Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
20. okt 2013

@ajka82 krásne torty,všetky...........inak na tej úplne že prvej,čo som dostala a,boli guličky 🙂 🙂

ajka82
20. okt 2013

@lucula73 dakujem ...no ja som taku videla tiez 😀 gulicky a mriezka na vrchu a to sa mi nepacilo 🙄 😝

ajka82
20. okt 2013

@pipka ja robim puncak ako vecernici, piskota a rozvar ako ona bez masla...ale ja uz hadzem cukor a vsetko odoka, mamina ho robievala este pred tym ako som zacala piect a na kazdej oslave musi byt 😝

daja55
20. okt 2013

@rapunzel1 nádherné su vsetky,ako to stihas? 😲

gumidekmomo
20. okt 2013

@rapunzel1 prosím ta a kolko vide z Tej davky teda asi na aku celku tortu..a slahat ručně alebo mozem
s mixerom?

vlada111
20. okt 2013

@lamps ovca geniálna, úžasnááááá

vlada111
20. okt 2013

@mia114 tých šmoulov máš svetových

lucula73
20. okt 2013

@rapunzel1 zaujímavý krém,o takom som ešte nečítala......a nie je to moc sladké?toľko cukru a a ešte aj to salko?? 🙂

lucula73
20. okt 2013

@bubobubina podľa mňa prisposobí,však to len trochu ohnuté bude,či?len to musíš asi dobre prilepiť,aby sa to nedvíhalo........najlepšie asi jedlým lepidlom........ale nerobila som,len uvažujem,obrázky som zatiaľ dávala iba dva a na rovný povrch. 😉

vlada111
20. okt 2013

@simasa jéééj, krásne sa ti podarila, túto môžem 🙂

lokalistin
20. okt 2013

@halienka ten chlapik je dobryyyyy

vlada111
20. okt 2013

@lokalistin veľmi vkusná jemná tortička

lokalistin
20. okt 2013

@vlada111 dakujem

lokalistin
20. okt 2013

Baby vsetkym moc dakujem za paci sami, vobec som to necakala, ale velmi sa tomu tesim, hlavne preto, ze ked som o 4:00 rano sla spat bola torta len omaslovena v chladnicke a ja som nemala ani sajnu ako bude vyzerat DAKUJEM

luciahromadkova
20. okt 2013

pridavam aj ja tohtotyzdnove a stacilo mi, mate obdiv moj, ktore ich mate tolko..., ja teda uz len na tyzden maximum 1...

Narodeninova ruzova s jedlou krajkou... svetly korpus, parizska slahacka s mascarpone a visne...

Narodeninova- presne podla zadania- pani mi to doniesla nakreslene.... 😒, coko korpus, gastanovy pribinak a visne s jedlou oblatkou a vysvetlenie zajtra hraju oslavencovi v TV senzi /inak som netusila, ze take nieco je... 😀/, tak toto je napoveda...., aby si to zajtra vypocul... 😀 😀 😀 /no nie podla mojho vkusu, ale tak si to zelali.../

Jesenna -bezlepkova- chceli k tej narodeninovej, tam som mala nastastie volnu ruku, ale kedze som este nepiekla takuto tortu dalo mi to zabrat....
Potah som pouzila white icing /inak robim so SF/, chutovo citim tam aj nieco kyselkave, celkovo ok, ale rozhodne je to makksia hmota ako SF, pri farbeni dost zmakla a musela som nechat odstat hmotu- a teda vhodna pre bezlepkacov
Korpus gastanovy z vajec a gastanoveho pyre- moc nenarastol, tak este som urobila svetly korpus zo zlateho klasu
plnka pribinacik s gastanovym pyre a visne, ako stuzovac som pouzila dr. oetker zelatinovy stuzovac za studena.../aj ked vraj mozu bezlepkaci aj creme ole... ale pre istotu.../

Dakujem velmi pekne za pomoc @rapunzel1

A uz sa tesim na vase torticky.... 🙂, idem vas docitat...

luciahromadkova
20. okt 2013

@lokalistin aj ja...., o 3:30 som skoncila a do 4:00 pucovala kuchynu..., odteraz max 1 torta tyzdenne... v zaujme vyspania sa oddychu a este ze ma torty nezivia....strasna makacka... 😖

dida38
20. okt 2013

taaaak zeny, prvy krat som piekla tortu sama sebe 🙂 bol to zvlastny pocit, lebo som netusila, ze co tam mam "napisat" 😀 ... normalne som si tam chcela dat, ze "ja" ...hahaha
inak bol to coko korpus s orechami a parizsky krem.....inak ten parizsky krem som robila tak, ze sa mi teda vobec nechcelo cakat na vychladnutie, tak som smotanu zohrilala len nad parou, v tom rozpustila horku cokoladu a nechala to vychladnut na izbovu teplotu....asi cca 2 hod. no a potom som to vyslahala a pomaly tam pridavala tiez "oteplene" maslo s cukrom....a bol fajnovy, bolo ho vela (z jeden a pol kelimku slahacky, 150g cokolady a 250g masla)....
tortu som piekla v 20cm forme, 2x prerezana a este aj cela obmazana poriadne....a este mi ostalo ....tak to teraz stale vyzieram 😀

lukika
20. okt 2013

@lucula73 myslíš, že tie koníky sú z tejto formy? https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ Mne tá forma pripadá akoby to bola iba polovička kona že z druhej strany je plochý ale zároven sa nemôžu tie polovičky spojiť lebo v tej jednej polovičke sú už obidve uši aj všetky nohy dúfam že si ma pochopila. Ja by som si kúpila formu koník ale videla som len túto.

lukika
20. okt 2013

babulky ak viete niektorá o peknej silikonovej forme z ktorej by som urobila koníky tak dajte link. Díky

vladiella
20. okt 2013

@luciahromadkova som rada, ze sa Ti bezlepkova podarila, vyzera super 🙂

lukika
20. okt 2013
aduskatt
20. okt 2013

@lukika ano, to je len 2D ta modra, neurobis z nej celeho kona

lukika
20. okt 2013

@aduskatt a nevieš z akej formy urobím celého koňa?

lokalistin
20. okt 2013

@luciahromadkova no ja som do 23:00 v robote a spavat chodim kazdy den o 4:00 takze ja pracujem vzdy v noci ale potom spim do 11:00, no ked su torty tak musim uz o nejakej 9:00 vstat a to som potom riadne unavena 😖

p69majka
21. okt 2013

@vladiella ahoj. Ďakujem, len ja som myslela , že urobím tortu a na tom tenisku z marcipánu. Takú šablónu nemáš? Ďakujem.

aduskatt
21. okt 2013

@lukika viem, poslem ti do IP

mimcak
21. okt 2013

@lukika Martin Bachera má nejaké formy na koníky,ale neviem aké su. No neviem či si v jeho skupine.

lucula73
21. okt 2013

@lukika nie,to bola iná forma,asi od toho martina,ale poviem ti,že ten koník,čo si dala link ty,je sto krát krajší,aspoň si myslím 😝

lukika
21. okt 2013

@aduskatt diky moc super si my pomohla
@mimcak diky ale nie som v skupine

aduskatt
21. okt 2013

@lucula73 Lucka, ten konik je ale len 2D, to Ti na torte stat nebude,ale uz je to asi jedno