Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zz134
2. jún 2015

Ahojte kocky, pls nemate postup na modelovanie postavicky krtka a tych ksichtov okolo neho? ( jezko, zajac, zaba :(
moj syn ma nema rad. chce krtovu tortu :(

dakujeeem!

jakelina
2. jún 2015

@zz134 já tyhle postavičky modeluji podle obrázku, jsou všechny jednoduché. Ježkovi ty bodliny stříhám nůžkami, je to jednodušší, než lepit tolik bodlinek jednu vedle druhé 😉

antenka1
2. jún 2015

@dagmarmustafa @sikag nadhera nadhera nadhera. Som myslela, ze to len na zahranicnych weboch su take torty 😉

jakelina
2. jún 2015

@dagmarmustafa nááááááááááááádherný dort

antenka1
2. jún 2015

Povodne som chcela napisat, ze mam za sebou priserny tyzden, ale pridu sem zienky, co tu bezne hadzu po desat kuskov, tak to radsej nenapisem. Radsen napisem uuuplna pohodaaa 😀 😀 😀

meo
2. jún 2015

@antenka1 no teda, jestli ten smažák s hranolkama je vymodelovanej, tak to si sedám na zadek a ještě smekám 😲

nicoletta77
2. jún 2015

Ahojte žienky, poradíte mi prosím? Už som sa pýtala, viem, že máte moc roboty, ale keby mi niekto poradil. Viem, že to tu niekde je, ale nemôžem to nájsť. Môžem jedlý obrázok nalepiť na smartflex medom? A potom zase medom na potiahnutú tortu? Lebo nemám decor gel. Ide o to, že budem mať biely nápis a minule som robila nutellu a nepodlepila som to bielou hmotou. Tá nutela bola samozrejme hnedá a presvitalo mi to cez to bledé písmo. Ďakujem. 🙂

pipka
2. jún 2015

@nicoletta77 medom mozes v pohode 😉 ja teda lepim decor gelom ,ale v nudzi na chalupe sme lepili medom a dalo sa to 😉
smart, na to med a na to oplatka 😉

dagmarmustafa
2. jún 2015

@antenka1 Dakujem;) a ten vyprazany syr je super.Ako si ho robila? Dik

nicoletta77
2. jún 2015

@pipka ďakujem za radu 🙂

marty78
2. jún 2015

Myslite, ze ako plnku mozem pouzit len pochutkovu smotanu s praskovym cukrom, moj syn totiz zboznuje nepecenu smotanovu tortu prave z pochutkovej smotany, tak som rozmyslala, ue by som tym naplnila aj tortu... alebo to bude nestabilne? #plnka

daniela09
3. jún 2015

tak niečo odo mňa z víkendu a pondelka

zuzube
3. jún 2015

ahojte,
poradite mi, co sa dava pod potahovaciu hmotu na tortu? Dala som maslovy krem, na to hrubu vrstvu masla... staci to, ci sa dava este nieco??
potahovaciu hmotu budem mat z obchodu

dakujem za rady 😀

kubrt
3. jún 2015

@jakelina No týjoooo 😀 😀 😀 .A že až ty takhle umíš upéct 🙂 🙂 🙂 . Malý je nádherný, velká gratulace a hodně zdraví. 🙂 .Jo a sílu na všechno a pevný nervy 🙂 😀 🙂

evicaka
3. jún 2015

@zuzube torta sa obmazáva maslovým krémom, ale stačí v tenučkej vrstve. Krém musí obsahovať väčší podiel masla, alebo stačí maslo vymiešané s cukrom , niekto do toho pridáva aj omrvinky z korpusu. 🙂

zuzube
3. jún 2015

@evicaka dakujem krasne 🙂

sasettka
3. jún 2015

@antenka1 haha, idem kuk a ze som v zlej skupine, vidim vyprazance s hranolkami... akoze super si to dala 😀 😉
@marty78 bezne robim taku plnku, ale aj so slahackou, nech je nadychanejsia + trochu ole na zahustenie, kopec ovocia a mnam 🙂

antenka1
3. jún 2015

@sasettka
@meo
@dagmarmustafa
Dakujem kočky. No trosku som sa s tym pohrala. Syr je cisty korpus obaleny v jemnuckej vrstve smartu. Obalene v na jemno pomletych orechoch, trosku granka. Trosku nastruhany smart v oranzovej farbe a potom doprachovane 🙂 😎

jakelina
3. jún 2015

@kubrt děkuji krásně

pipka
3. jún 2015

@antenka1 uzasny je 😀 😀 normalne som si na veceru spravila syr...sak az mi slina isla 😀 😀

a tatarku si jak robila? 😕 😅

abriela
3. jún 2015

@antenka1 ja som tiez mala pocit, ze som klikla do inej skupiny. Syr je peckovi a paci sa mi aj ta zenska na cokolade. To je malovane, ci oblatka?

antenka1
4. jún 2015

@pipka 😀 😀 😀. Tatarka je len slahacka a ked som to gvazdla na tanier tak uplne na koniec som tam postrkala kusky stvrdnuteho zeleneho smartu 🙂
@abriela ta zenska som ja 😀 😉. To bolo pre mojho draheho na narodky. Je to malovane cokoladou. Som to chcela vyskusat a co lepsie som mu tam mohla nakreslit :-P? 😉 😀😀 😀. A ta radost ked do nej zarezal 😀

halienka
4. jún 2015

Ahojte babulky, prosím vás keď robíte orechový korpus do klasickej 23 cm formy, kolko gramov orechov dávate ? A tiež to robíte tak že vlastne tolko gramov múky odoberiete a nahradíte tými orechami? Ďakujem za odpovede 🙂

antenka1
4. jún 2015

@halienka ja davam 150 a 150 gramov. Len potom je to cesto velmi jemne. Takze ak budem cesto este modelovat tak musi byt pevnejsie a vtedy davam len 50 gr orechy a 250 gr muky.

marty78
4. jún 2015

baby, poprosim recept na klasicke piskotove cesto, nieco overene...dakujem

chvapilu
4. jún 2015

ahoj můj dnešní golfovo-letecký.Moc a moc děkuju za pochvalu minulého dortíku,hezký den

stebota
4. jún 2015

@antenka1 proste umelkyna 😉 😉 😉

lokalistin
4. jún 2015

Dakujem za vsetky Pacitka a moja dnesna podla zaslanej foto 😉

h2
4. jún 2015

@antenka1 Ten syr s hranolkami nemá chybu!!! 🙂

evasil
4. jún 2015

@antenka1 no aj mna dostal ten syr s hranolkami uplne supeeer