Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimusa94
24. jan 2015

@jakelina dakujem za pomoc vydrzala nevyzera waaw ale na prvy kraaat 🙂 sa to da 🙂 dakujem

adrika202
24. jan 2015

tak pridám dalšie dve vikendovky a idem oddychovať 🙂 traktor som už raz robila a macko pu ,je podla predlohy ktorú mi poslali a teda podla @pristela , ale teda jej je vymakanejšia to je jasnééé 😀 asi prestanem lajkovať na FB torty ,,tortových star,, lebo potom ľudia šalia a posielajú mi ich ako predlohy ,budúci mesiac mám robiť tortu podľa @mysiatkoo (neviem či som to dobre napisala 🙂 ) a to už neviem ako dááám 😎 ja sa musim prihlásiť na nejaký kurz robenia malých postavičiek ,lebo tie moje sú vždy prerastené 🙂 a to som sa tešila že som maca spravila malého ,ale len kým som ho nedala na tortu 😀 😀 😀 majte pekný víkend sladké žienky 🙂

jakelina
24. jan 2015

@adrika202 krásné je máš. Musíš péct větší dorty, když se ti zdá, že máš velké postavičky 😀 😀 😀 Dělám srandu, mně přijde tak akorát velký, ten Pů

evicaka
24. jan 2015

tak moje dve z uplynulého týždňa... dievčence, krásne ste opäť popiekli 🙂 , mňa akosi opúšťa chuť 😢

adrika202
24. jan 2015

@jakelina dakujem 🙂 no mne by sa tam hodil o nieco mensi 🙂 ale ja fakt nech sa snazim ako chcem malu figurku neurobim. 😀 heh a vecsie torty ludia nechcu zaplatit to pozname vsetky 🙂

pipka
24. jan 2015

@florentina presne ako nika pise, naryhujes len ibyc kosticou a potom bud prachovkou alebo slabunko kakaom poprasit 😉

sikag
24. jan 2015

moja tohtotyzdnova tvorba 🙂 pri tej motorkarskej som okrem vrchu mala volnu ruku tak sa hned lepsie robila 🙂

dagmarmustafa
24. jan 2015

Caute,moja najnovšia.Čo som si všimla, veľa prekrasnych tort pribudlo,no teraz ma neskutocne zaujala -sikag-. Bombasticke torty.Čistá pracička.

pipka
24. jan 2015

@sikag Silvi kraaasna je ta motorkarska 😎 ukladam, ale dufam, ze robit ju nebudem 😅 😀
ako si robila tu reťaz? na com si to susila? 😕 😉

nika1985
24. jan 2015

Ahojte tu su moje dve este jedna sa chladi ta uz bude iba coko s obrazkom ta druha je svadobna podla oznamka. Maju temu ze biela zima tak som ani nevedela co nevedla bude mat gypsofiliu celu kyticu tak si podrotikovala dufam,ze budu trosku spokojni.

sikag
24. jan 2015

@pipka no kadejako som to susila 🙂 mam taky zlepsovak. najprv som si urobila jednotlive oka (teda polovicu) nechala trochu uschnut, potom som to pospajala makkymi okami a susila medzi knihami tvrde zvislo a makke poleziacky na knihach 🙂
@dagmarmustafa ved pockaj este ostatne nepridali 🙂 ale dakujem 🙂 vzdy to potesi. pocuvaj ta orchidea je ziva? ja si vyberam nejaku formicku a neviem sa rozhodnut

anibas
24. jan 2015

pekný víkend žienky - zase som sľúbila a ťahala nočné 😝 pridávam za 2 týždne - minitortičiek bolo 29 + pre tr. učiteľku - o držku - nikdy viac - ešteže som mala OČR-ku - foto len pracovná - ani sa nedali nejak esteticky sfotiť 😀 😀

florentina
24. jan 2015

@mimusa94 náhodou super je 🙂
@adrika202 ten traktor je uplne úžasný a medvidek se mi moc libi a je akorat!, nevim co by jsi se chtela učit 🙂
@sikag
@dagmarmustafa
@anibas nadherna prace holky!

florentina
24. jan 2015

@pipka dekuji zlato 🙂 ja vim ze to byl školacky dotaz, ale prijde mi to nejake efektni, na to, jak je to jednoduche...jsem zvedava, jak to v mem podani dopadne 🙂

florentina
24. jan 2015

@sikag hele to mas tolik krasne barevne sladenych podnosu, nebo je v tom nejaky figl...nejak je balis?

