Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gelinka75
3. jún 2014

@florentina ahoj, ja som raz robila tento recept ako tortu, mozno pomoze, korpus bol trocha drobivejsi, ale chutovo uzasny http://varecha.pravda.sk/recepty/americka-cokot...

vladiella
3. jún 2014

@florentina nedalo by mi si nevypytat recept od tej cukrarky ked to bolo fajn. Nemoze jej zavolat a poprosit ju?? Ved to nie je predsa vyrobne tajomstvo...Inac potom pozor ci vajicko- bielko nie je I vo farbe a potahovke, 100% istota je len v domacej ked vies co si si do nej dala...... Kontrolovala by som to po zlozkach eckach... I stopy vajec mozu totiz byt problemom. Ale vacsinou je to len jednq cast vajicka ktora spusta alergiu- histamin, ak si spravne pamatam tak asi bielko, len ono je problem od seba to nejak oddelit.
A este ma napadlo skusit na nete pozriet vegan recepty. Ti su bez akehokolvek zivocisneho produktu v recepte...

vladiella
3. jún 2014

@pristela no ok, ale mne sa da byt na fb prihlasena i na mobile i na pc sucasne, ako to je mozne?? dokonca mam gmail v mobile i v pc otvoreny... atd.
ale to s tou rodinou ok, i ked teda aby sa vsetci tlacili sucasne naraz na jednom pc si neviem predstavit...

pristela
3. jún 2014

@vladiella 😀 😀 😀 si mi vycarovala usmev 😀 v dobrooom 😀 😀 na co by sa tlacili???, ja mam kvoli praci otvorene obrovske mnostvo zaloziek , nesedim za pc nonstop , ked idem okolo alebo mam cas mrknem , odpisem a idem dalej, tak isto to robi moj , ked ma cas mrkne na svoje , odpise a odide , keby sme sa mali stale odhlasovat a prihlasovat tak som tam raz za tyzden 😀 😀 😀
a co ma spolocne prihlasovanie pc a mobil ? 😅 vsak to uplne nieco ine,to akoby napises ze cez wifi sa moze pripojit len jeden konkretny pc a nie notebook, pc a este aj mobil vsetko naraz ,to by sme doma mohli ist na fb vzdy len jeden clovek aj ked mame pc viac,ja som bezne na fb na mojom notasy, syn na jeho fb na svojom notasy a moj sem tam otvorí na mobile svoj fb, to mas traja uzivatelia ,tri rozne nicky na jeden net 😅 , tam slo o to , ze na trebars Fb sa neda prihlasit iny druhy nick na jednom pc , pokial je ten prvy prihlaseny / pokial si teda neotvoris inkognito okno ,alebo neprepnes v start ponuke uzivatela/ 😉

dagmarmustafa
3. jún 2014

@maya30 Dik Maji.Hned objednavam🙂))

govinda
3. jún 2014

@sikag tak pokus číslo 2 😀
Dúfam, že tieto už budú pekne držať a nebudú odpadávať lupienky 😀

govinda
3. jún 2014
vladiella
3. jún 2014

@pristela pochopila som to, neboj 😉 ale mne z toho co si pisala vyslo, ze prihlasena na jednej stranke mozes byt len raz - ze na inom zariadeni to nejde pokial sa neodhlasis z predchadzajuceho zariadenia, nie vramci jedneho zariadenia. akokolvek, pomocku si dala. kto chce, vyuzije, ja ale osobne historiu pouzivam, kedze sa stane, ze net i padne alebo sa pc restartne, je fajn si pootvarane okna obnovit... no dik za upresnenie ako to u Vas funguje 🙂 u nas bereme notebook ci tablet, alebo mobil za nieco osobne, cize nelezeme si navzajom do toho, ked narychlo treba tak ok - ako pises, ale nemam to rada, pretoze nedopatrenim a omylom sa nieco vypne, zrusi... a mam po rozrobenej praci.

vladiella
4. jún 2014

@florentina

vegansky bez zivocisnych potravin
Replacing the Egg
Vegan cake recipes can seem so difficult because they omit an important factor in cake baking – the egg. Eggs act as a binding agent for all the cake ingredients. Without an egg or other binding agent, the cake just becomes heavy, lumpy and inedible. There are, however, many egg replacements that can be made for vegan cakes – these including arrowroot, vegetarian gelatine leaves, locust bean gum, xantham gum, agar agar and the aptly named 'vegan egg replacement' (such as silken tofu). Bananas and chocolate also make for great cake binding agents. Many of these ingredients are available from supermarkets and health food shops.
http://www.animalfreezone.co.uk/easy-vegan-cake...

