Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ejkula
20. apr 2014

@lamps s úprimnou závisťou hľadím 😨 😨 😨 , krásna 🙂

pristela
20. apr 2014

Holky, nestiham vas sice moc citat ale tortusky páááčidlovat stíham 😵 😵 😵
Vkladam este jednu neplanovanu , objednanu vcera vecer ako "záchrannú" 😅 po tejto neplanovanej mi doma zostal fakt uz len jeden malý kusok ruzoveho smartu 😀

elamaslakova
20. apr 2014

@pristela Nádhera

daja55
20. apr 2014

Ahojte, prajem vám všetkým krásne a veselé svietky. Pridávam svoje víkendovky. Krtko na objednávku k narodeninám a zajace pre našu rodinku, ktorá sa pomaly a isto rozrastá, čomu sa veľmi teším. Mimochodom presne pred rokom na Velkú noc som upiekla svoju prvú potiahnutú . Mám ju v albume, môžete porovnať,či som sa, samozrejme aj vďaka vám , zlepšila..... či....... 😝 😀 Ďakujem vám všetkým za inšpirácie! 🙂

mamcas
20. apr 2014

@jakelina no i tak se da 😉 akoze uz som upiekla, ale zase sa mi potvrdilo, ze nenaaaavidim formy bez dna 😠 zdeformovali sa mi dva korpusy, esteze ten jeden budem vykrajovat... nepochopim preco mi to robi, uz 2x sa mi to stalo ☹ treti peceni vo forme s dnom, naraz s tymi dvoma je ok.... pre mna zahada

jakelina
20. apr 2014

@mamcas já peču skoro všechno v ráfku, obalím alobalem, nic nevymazávám, ani na dno nedávám papír. Jenom naleju na ten alobal. Upečené vytáhnu, chvilku nechám postát a pak položím nahoru pečící papír, překlopím na něj, obřežu nožem a sundám ráfek. Mám je rovné.

mamcas
20. apr 2014

@jakelina tak potom ja tu mam nejaku zahadu 😕 posielam foto, naraz pecene, na rovnakej priecke...

lucianak
20. apr 2014

@lamps prenádherná, úžasné farby, proste wau 😵

mamcas
20. apr 2014

po tých Vašich nádherách sa mi moje ani nechce pridať, ale tak skromne zo dve 😝
Prvá je na rozlúčku so slobodu podľa želania a druhá je klasika krtko, akurát, že je chudáčik obézny, lebo mi strááášne sadla hmota 😖

halienka
20. apr 2014

Ahojte babky, tak aj ja prichádzam so svojou várkou, teraz 2 dni volna, ale najradšej by som ho prechrnela 😀 A idem vám napísať aká infarktová situácia sa mi včera večer stala. Išla som si zdobiť poslednú tortu, čo som dohadovala už asi 3 týždne dopredu zo zákazníčkou, že ju bude chcieť na nedeľu až, lebo nemá ju kde v chladničke skladovať, ešte sa pýtala či mi to nevadí a ja že v pohode. Tak som si včera ráno vravela, ako ja mám čas, naobed som si ju nakrémovala a potom veget, som si povedala, že stačí keď začnem s poťahovaním a zdobením o šiestej večer. A tak som aj spravila, o šiestej som sa schytila, že idem robiť, ale reku ešte prekontrolujem čo mi zákazníčka písala, aby som nejaký kiks na torte neurobila, tak som si čítala ešte rýclo všetky jej správy a v tej poslednej, ktorú mi posielala vo štvrtok ohľadom škatule a adresy kde bývam zrazu vidím: nebude vadiť keď prídeme po tortu v sobotu večer? 😲 😲 😲 ja nechápem ako som to mohla prehliadnuť, ešte som jej na tú správu odpisovala info o tej škatuli aj adrese a túto vetu som jednoducho asi preskočila alebo čo, no jednoducho som stále bola v tom že torta na nedeľu§ A teraz tá panika, keď ja som v sobotu večer zistila, že ona príde v sobotu večer a ja tortu ani nepotiahnutúúú 😲 No krvi by sa mi nedorezal, ako najust nebola pripojená na internete, tel číslo som od nej nemala, ja som jej dala svoje ale ona mne svoje nie. Tak teraz čo? Každú chvíľu mohli zvoniť pri dverách. No úplne som sa zo stresu rozklepala a začala zdobiť úplne šialenou rýchlosťou a modlila sa aby prišli čo najneskôr. No prišli asi za hodinu a pol ale ja som ju ešte nemala hotovú, ako keby počkali pol hodinu, tak to nejak uplácam, ale nebola by dotiahnutá v detailoch, proste len tak narýchlo. Našťastie bola tá pani zlatá, pochopila že: Vy máte asi malé dieťa, že? 😅 😀 Nevadilo jej to a teda že prídu ráno. No kameň jak hrom mi zo srdca spadol. Tak som ju potom dopipkala tú tortičku, je to tá pre toho 90-ročného dedulka 😀 😀
A ozaj, prvýkrát som skúsila čokotransfer a normálne sa mi podaril 😅 šťastie začiatočníka 😀 😀

