Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
15. apr 2013

@florentina Aj tieto si uz videla .......? 😕 Mne sa tam par celkom paci 😉 ...hlavne s tym jazierkom a golfovym autickom 😉
http://www.google.de/search?hl=de&rlz=1T4ACAW_d...

mamina1978
15. apr 2013
florentina
15. apr 2013

@pristela no je vidět, že už to má v hlavě srovnané, chytrej kluk! 😉

florentina
15. apr 2013

@mamina1978 děkuji🙂

mamina1978
15. apr 2013

@blcha A keby si urobila takuto klietku , bielu s fialovymi kvietkami, aj tie hortenzie by tam pasovali, ruze tiez nemusis drotikovat a da sa to pekne dozdobit krajkami. Ak by s takym suhlasili 😕
http://www.google.de/imgres?q=wedding+cake+lila...

antareta
15. apr 2013

ahojte - dělala jsem babičce k narozeninam jen takový maličký s třešňovými květy. Vevnitř je vanilkový korpus s čokoládovým krémem prostřídaný s kakaovou roládou a tvarohovým krémem s banánem. Voní mi celá lednice..

Ještě mi řekněte - ten smartflex - je to prášek a doma to s vodou zpracujete do hmoty?

jakelina
15. apr 2013

@antareta ne je to hotová hmota

antareta
15. apr 2013

@jakelina a jak se to barví, gelovkama? Nebo to používáte jen na bílé potahy? A jaká hmota je teda prášková?

jakelina
15. apr 2013

@antareta prášková je Montana a barví se gelovkami

reruna
15. apr 2013

@antareta smartflex zabarvíš gelovvkama nebo práškovýma potrav. barvama z drogerie, barví se moc dobře

antareta
15. apr 2013

@reruna @jakelina - já jsem to nikdy nezkoušela, dělala jsem jen doma mléč.marcipán. Koupila jsem jednou v obchodě špalíček marcipánu Dr.Oetker, vyhodili jsme to, nechutnalo to nikomu. Tak bych nerada, aby nechutnal dort kvůli jiné potahové hmotě. Kdo znáte domácí marcipán, co se tomu nejvíc blíží?

antareta
15. apr 2013

ještě mám dotaz k těch prachovým barvám - jsou v takových 2g kelímkách. To je na malování štětcem, nebo se to také dá přimíchat do těsta?

florentina
15. apr 2013

@antareta upřímně, nic tomu podobné není, znám mléčný marcipán, pravý marcipán i smartfelx v různých příchutí....každé to chutná úplně jinak.

reruna
15. apr 2013

@antareta ty prachové barvy jsou k malování štětce, přimíchat do hmoty či těsta se taky dají, ale nebarví tolik jako ty gelové. Mléčnému marcipánu se asi nejvíc podobá ten prášek Montana, ale nezkoušela jsem. Smartflex je hmota z cukru a glukozy, je to taková sladká žvýkačka, ale zatím u nás všem chutnal, marcipán od dr. Oetkera je mandlový marcipán, ten každý rád nemá, ale komu chutná, tak není špatný, jenže se s ním blbě dělá

mrka2
15. apr 2013

@zuzana92101 dakujem, spala som az do rana,ale este by som kludne prespala aj cely den 😀 🙂 ale skoda by bolo,lebo von je tak kraaasne 🙂

evuska32
15. apr 2013

@sticker
@luciahromadkova
@aduskatt
takže kočeny tu je moja prvotina ( akože vôbec prvá torta v živote! ) 😀 nič extra, ale nemám k dispozícií vôbec nič...teda žiadnu žehličku na marcipán, žiadneč vypichovačky dokonca ani farbu...jediná, čo doma bola - bola červená. No a formičky som použila kvietky na vianočné medovníky...

viera6
15. apr 2013

Ahojte,prosím vas čim môžem nahradiť vanilkový extrakt?možem dat vanilkovy cukor?je to do burizonovej hmoty.

mrka2
15. apr 2013

@viera6 nemusis davat nic, je to dobre aj bez toho 🙂

lamps
15. apr 2013

@viera6 ja som do burizónovej hmoty nedávala vôbec žiadnu vanilku ani extrakt

sticker
15. apr 2013

@evuska32 Tak teda že úplná prvotina paráda 😎 😉 Keďže ja som tiež začiatočník, tak sa až hanbím za svoju prvotinu oproti tvojej 😀

dm1
15. apr 2013

@viera6 ani ja nedavam vobec ziadny extrakt do toho len maslo, cukriky a burizony

viera6
15. apr 2013

@mrka2
@lamps
@dm1 prosím vas ked budem robit z burizonky notebook nebude sa mi to prelamovcat taky 15x18,či mi to stvrdne?!

mrka2
15. apr 2013

@viera6 ztvrdne ti to

lamps
15. apr 2013

@viera6 stvrdne a bude držať tvar

dagmarmustafa
15. apr 2013

Caute ,pridavam najnovsie. Vsetko je zatial len pre rodinu....🙂Musim trenovat,aby boli aj zvnutra supriš.

evuska32
15. apr 2013

@dagmarmustafa jéééééééééééj tá gombičková je neskutočnááááá 🙂 fakt! Možno aj ja niekedy takú raz urobím xixi

lamps
15. apr 2013

@dagmarmustafa tie sú krásne 😅 😅 😅 😅

luciahromadkova
15. apr 2013

@nika1985 tak ja som zatial robila len do rolady dala som 2 slahacky 6 PL cukru a 1 mascarpone, zavisi aj od toho aky vysoky mas korpus, ale myslim ze by stacilo aj 1 slahacka, 3 PL cukru a 1 mascarpone ak dvakrat prekrajujes korpus davas plnku

lussy23
15. apr 2013

@antareta krásna tortička
@dagmarmustafa krásne
@evuska32 krásna

lussy23
15. apr 2013

@zklimekova krásna postavička
@tinamk krásna