sasettka
24. jan 2015

babulky, skusim, ci tu dakto nie je, co SOS poradi - magic decor na kolko susit a ako dlho? ja mam v hlave 100stupnov 7min... ale teda, asi sa mi to v hlave trosku pomotalo, lebo nem dobre 😀

woman04
24. jan 2015

@florentina tak,ako píšu dievčatá,kosticou,niekto to robí cez fóliu na normálnu kôru zo stromu,ak máš šancu 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=TbjVTSJ6zcY

tu je video s kosticami a tieňovanie iný spôsob

https://www.youtube.com/watch?v=Ztp8mlBupns

😵

pipka
24. jan 2015

@sikag no myslela som si, ze len tak to nebolo 😀 😅 sikulka 😵

pipka
24. jan 2015

@florentina ale kati ty to daaas, aj krajsie 😉

evicaka
24. jan 2015

@sasettka tak ja krajky suším na radiátore, prídu mi také plastickejšie(nelámu sa) a nemusím dávať pozor.... keď ma napadne vyberiem a dám ďalšiu... ináč v rúre suším na 100-ke 8 minút 🙂

pipka
24. jan 2015

@sasettka ja na 120 a 5 min..ale poznas to, 😉 respektujte vlastnosti vlastnej truby 😅 😝
ja mam stary kram a ja vsetko peciem inak ako ostatne baby na kvalitnych rurach 😉

pristela tusim na 150 a dve minuty ci jak...skratka musi byt tak akurat 😅 ja ju vzdy sparatkom nadvihnem a ked ide pekne z formy, tak vytiahnem a rovno na tortu lepim 😉 robim ju o máčik suchsiu, ale zas aby sa nelamala 😉

peciemslaskou
24. jan 2015

moje tortičky na tento víkend

sasettka
24. jan 2015

@evicaka jej, dakujem krasne, nechala som ju tam dlhsie a potom ako-tak isla vybrat, ja som mala skor opacny problem, ze sa trhala, bola taka mlandrava 😀 a na tom radiatore to cca ako dlho trva? hodinku?
inak co sledujem tvoje krasne torty, ty mas tusim "stastie" hlavne na velke trojposchodky... ako to robis? 🙂))) u mna prevazne detske.. a samozrejm co najmensie 😝

sasettka
24. jan 2015

@pipka jasne, treba sa podriadit rure 😀 mozno to bolo aj tou silikonkou, ci co, bola zlozitejsia...predtym to bol len taky fukot, teraz sa viac trhala, 3 isli do kosa 😝

evicaka
24. jan 2015

@sasettka na radiátore suším cca 1 hodinu, podľa toho aké sú teplé, ale ak nechám dlšie, nič sa nestane, ešte ani raz sa mi nepolámala...No a tie poschodové, to mi dohadzuje jedna cukráreň, keď oni nie sú schopní urobiť to čo chce zákazník 🙂 ale to je v PL, ja to mám 10 km. Vieš Poliaci sú v tomto dobrí, že nechcú zákazníka poslať inde , tak zabezpečia, aby bol pokojný 🙂

florentina
24. jan 2015

@woman04 dekuji moc, hned jsem to zkoukla 🙂

@pipka kecka jsi, ale hrozne mila 🙂

pipka
24. jan 2015

@sasettka aj ja mam jednu taku 😝 viac nadavam ako sa vytesujem..ale nakoniec sa to vzdy nejak da 😅 😝

mamiaigi
24. jan 2015

Ahojte prosím vás koľko pýtate za dobošovu torticku? Prvý krát som robila a suroviny vychádzajú menej ako pri coko. korpuse s kremom a ovocím. Ďakujem veľmi pekne.

mamiaigi
24. jan 2015

No krásne tortičky ako vždy šikulky. Moja prvá dobošová.

maya30
24. jan 2015

ahojte zienky, pridavam par svojich a hadam si aj daco nalejem na upokojenie, lebo taky tyzden ze dovidopo, ak by to takto malo byt furt tak to rovno zabalim, ale na taketo pripady mi fakt chyba sukromna tema 😝 Lietadla su robene presne podla konkretneho modelu, zlte je Antonov AN2 a to biele Dynamic ultralight vo farbach ako ma majitel a teda modelovaniu predchadzalo 2 dnove uvazovanie ako na to, aby vsetko stalo vo vzduchu nicim nepodoprete tak ako v skutocnosti, a az sa divim ze sa to aj podarilo 😅