Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
10. feb 2013

@blcha hamburger je perfektny, na zahryznutie 😎

simonova815
10. feb 2013

@zuzana92101 priemery mala 34, 28, 22, 16, na vysku mali 10-11 cm, boli tam po 4 cesta (bezne robim iba 3, len tu som musela zabezpecit, aby bolo pre cca 150 ludi). Ta spodna mala 9 kg, takze myslim, ze by si sa mala s 3 zmestit do 10 kg. A hmotu som davala na moj vkus hrubu, len som chcela mat 100% istotu, aby mi ten tvarohovy krem za ziadnych okolnosti nezvlnil hmotu (uz sa mi to stalo). A dostala som avizo zo svadby, ze ju celu zjedli 😀

simonova815
10. feb 2013

@maya30 krasne!!!!

zuzana92101
10. feb 2013

@maya30 kraasa, tie volaniky sa ti podarili...😉
Baby, som docitavala stranky, tak take krasne torticky pribudli 🙂, sikulky ste vsetky. A @daducha, ako to ty stihas, ved to je ako na beziacom pase u teba...ty, co spravis za den, ja za mesiac 😀 a aj to mam stres. Obdivujem ta, zena, to je nad moje ludske sily. 😉 Palce hore
😉 😉 😉

florentina
10. feb 2013

@maya30 ale ta volánková je teda fantastická....hele jak se to dělá? Uříznu pruh hmoty, zvlním kosticí a lepím?

zuzana92101
10. feb 2013

@simonova815 dakujem ti. Len spodok mal 9kg? fuuu. Ja budem mat spodnu priemer 30, takze idem do mensich rozmerov, no ved uvidim, ako sa to podari vahovo. Ked chcu aby to aj vyzeralo, aj chutilo, tak by nam mohli dat aj volnu ruku 😉 Ten potah sa ti oplatilo dat hrubsi, lebo to krasne vyzera, hladucko, ako z katalogu 😉.

jakelina
10. feb 2013

@mrka2 u nás se dá koupit takový nugát.
Dort pro našeho Kubu. Jenom malinký, má kilo a půl, protože mám ještě zákusek na celý plech a pak jenom tloustneme. 😝 😝

florentina
10. feb 2013

@jakelina perfektní kšiltovka a synovi vše nejlepší!

simonova815
10. feb 2013

@zuzana92101 A pritom to bol boj s casom, ked som potahovala. Uz 3 roky robim iba s WI a nikdy doteraz nebol problem. Lenze tento kybel bol nejaky divny, schlo to priserne rychlo, kym som pozahynala a zahladila boky, tak to praskalo, no hotova katastrofa! A na tej najmensej to popraskalo na tych vrchynch zahyboch, ako naschval, ale verim tie kvety uputali pozornost viac ako popraskana hmota 🙂 Inak aj tato pani kedy objednavala tortu, tak mi poslala asi 5 fotiek, kde bolo cerstve ovocie, to som sa iba nadychovala, ale nastastie som jej to rychlo vyhovorila, ze je predsa len februar a nie je sezona jahod a malin a cucoriedok 🙂 Ale ked mam byt uprimna, ani tie zive kvety hore neboli idealne riesenie. Lebo kyticku robil florista, on tortu nevidel, bola dlha, musela som skracovat, hore pri hrdielku bola ruba, ale uz nebol cas ju rozoberat, tak som to nejako naimprovizovala a hadam dobre 🙂 najlepsie je, ked si clovek urobi vsetko sam

jakelina
10. feb 2013

@florentina děkuji

zuzana92101
10. feb 2013

@simonova815 no ved to je vzdy ako naschval, ked sa ma najviac darit, tak sa nieco pokasle. Kvetinky urcite odputali pozornost a ak mam byt uprimna, mna by ani nenapadlo sa ako laika na nejake prasklinky pozerat...ved to tak ma byt 😉. Vyzera uzasne, urcite aj tak chutila, ved sa cela spapala. 😝 😝 Na fotkach bude urcite krasne vyzerat tiez. 😉 No a s tym ovocim 😀 si ma pobavila. Ludia si najdu na nete foto a nepremyslaju, ci je to mozne aj zrealizovat vzhladom na obdobie. 🙂
Ja mam jednu na april, uz 3x ju zmenili, teraz mi poslali akoze definitivne foto, ale este nevedia, ci tam chcu ruze alebo tulipany, ze podla kytice nevesty. Dufam, ze mi nedaju vediet v piatok pred svadbou, ze co chcu, podla toho, co bude mat kvetinar k dispozicii 😀 😀 😀 😀 .

anibas
10. feb 2013

Dievčatá ďakujem !!!!!!!!!!
@jakelina Majka a vieš, že boli také úmysly so zjedením !!! Ale korpus som šupla do mrazáku - pre istotu 😝 😝 😝

@janula.h už to nie je čo bývalo - neviem sa sústrediť, ani sa mi nechce a v piatok som mala menšiu "operáciu" 7-čky 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 takže Ibalgin do seba a nočná !! 😒 😒

dm1
10. feb 2013

@zuzana92101 moje 3-poschodove svadobky mali vsetky okolo 10 kg takze uplne v pohode sa vmestis

maya30
10. feb 2013

@florentina dakujem 😵 ja vykrajujem kruh, v strede vykrojim dalsie koliesko, navlnim kosticou, na jednom mieste prerezem a mam z toho pasik, len je ovela viac nariaseny ako keby som to robila z rovneho pruzku 😉

maya30
10. feb 2013

@simonova815 dakujem 🙂

katulkaaaaaa
10. feb 2013

ahojte moje ....

broucek2
10. feb 2013

@jakelina ta je super

janula.h
10. feb 2013

@anibas mojaaaaaa ☹ drahá posielam pozitívnu energiu len škoda,že nemôžeš ostať doma a ležať ☹ aaaach tie zubiská 😠

janula.h
10. feb 2013

@jakelina suprováááááá!!! všetučko naj naj naj 🙂

mimcak
10. feb 2013

@jakelina perfektná je tá šiltovka 😵

dm1
10. feb 2013

@zuzana92101 jj pamatam 🙂 nafotila som nevieem ci to bude takto dobre vidiet ak nie posli mail do IP a poslem este aj tam

vecernicci
10. feb 2013

@miciatko ježíši, ten ve vaně je nádhernej, díky 😉
@nika222 díky, jsou tam zase jiný,než u nás 🙂

vecernicci
10. feb 2013

@broucek2 díky 😉

vecernicci
10. feb 2013

@jakelina super čepice 😉

dm1
10. feb 2013

kocky inak divali ste americke torty? ono stale sa hovori ze vysoke americke korpusy bez plnky a tak ale ked je ta sutaz chuti tak tam vzdy ukazu taku normlanu nasu tortu - tensie cesto krasne plnka, 3 vrstvy kremu proste ako nase nie tie co vidime vo videach 5cm korpusy a milimetrova plnka ze?
inak som veeelmi zvedava na tu slovensku verziu len dost nestastnu hodinu zvolii ze vecer o pol 9
😝

janula.h
10. feb 2013

môj neviem ktorý Spiderman a môžme oddychovať zlatá maminka a jej pozvania na obedíííík 🙂 Ľúbim juuuuuu

janula.h
10. feb 2013

@maya30 nádhernéééééé!!

dagmarmustafa
10. feb 2013

@simonova815 Naaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaa!

mizulienka
10. feb 2013

@dm1 Dani ta piratska lod je v tom novom casopise torty snov? potrebujem ju na tento aj buduci vikend