bez vajec
http://www.ifood.tv/recipe/basics-eggless-spong...

nepresla som to cele, je tam i kakaova varianta... tak kuk a skus. ked sa ozvu celiatici dam vediet...

muffinka8
4. jún 2014

@govinda ja ich suším normálne na tácke a lupienky mám popodkladané servítkami . Aj medzi spodným radom a horným radom mám servítky.
Ale máš ich pekné 🙂

muffinka8
4. jún 2014

Baby, čokoládovú tortu som odovzdala. Uff. 😕
Boky som potierala šľahačka + čoko (normálne ako na plnku) ... ale veľmi husté to bolo, tak som to nevedela pekne zahladiť 😖 - nabudúce budem vedieť. Potom sme zháňali jahody večer ... tie najdrahšie veľké, mali každá na sebe nejaký fliačik, no ledva som tých pár vybrali čo boli OK. Ešte že tie malé boli fajn. Dávala som ich večer po 22:00 na tortu, o 3:00 sa zobudil malý a znova sme šli spať o 5:00 😝 ... do siedmej kým som mala budík nastavený som mala 2 nočné mory 🙄 že tie jahody sa vyparili len na mini bodky a celá torta spľasla, pokrivila sa, že som im ju ani odovzdať nemohla.
No ja dúfam, že bude dobrá.
@mimcak ... Miška, aký si dávala pomer šľahačky a čokolády na tú svoju malú tortičku, lebo si to mala pekné hladké tie boky?

govinda
4. jún 2014

@muffinka8 dakujem za rady. Nabuduce skusim podkladat aj ja. Fakt dakujem za tip.

zz134
4. jún 2014

@muffinka8 Tato torta je neskutocnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Tak tuto urobim mojmu muzovi som sa prave rozhodla!
Takze ta idem otravovat a pytat si know how...

prosim prosim napis mi aky korpus a aku plnku si dala...dakujeeeeem! a tie boky to si potrela ganažou?ci ako sa to volaaaa

akzuzs
4. jún 2014

@99deni Ahoj ja robím overenú a spoľahlivú chuť ktorá je vďačná. Skús a uvidíš
Upečiem si dva druhy cesta. Jedno obyčajné vanilkové (môžeš dať piškótu alebo biely mramorák). Druhé je s pridaním pot. farbiva. Urob si tak aby si to bledé mala o niečo menšie ako ružové. Ja robím z mramoráka v pomere bledé 4 vajcia ružové 5 vajec. Prerež. Krém si pripravujem z 250 ml. mlieka, jedného zl. klasu nechám vychladnúť, do studeného zapracujem pol masla a okolo 200 g tvarohu. Urobím si punč. A to že v hrnci si zvarím vodu, džem (ríbezľa,marhuľa) malinový sirup (scedím ho), ak nieje problém s alkoholom pridám aj rum a cukor. stále to ochutnávam pokiaľ som neni spokojná s chuťou punča. Aby mi to pripomynalo chuť punčového zákuska. Potom jemne potriem spodný bledý plát ale fakt jemňučko len šťetcom, potriem husto ríbezľovým džemom dám rúžový plát, ten našťavým punčovinou, potom dám tvarohovú plnku, potom znova rúžový plát, našťavým a potriem džemom a na koniec pridám bledý plát a potriem punčovynou. Zvyšný krémom si potri boky, tortu ALE!!!!!! Keď stuhne znova potri máslom s cukorom lebo by Ti fondán sa topil pod tvarohovým krémom. Ale keď dáš najprv krém a na to po stuhnutí máslo s cukrom neminieš toho másla toľko ako keby si mala ho na prvý krát. A znova nechaš tuhnuť a až potom poťahuješ.

