mi do ní všechny plechy, měla jsem jich deset a nechtěla jsem kupovat nové.

mysiatkoo
28. sep 2013

@jakelina to sa nedivim... zvlast, ked si s tou prvou bola spokojna... ja sa uz teraz desim az mi tato dosluzi ci sa trafim do takej, co bude piect aspon tak dobre 😀 ... ale ked raz vyrastiem, tak si kupim rozhodne Miele... uz som v takej piekla a lepsie nepecie ZIADNA 😉

jakelina
28. sep 2013

@mysiatkoo když budeš hodná a upečeš hoooooooooooooooooodně dortů, tak si ji můžeš koupit. Já jsem si vybrala typ s pyrolýzou a to je super, pořád je jak nová. Strašně mě nebavilo drhnout ty dvířka a teď ji mám ve výšce očí, tak je to hodně vidět. Pustím ten program a za dvě hodiny jenom setřu takový jemný popílek a je úplně čistá.

mysiatkoo
28. sep 2013

@jakelina no ved pisem, ze ked raz vyrastiem (a par rokov som uz veru nevyrastla 😝 😀 😀 )... to by som musela upiect fakt hoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooodne a este raz hooooooooooooodne dortu... a odkladat vsetko navyse iba na tu ruru...... ale tak aj sny treba mat, ci ? 😀 a dobry tip - az budem vyberat, tak sa na to opytam 😉 ale pevne verim, ze tato moja si svoje este odpecie 😝

mamcas
28. sep 2013

@jakelina napises mi prosim ta presny typ tej truby? Ja totiz stale vyberam a rozzmyslam... to samocistenie fakt funguje hej? Som nevedela ako to funguje a znie to viac ako super 🙂 daj este nejaky typ pls 😝 a pripadne aj o inych spotrebicoch...

dadulka271
28. sep 2013

Ahojte dievčata prosimvas o radu ako vymodelovat kamion mack predok by som aj vedela ale ten zad neviem ako urobit rozmyslala som s burizonov ale to by nebolo pekne bolo by to hrbolate a nic ine ma nenapada dakujem za kazdu jednu radu snad mi poradite 😒

jakelina
28. sep 2013

@mamcas mám tady tu, šla jsem ti opsat ten typ. Pyrolýza funguje skvěle, uvnitř jdou oddělat i ty vodící rošty, do nichž se dávají ty plechy a pak to jenom krásně i za nimi setřeš hadrou a trouba jak nová.

http://www.oscom.cz/fagor-6h-870a-tc-x

jakelina
28. sep 2013

@mamcas já jsem v červnu dělala novou kuchyň, tak jsem kupovala všechny spotřebiče nové. Troubu, mikrovlnku, myčku, odsávač par a varnou desku. Lednici ne, tu jsem měla novou rok. Zatím všechny fungují a mám různé značky.

jakelina
28. sep 2013

@dadulka271 klidně to taky udělej z korpusu, vykroj to do tvaru, ab jsi tam mohla dát kola, dole užší a nahoře širší, ty kola dej na potažený dort a budou zasunuté pod tou korbou.

dadulka271
28. sep 2013

@jakelina dakujem no oni chcu takuto tortu že ten kamion na vrch torty

dadulka271
28. sep 2013

@jakelina aj to je mala foto moc nevidim co tam ma byt neviem či taku zvladnem ☹

jakelina
28. sep 2013

@dadulka271 aha, tak já jsem dělala podobný, ale ne ten kamion a to bych asi udělala z dortových oplatků nebo z tatranek, to nebudeš mít hrbaté neboj.

katkak23
28. sep 2013

@dadulka271 no mala prist v piatok ale "sikovny " kurier poslal zasielku prec vo stvrtok somar jeden...tak som musela odtelefonovat vsetkych aj dodavatela a zasielku poslu spat no pride az v pondelok ;) takze napisem ked dojde fyzicky ...

dadulka271
28. sep 2013

@jakelina velmi pekne dakujem a nemas tu foto tej tortičky že by som obkukala ak by to nevadilo lebo s tejto fotky vobec nviem čo ako urobit 😒