Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
6. júl 2011

@katulkaaaaaa - prekrásne torty
@dadka212 - krásnučké
@bzucinka2 - nádherné lienky a Slniečka
@dajna11 - nádherná lalia. To neni pokus, to je dielko.
@anjelicek26 - nádherný košík, neverím, že je prvý. Strašne sa mi páčia tie ruže
@andriss23 - nádherná fľaša

petusko
6. júl 2011

ahojte, tu je moja vcerajsia zabka. Nenormalne so sa s nou vytrapila, potiahla som ju na rekordny stvrty krat 🙄 😠 To sa mi este nestalo, ze by mi to tak neslo.
Ja neviem ci som ja nemozna, ale cim mensia torta, tym horsie sa robi. A pani chcela cim mensiu, 2 kg a menej 🙄

A ja som dneska neodolala a tiez som si kupila tu groovy abecedu 😀 To je uz moja piata 🤐 Ale tesim sa, az ju vyskusam 🙂

petusko
6. júl 2011
vlada111
6. júl 2011

@petusko tá je úžasná! A ako to robíš, keď ju potiahneš na štvrtý raz. Mne sa to už raz stalo, že som nepotiahla dobre, ale poťahovka bola od krému, tak sa už nedala použiť.

katulkaaaaaa
6. júl 2011

@reruna dakujem za radu 😉 ano je to coko mmf,perfektne sa mi s tym pracovalo a uzastne to chutilo mnam 🙂

reruna
6. júl 2011

@petusko krásná 🙂
@katulkaaaaaa není zač, taky jsem měla první růžičky s tím kuželíkem 🙂

jakelina
6. júl 2011

@katulkaaaaaa obě krásné, ta k návratu z nemocnice musela moc potěšit. Přeju moc a moc zdraví 😉

bzucinka2
6. júl 2011

@katulkaaaaaa jeden byva v skolke a druhy je spachtos 🙂

@reruna vdaka srdecna 🙂

jakelina
6. júl 2011

@petusko žabka je nádherná a vypadá jak živá. 😉

bzucinka2
6. júl 2011

@lussy23 tie nie su moje, to mam len ulozene na inspiraciu 😀

mizulienka
6. júl 2011

@petusko je perfektna ta zabka, ja si neviem predstavit ako sa potahuje taka 3D torta, to mas jeden velky plat a postupne uhladzas?

jakelina
6. júl 2011

@mizulienka ano ty 3D dorty jenom přetáhneš plátem a postupně uhlazuješ rukou. 😉 Já to taky nechápu, ale nakonec z toho vždycky něco vytvaruju ani nevím jak. 😉 😉

dajna11
6. júl 2011

@bzucinka2 namočila som si štetec do farby a prechádzala špáradlom po nom a to frkalo bodky,len nech je tam farby málo lebo potom to hodí aj velký flak🙂

dajna11
6. júl 2011

@mia114 už som písala možno to prečítaš,napíšem aj tebe 😀 😀 namočila štetec do farby a po štetinách prechádzala špáratkom a to frkalo farbu...

dajna11
6. júl 2011

@mia114 inak na tých drotikoch to vyzerá že je jednoduché,spoja sa drotiky a je pokoj,kdežto tuto to nejako labilne drží,snád to vytrvdne.

dajna11
6. júl 2011

@lussy23 dakujem,ozaj je druhá v živote 😀

jakelina
6. júl 2011

@dajna11 no ty jsi šikulka 😉

dajna11
6. júl 2011

dakujem vám baby,bo vy máte nádherne dielka,a pochvala od vás je pre mna ako balzam a motor aby ma to hnalo vpred skušať skušať.....aj ked nemám komu piecť 😀 😀 😀

mrka2
6. júl 2011

@petusko to je krasna zabka!!!! 😵 😵 😵

pridam aj ja svoju dnesnu

jakelina
6. júl 2011

@dajna11 já taky ne, až 15.7 má syn dvacáté narozeniny. Tak budu dělat jemu dort, ale vůbec nevím co. Poraďte. Já ani nechci ty narozeniny slavit, protože mi to připadá strašné, jaká jsem stará baba, že už mám tak velkého syna. Brrrrrrrrrrrrrrrr.

jakelina
6. júl 2011

@mrka2 ta je nádherná, ty teď hodně pečeš, co dva dny dort. Pro maminku je fakt krásný, úplně mě to dojalo, určitě bude mít radost. Já už nemám přes deset let ani maminku ani tatínka, tak takovou dortu nemám komu upéct. ☹

mrka2
6. júl 2011

@jakelina no ano,nejako sa to rozbehlo s tymi tortami. toto nie je pre moju mamku, to je torticka na objednavku 🙂
nesmut,raz ti upecie taku jeden z tvojich synov,ked budu taki sikovni po maminke 😉

jakelina
6. júl 2011

@mrka2 synové asi ne, ale třeba snacha jo 😀 😀

dajna11
6. júl 2011

@jakelina ja nemám potuchy,pre detske torty mám nápadov kopec,pre ženy nieje problém...ale pre chlapa?asi podla záluby nie?

katulkaaaaaa
6. júl 2011

@anjelicek26 nadehrny kosik,krasny

katulkaaaaaa
6. júl 2011

@mrka2 nadherna!!!porad prosim aku mas abecedu,ti vzdy tak krasne pismenka mas,ja ich mam vselijake ☹

bzucinka2
6. júl 2011

@dajna11 dik 🙂
@mrka2 krasnucka 🙂

mizulienka
6. júl 2011

dievcence poradite mi prosim 🙂
uz som spominala, ze budem robit loptu, chcem urobit iba na okruhlom korpuse, lebo nas nebude vela, tak sa mi velmi nechce robit cele ihrisko, takze na okruhlom korpuse lopta...teraz ma mamina poprosila, ci by som nejako nevymyslela aj nieco pre moje netere, vsetky maju narodeniny v lete, takze nieco pre 3 netere, pre mojho brata a pre mojho maleho...myslite, zeby sa to dalo nejako skombinovat na 1 tortu?
mna napadlo jedine, ze urobit vacsiu podlozku a dole k tej futbalovej torte urobit z hmoty pre kazdeho nieco.

anjelicek26
6. júl 2011

@reruna - vilu mam taku formicku na to 😵 Taku gumenu, staci to potom vylupnut 🙂

mrka2
6. júl 2011

@jakelina no alebo tak,ze snacha 😀 to je realnejsie asi 🙂 to je asi nevesta po nasom,ze? tak to neviem,ci ta bude volat mama.. ja volam svoju svokru svokra 😀
@katulkaaaaaa ja mam tu kurziva,ale neotlacam cez sacok,len to tak tresnem o stol,ze samo vyskoci 😀 sa cudujem,ze je este cela ta moja abeceda 🙂 a este ked tie pismenka dam na tortu a su krivo,tak este sparatkom ich tak povyrovnavam. no neviem,ci chapes... oni su sice nalepene,ale este sa da s nimi hybat 🙂