muffinka8
4. jún 2014

@zz134 ďakujem 🙂
korpus bol mramorový, k tomu jahodový lekvár a plnka horko-mliečna s mascarpone.
S ganážou som robila raz, ale po vyschnutí mi popraskala, tak teraz som už nedávala. Je to normálne šľahačka + horká čoko, na druhý deň vyšľahaná. Ale asi som dala veľa čokolády alebo čo, lebo bola veľmi hustá a nedala sa mi pekne zarovnať. Možno nejaká maslová plnka by šla lepšie. Nabudúce už budem vedieť 😅
Poliate je to čoko + cera. Neviem, že v akom pomere kto dáva, ja som dala na 100g 52% čoko 1/4 cery

zz134
4. jún 2014

@muffinka8 supertak to vyskusam! este ta urcite otravovat budem!...neskutocna je ta torta!

maya30
4. jún 2014

Kocky neviete o nejakom obchode kde maju pekne stojany na poschodove torty ? Mozno aj nieco ine ako klasika, neviem...uvazujem o niecom...

jakelina
4. jún 2014

@muffinka8 já to na ganache nešlehám, natírám tak jak to je. Jenom šlehačka s čokoládou 😉

grasie
4. jún 2014

@govinda tieto vyzerajú ešte lepšie 🙂

muffinka8
4. jún 2014

@jakelina áno, viem ako sa robí ganache, ale raz som ju už skúšala, a nepáčilo sa mi ako vyzerala keď vyschla, a navyše mi popraskala potom, tak teraz som to už nechcela robiť takto.

mimcak
4. jún 2014

@muffinka8 vyzerá super , ja ani neviem aký pomer,ja to robím tak od oka. Ale čítam ,že si to vyšľahala a ja som nešľahala . Tak to bude asi v tom

muffinka8
4. jún 2014

@mimcak aha ... ja som vtedy raz skúšala ganache podľa mysiatkoo, ale nepáčil sa mi výsledok 😖 Tak sa budeme tváriť, že to tak má byť 😀

mimcak
4. jún 2014

@muffinka8 No neviem aký pomer je na ganache. Ja som len tak od oka. Ale vyzerá super tak to nerieš. 😉

vladiella
4. jún 2014

Dievcata, do ganache sa vraj dava I maslo

@muffinka8 I ja som mala ten problem, bud huste tvrde neroztieratelne alebo zrazene... A nepekne akoby zoschnute flaky, ale u mna to bolo nepomerom bo som davala 70% az 90% cokoladu, v niektorej boli dokonca este kakaove drvene boby... Takze planujem to skusit este raz a s coko z lidla a skusim pridat I to maslo...

muffinka8
4. jún 2014

@vladiella mne sa s ňou pracovalo dobre ... ale keď zaschla 😒 keď sa na to dá poťah, tak to nevadí. Som tým potrela len tortu pre nás doma našťastie 😅 ja som mala tú 52% z lidla.

mysiatkoo
4. jún 2014

@muffinka8 no je pravda, ze ked ganache vysxne, tak nie je uplne dokonala na pohlad... pri takyx tortax, kde je potrebne aby bola dokonala sa hodi skor dat este coko-mantinel, ale podla mna si sa vynasla super - mne sa to paci aj takto 😝

@vladiella pri takej cokolade musis dat aj viac slahacky a drvene boby nerozpustis, takze nedosiahnes pozadovanu hladkost... a pokial to mas huste, treba nahriat - ale to nahrievanie nesmie byt naraz velmi intenzivne, lebo ti coko zhori a uz je velky problem to zaxranovat...

muffinka8
4. jún 2014

@mysiatkoo na mantinel si netrúfam 😀 a malo to byť tak, že zvrchu postekaná čokoláda ... a aspoň mám už to aj to vyskúšané a nebudúce budem vedieť. Snáď keby som tam mala ešte maslo (lebo poznám aj taký recept kde sa ešte do teplej čoko dá maslo a na druhý deň normálne vyšľahá) tak by to šlo jednoduchšie.

mysiatkoo
4. jún 2014

@muffinka8 aj tak si myslim, ze to nedokonale zahladenie na tom vnimas iba ty 😝 😀 😀

muffinka8
4. jún 2014

@mysiatkoo to asi preto, že som malá trochu inú predstavu 😅 😀 ale aj tak som rada, že sa podarila taka ako sa podarila a ak im bude aj chutiť, tak bude všetko ako má byť 🙂

vladiella
4. jún 2014

@mysiatkoo ano, pisala som ze kvoli vysokej kakaovosti cokolad neodhadla pomer a ze tam boli tie boby je jasne, ojo to asi chce prax, zatial vsak vdaka Bohu, ze Ta tu mame! 😵