Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
19. apr 2013

@jakelina asi mi něco uniklo, jak to prosím myslíš, že "z celých vajec"?

levandulka3
19. apr 2013

@jakelina krásna 😵 😵 😵 milujem sovičky a v blízkom čase sa mi rysuje daľšia taká 😀 😀 😀

aduskatt
19. apr 2013

@florentina no, ze naraz sa slahaju, nerobi sa zvlast sneh z bielkov

aduskatt
19. apr 2013

baby, ja som mala dnes v dvoch vajickach dva zltky🙂

lussy23
19. apr 2013

@marianabila tak naozaj musím súhlasiť s dcérou. Tá modrá je taká bábätkovská,, Ale to ni č nemení na tom, že tá tortá je prenádherná, jemná,,, Nemám slov aká je nádherná. Zatiaľ sa mi najviac páči z tortičiekk, ktoré som dnes videla na tejto stránke,
@gabina275s @aduskatt @denisak77 @ikula2 baby nádherné tortičky ste pridali🙂

pipka
19. apr 2013

@vlada111 dakujeem Vladiiii 😵 😵 😵

pipka
19. apr 2013

no moja dnesna, este ma jedna caka 😉

lussy23
19. apr 2013

@mariann2 nádherné dielka
@cat aká je nádherná! U vás som si všimla, že nepečiete ešte dlho. klobúk dole, pani🙂
@muffinka8 a zaľuby ti nepovadali??? No ja neviem šport, Simpsonovci, topánka, mobil, notbuk, alebo.... šiltovka. Nič iné ma nenapadá. Bližšie záľuby vám nepovedali?
@pralinka25 krásny súdok
@dajna11 prenádherné. tie kvetinky dokonlé na to, že sú prvé.
@jakelina nádherná sovičková

lussy23
19. apr 2013

@pipka mňam

maca_p
19. apr 2013

@pipka uz viem, co budem robit zajtra na nedelu 😀
dik za tip 😉 aku plnku si davala?

florentina
19. apr 2013

@aduskatt ááá tááák...super🙂, tak to taky vyzkouším....děkuji za vysvětlení

pipka
19. apr 2013

@maca_p torticka je cokoladova podla receptu od @simasa a plnka je gastanova s rumom 😎
tak ti to zelali, je to pre kamoskinu maminu, dnes ma narodky 😉

maca_p
19. apr 2013

@pipka a tak to nieeee, to bude detska party 😀 to by sa nam zvrhlo a opojene deti by prevratili byt na ruby... dfam nejaku jogurtovu, to im musi stacit.

dm1
19. apr 2013

baby toto je take mile ze to sem musim dat prave som na to narazila na FB uzasne ksichtiky 😵 a tu je aj na FB neskutocne premakane postavicky do detailov vypracovane saty a vsetko ostatne a uplne ze brutal mily face som sa do nich zalubila https://www.facebook.com/sweetfrosttops#!/sweet...

dagmarmustafa
19. apr 2013

@dm1 Že waw...🙂

dagmarmustafa
19. apr 2013

@jakelina Kraaasna je! Ja som na sovičky...🙂 Mozem sa spytat co si dala dovnutra do soviciek? Ď.

ajka82
20. apr 2013

ja som total nestastna z toho auta, ked uz som sa nejak rozbehla a zacalo to aj vyzerat ako auto, tak sa mi to prekotilo pri davani do chladnicky 😢 😖 nejak som ho dala do kopy, ale uz som ho nedavala na podstavec ale zrezala mu polovicu kolies, takze lezi na podvozku, dufam ze to nebude vadit a hadam sa aj nejak podoba na citroen 😔 ma 2,6kg a myslim, ze uz mensie auto ako 4 kg robit nebudem

sticker
20. apr 2013

@ajka82 Tak klobúk dolu, že si to dala takto dokopy!!!!! A podobá sa to 🙂
Mne sa tiež nedarilo ☹ Mám wiltonku chirstmas red a teda vôbec, ale vôbec mi nevznikla červená ☹ 😢 Takú ružovú z toho mám, že až ☹ Ja neviem, možno som jej dala málo, neviem! Ale si pamätám ako ste tu vždy písali, že to stačí trochu a aj to sa mi zdalo, že juj ako veľa som jej tam dala ☹ Robím to síce "iba" pre ocina, ale teda chlapovi ružovú a hlavne keď to mali byť cigarety ☹ 😢 😔 Do pol jednej som bola hore, ešte to ani nemám hotové, lebo nemám písmenká také veľké doma tak si skúsim požičať od kamarátky plastelínové, ale si nechcem predstaviť ako mu to zajtra dám ☹

jakelina
20. apr 2013

@dagmarmustafa vnitřek soviček je z burizonové hmoty a děkuji 😉

jakelina
20. apr 2013

@florentina z celých vajec, jako že se nešlehají zvlášť bílky a žloutky 😉

maya30
20. apr 2013

@ajka82 no moja, tak to si viem predstavit tie nervy 😒 ale vyzera dobre, nemusis sa bat, len ta podlozka trochu kazi dojem, teda aspon na fotke, ze sa tak blysti 😉 A to mas pravdu ze robit male auto je ako za trest, ja take ani nerobim, len cca 4,5 kg, myslela som ze takto odradim ludi, ale kdeze, aj tak ich chcu 😝

jakelina
20. apr 2013

@sticker já ji mám taky a barví blbě, koupila jsem si pak extra gelovou červenou a ta už je dobrá.

sticker
20. apr 2013

@jakelina No tak už viem ☹ Len keď som to zarobila a videla výsledok sa mi chcelo revať ☹ Mne to ani cigaretovú krabičku nepripomínalo, ale ma napadlo že to vyzerá ako posteľ 😝 ..... Naozaj jediné šťastie, že to je pre ocina a vedia, že som odjakživa bola ľavá na veci kuchyni, takže sa mu to páčiť bude, lebo naozaj nikto netypoval, že ja niekedy nejakú tortu upečiem 😅 😝

aduskatt
20. apr 2013

@jakelina Majka, pls, ten piskot pecies ako dlho? urobila som teraz ten celovajecny z troch vajec....staci mu na 150 tak 45 minut?

jakelina
20. apr 2013

@aduskatt z 6 vajec peču kolem hodiny, nejlíp vyzkoušet špejlí. 😉

aduskatt
20. apr 2013

@jakelina jasne, to vyskusam, len orientacne som chcela vediet🙂

sticker
20. apr 2013

@aduskatt Prosím ťa, koľko dať práškovej do toho alkoholu? Ja to všetko tak od oka a neviem či to je dobre.. Aká to má mať konzistenciu, ak sa to dá vôbec popísať.... Kúpila som si najtenší štetec, ale teda zle sa mi to s ním robilo. Myslíš, že by sa dalo špajdlou namočenou v tej farbe písať? 😅

lawli
20. apr 2013

moja dnešná tortička 🙂

aduskatt
20. apr 2013

@sticker ja si nasypem farbu a potom pridavam alkohol🙂 podla toho, co robim, niekedy to mam redsie, niekedy hustejsie....sparatko do farby a da sa pisat🙂...pripadne ak si niekedy kupis jedlu fixu a dopise, tak nevychadzuj a hrot si namacaj do farby, s tym sa pise tiez fajn

sticker
20. apr 2013

@aduskatt Ďakujem 🙂 Teraz už nič nebudem kupovať, skúsim tou špajdlou 🙂