Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

denisak77
28. dec 2013

Pridávam dúfam posledné tohoročné .Krstinová bola veľká 11,7 kg,dúfam ,že to bude stačiť pre 60 ľudí.

denisak77
28. dec 2013

Ty brďo,až teraz som si všimla ,že som odfotila aj MM ukrytý popolník.Ja som dobrý fotograf 😀 😀 😀 😀 😀 :-

dada2007
28. dec 2013

@halienka @michaela3011 @pipka @pristela baby, ja mám uložený tento recept. Nie je to vyslovene že plnka-vaječný likér.....ale ide ho tam 1dcl 😉 možno ho najbližšie pre nás vyskúšam a podám info. Ale mám viac receptov nevyskúšaných-tak budem pomaly skúšať 😉

Krém "Alžírská káva" a jeho varianty
1 pudinkový prášek (může být vanilkový nebo i kakaový)
250 ml mléka
50 g 100% tuku
NEBO
2 - 3 lžíce polohrubé mouky
200 ml mléka
50 g 100% tuku

2 vrchovaté lžíce instantní kávy (případně lze kombinovat s práškovým cappuccinem)
1 kávová lžička mleté nevařené kávy
1 a půl másla (375 g)
moučkový cukr podle chuti (cca 150 g)
asi 1 dcl vaječného likéru

Z mléka, prášku nebo mouky a instantní kávy uvaříme hustý pudink nebo moučnou kaši, zahorka vmícháme tuk a necháme nejlépe přikryté potravinovou fólií vychladnout. Změklé máslo ušleháme s cukrem do husté pěny, pomalu po částech do něho zašleháme vychladlý pudink nebo kaši a vmícháme mletou kávu. Do takto připraveného krému pomaloučku tenkým praménkem přiléváme vaječný likér a stále šleháme. Pokud by se náhodou stalo, že se krém srazí, dáme jej na několik sekund do mikrovlnky přihřát a vyšleháme znovu.
Tento krém lze mazat i pod potahovací hmoty. Chutná jako Alžírská káva a v případě, že použijeme kakaový pudink, tak i trochu čokoládově.

dada2007
28. dec 2013

@denisak77 aké si mala priemery na tej krstninovej?

denisak77
28. dec 2013

@dada2007 spodný kruh 32 cm a horný 23,5 cm

vendullka
28. dec 2013

Zdravím v povánočním čase, kochám se vašimi nádhernými výtvory a přidávám dva své výtvory 🙂

meo
28. dec 2013

Tak jsem si myslela, že si na svátky trochu odpočinu a místo toho jsem trávila večery v kuchyni. Přesunutá oslava pro rybáře a tohle jsem spáchala

svetlo55
28. dec 2013

Moja druhá krstinová 😀 😵

michaela3011
28. dec 2013

@dada2007 jeeej si zlata 😵 urcite ho vyskusam ajked nebude echt vajecno likerovy 😀 nejak mi tento recept padol do oka, takze ukladam a tiez vyskusam 😉 dakujem

aduskatt
28. dec 2013

pridavam svoje posledne tohtorocne🙂

elamaslakova
28. dec 2013

Zdravím vás dievčence , pridávam jednu moju asi poslednú v tomto roku a idem popozerať vaše tortičky

lawli
28. dec 2013

kočky ,ak by mal niekto záujem ,tak posuniem Ježíško doniesol to čo už mám 😀
Sada motýlikov (foto je z netu) a ešte 1ks klieštiky v tvare srdca ,umelé so zúbkami...

sisik33
28. dec 2013

Prosim vas o fotopostup crievice na tortu, dakujem

adrika202
28. dec 2013

Dievčata ,prosim nejake inšpi uložene na silvestrovsku/novoročnu tortu ? idem robit do tomboly a nejak s neviem rozhodnut že čo :D

halienka
28. dec 2013

@dada2007 ten krém môže byť skvelý, musím vyskúšať. Keď ľudia sú akýsi bez fantázie, furt len také klasické chute chcú, čokoládový, pribináčkový s ovocím, orechový, občas karamel a kokos a koniec. A ja by som už tak chcela aj iné vyskúšať 😀

lussi1611
28. dec 2013

@luciahromadkova

Dobrý deň. Je táto tortička náročná? Keby ste bola taká dobrá, napísala by ste mi recept 🙂

ďakujem

maya30
28. dec 2013

kocky pridavam aj ja dnesne torticky, do konca roka este jedna...

daja55
28. dec 2013

@denisak77 naaaadnerneee 🙂 🙂 🙂

daja55
28. dec 2013

@maya30 ako stále, nádherné 🙂 🙂 🙂

daja55
28. dec 2013

Moja , dúfam, posledná tohtoročná, už by som aj ja chcela vyložiť nohy, najlepšie na luster, aby neboleli 😀 😀 😀

aadulik2110
28. dec 2013

ahojte, veľa príležitostí na pečenie nemám - len sem tam, ale rada vás pozerám a hlavne obdivujem. Cca po 4 mesiacoch som opäť mala príležitosť, tak prikladám tú moju amatérsku 🙂

mrka2
28. dec 2013

ahojte, tak dam moju dalsiu a este 2 😔 ale jedna z nich bude cokoladova - nemusela by som,ale chcem sa naucit uz konecne robit s cokoladou,ale uz to vidim na fiasko. 😅 je to pre moju kamosku,tak jej to bude jedno 🙂 😅

akapulko
28. dec 2013

ahojte zienky dakujem za vsetky pacitak pri tortach doteraz!!! 😉 pridavam moju dnesnu ,uz mi ostava len jedna do konca roka a padlasnad aspon na tyzden 😀 foto trochen blba ale tak narychlo zas 😖

elamaslakova
28. dec 2013

@maya30 Prekrásne tortičky
@daja55 Nádherná tortička

mrka2
28. dec 2013

@daja55 peknunkaaa 😵

moicka
28. dec 2013

moja dnesna robota. Jednorozec je hracka .... 🙂

moicka
28. dec 2013

prepacte, omylom som odoslala bez fotky 🙂 🙂 🙂 Tak este raz 🙂

vlada111
28. dec 2013

@dagmarmustafa aká krásna tortička, kooopec detailov, to by chcelo veru lepšiu fotečku 😉

vlada111
28. dec 2013

@pipka Jani ja milujem vaječný. Dokonca ja mám taký taliansky fajnový za 25 EUR 😝 Nehodíš sem recept na tú likérovú bábovku? Inak likérová plnka by mohla byť šľahačková napr., ale aj do pudingu by sa dala pridať a maslo potom. Ja som teraz robila Eszterházy tortu a robila som vaječnú plnku s troškou rumu a bola fakt super.

akapulko
28. dec 2013

@vlada111 annesupla by si sem aj svoj receptik co si robila? 😀 😀