halienka
20. apr 2014

jaj a tie fotky 😀

daja55
20. apr 2014

@halienka perfektné

sikag
20. apr 2014

@halienka nadherne 🙂
@pristela to je uzasne spravit taku krasnu torticku za taky kratky cas. spavas vobec niekedy? 😀 😀 😀 😀
@zuul ta hot wheels je genialna

jakelina
20. apr 2014

@mamcas tak to nevím, proč to takhle udělá. 😢 😢 😖

pristela
20. apr 2014

@sikag 😀 😀 😀 ale jasnee, ja mam radsej ked su to take "rychlovky" , to pokial sa mi piekol korpus tak som vymodelovala vsetky tie potvorky , pak som dala chladit korpus a šla ku švagrinej na vínko ríbezlove, mnaaam 😀 😀 decka u nich dokukali potera, po polnoci sme dosli domov ja naplnila korpus, obmaslovala aj potiahla a sla spaaaat 😀 😀 😀 no a rano som to uz len dozdobila, ale toto bolo lahke, to sa neráta 😉 horsie bolo ze som nemala doma uz ani smartu poriadne ani mmf 😝

marianabila
20. apr 2014

@halienka 😲 waaaaw,ta posledna je uuuzasna 🙂 aj ked vsetky su krasne,ale pri poslednej som skoro umrela!!! 😀

pralinka25
20. apr 2014

@mamcas mne sa v rafiku stava to iste. navyse sa mi uplne prestal po roku a pol pecenia uplne darit mramorak a pol roka saom sa s tym trapila ale jednoducho mi to nejde tak som presla na recept od @jakelina (tymto jej este raz dakujem aj za prepocet a hlasim ze sa mi konecne po pol roku trapenia korpus konecne podaril 😵 )
este tento novy skusim v rafiku a som zvedava co to povie.

lucula73
20. apr 2014

@pralinka25 ahoj,ja som s mramorákom presne tak isto,zrazu sa mi prestal páčiť,ako keby nejaký nedopečený ,či čo.....tak už pol roka len ten robím od jakeliny...len svetlý korpus je suprový a kakaový mám stále nejaký hustý,neviem prečo,neni taký nadýchaný.......či mám viac vody dať,či čo??

janka22201
20. apr 2014

@halienka nádhera 🙂

jakelina
20. apr 2014

@lucula73 a odebereš mouku??

pipka
20. apr 2014

@halienka kraaasne vsetky 😵

lucula73
20. apr 2014

@jakelina nie 😀
ale dávala som lyžicu vody,alebo rumu 😉

jakelina
20. apr 2014

@lucula73 tak to bude tím, já si dám do misky kakao a pak to dovážím moukou, aby to bylo jako by to byla jenom mouka. Zkus takhle, je krásně nadýchaný jako světlý 😉

lucula73
20. apr 2014

@jakelina vyskúšam,len jja som vždy zabudla,jja to kakao vždy vysypem na muku a potom sa už muka nedá odobrať 😉

delina
20. apr 2014

Torta pre maminu..

jakelina
20. apr 2014

@lucula73 tak to bude tím, ono je to kakao dost těžké, tak to pak nemáš takové nadýchané, já ho v té mouce metličkou promíchám a pak teprve přidávám do ušlehaných vajec 😉

lamps
20. apr 2014

dievčence moje sladké ešte raz veľmi pekne ďakujem za krásne slová k tortičke 😵 😵 😵 😵 a chcela by som vedieť váš názor 🙂 - mám objednávku na tortu k 8. výročiu svadby, tortu objednával manžel pre manželku má byť v tvare srdca a ostatné nechal na mňa. Tak som silno o rozmýšľala, čo dám na tortušu a napadlo ma, že urobím rodinu macíkov - mamu, tata a dvoch malých huncútov - plody ich spoločnej lásky, len neviem, či sa to hodí, nechcem, aby torta vyzerala ako pre dieťa, čo si myslíte vy?

jakelina
20. apr 2014

@lamps určitě záleží na tom, kdo to objednává. Jestli je trochu znáš a víš, že se jim to bude líbit, tak proč ne. Nějaký suchar by to třeba nepochopil, víš jak to myslím. 😉

jakelina
20. apr 2014

Krásné velikonoce přeji všem sladkým ženuškám. Já vám řeknu, že já mám asi nenormální rodinu. V pátek jsem upekla dva plechy piškotu a udělala z toho řezy s krémem a ovocem, včera jsem pekla beránka, čtyři mazance, dva plechy perníků, cookies, metrový řez z šesti vajec a marlenku a co myslíte, že jsem si dnes dala ke kávě?? Čtyři piškoty, všechno mi sežrali, kromě beránka, tam jsem jim pohrozila zabalením kufrů, pokud se ho dotknou do pondělí rána.
Vrrrrrrrrrrr 😀 😀 😀 😀

lamps
20. apr 2014

@jakelina no veď to, ja ich poznám obdarovaná je moja najlepšia kamarátka, myslím, že ona by to pochopila určite, len neviem, ako by to pochopil jej manžel. Ale asi ostanem pri nejakej klasike neviem.... ale času na rozmýšľanie veľa nemám