Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
20. aug 2011

ahoj holky, vůbec nestíhám dočítat, mám celkem fofr v práci, chystáme se na audit a do toho má cca 1/2 oddělení dovolenou. Stíhám jen lajkovat.
Přidávám poslední na objednávku pro známou od tchýně. Zadání bylo bílo-růžová s medvídkem, 1 a nápisem Denisce. Na zdobení jsem použila i holografické prachové barvy (mají je na www.dortisimo.cz), jenže tyto na fotkách nejsou vidět. Pěkně se třpytily na baloncích, okrajích a dárečcích. Dokončovala jsem dort v pátek ve 4:30 ráno a dítě mě v 6:30 vytáhlo z postele, takže včera jsem byla jak praštěná.

broucek2
20. aug 2011

@tica dá se to udělat bílkovou polevou jako na perníčky nebo někde ředili potahovku, ale nevím, cím?

ikula2
20. aug 2011

@jakelina aj ja suhlasim najkrajsia lienka aj som si ju ulozila, nevadi? Nadherna
@dadka212 aaa macik vysiel, a prosim ta to co stala ta forma v Lidli

ikula2
20. aug 2011

@lusil2005 lusi tie maliny som dala na vanilkovy krem a inac aj mne sa paci ta kombinacia karamel,vanilka tvaroh hhhmm dala by som si teraz ku kavicke. Ten vanilkovy je len obyc smotanovo/vanilkovy puding dr.otker a maslo, ale kludne aj zlaty klas a podobne pudingy

ikula2
20. aug 2011

@dajna11 ja myslim, ze to je vec vkusu ja milujem hnedu nic by som neprerabala 😉 , je to napadite pekne

dadka212
20. aug 2011

@ikula2 je to silikónová forma a stála niečo vyše 3eura, neviem presne...

zuzana124
20. aug 2011

Ahojte baby, tak ja pridávam svoju ďalšiu svadobnú a idem vás trošku počítať lebo ste tu zase toľko toho popísali 🙂

ikula2
20. aug 2011

@dadka212 jej a to si teraz kupovala vsak? Aka je velka, som aj bola v lidli ale nic som nevidela, skusim zajtra zbehnut, to sa urcite sikne
@zuzana124 krasna ako vzdy, prosim ta tie srdcia aj orezavas ked su take krasne oble?

lussy23
20. aug 2011

@zuzana124 - je prekrásna
@broucek2 - krásnučká

jakelina
20. aug 2011

@ikula2 nevadí, já jsem ji taky dělala podle fotky. 😉

lussy23
20. aug 2011

@malinovka333 - je krásna =)
@gumkacka1 - parádna, zlatá tortička
@mrka2 - nádherná

lussy23
20. aug 2011

@dadka212 - nádherný macko @pipka @jakelina - krásne lienočky @mariann2 - nádherná

zuzana124
20. aug 2011

@ikula2 áno tie srdcia orezávam (najprv naplním, potriem (krém + korpus), nechám stuhnúť a potom kraje orežem a znova ešte potriem krémom)

dajna11
20. aug 2011

@ikula2 dakujem,ukazovala som na nete mame torty,že teraz je trošku už iný trend a ja by som chcela niečo novšie a nie klasiku modrobielu...a už je spokojná..... 🙂

dajna11
20. aug 2011

@tica to je podla mna normálne zdobenie krémom cez zdobiace vrecko.

dajna11
20. aug 2011

@tica a áno,dá sa to aj riedenou poťahovkou,roztopíš ju troškou vody v mirkovlnke....alebo bielkovou zafarbenou polevou,alebo vyšlahané bielky s cukrom nad parou,alebo maslový krém jemný zafarbený...

semelka
20. aug 2011

teď jsem dělala první potahovaný dort .. no, docela zklamaná, figurky šly v pohodě, měla jsem kupovaný marcipán od oetkera a kovandů, ačkoliv bylo napsáno, že stačí na dort tak jsem spotřebovala jen na potažení 2,5 balíčku, protože jinak by to muselo být tlusté max 1mm, což se trhá, a stejně to nestačilo..
rozhodně se mi tato cesta moc nelíbila, bylo to strašně moc sladké a nejsme na to zvyklí, takže budu hledat jiné možnosti potahování

dadka212
20. aug 2011

@ikula2 hej včera, ale nebolo to tam kde vždy ale v dopredaji...a nie je velký je tak ako cca na pol plechu..

janulkamartinko
20. aug 2011

@zuzana124 Ta je prekrasna 🙂

gumkacka1
20. aug 2011

taka od veci otazka, ale nemate nahodou niekto odskusany nejaky super recept na mafiny. Lebo ja som dnes skusala, ale nebolo to nic moc. 🙂

lenocka23
20. aug 2011

@gumkacka1 http://varecha.pravda.sk/recepty/karamelove-muf... ja rada robim tieto, su velmi chutne.. niekedy to pouzijem aj na okruhly korpus... (tusim 16cm priemer) 🙂

vinka
20. aug 2011

baby viete nejaký banánový krém? 😕

vinka
20. aug 2011

jáj som zabudla pridať moje posledné torty.A som zvedavá či nájdete chybu.Dnes si boli pre ne. 😉

janulkamartinko
20. aug 2011

Dobry večer všetkym
Pridavam svoje tohtotyždnove 🙂 Tušim novym fotakom aj torty sa mi viac daria 🙂 dufam,že to tak bude stale...inak prekrasne tortičky ste popridavali 🙂

zuzana124
20. aug 2011

@lussy23 @janulkamartinko @ikula2 ďakujem vám baby a tak isto všetkým za páči sa mi, ste strašne zlatučké 🙂

lenocka23
20. aug 2011

@vinka chybu...???? 😉 🙂

janulkamartinko
20. aug 2011

Tu su 🙂 Po prvy krat som skusila čokotransfer,všetkym sa pačila bola len tak na zamaškrtenie pre rodinku 🙂

janulkamartinko
20. aug 2011

@vinka Podla mna su dokonale,preco chybu?

katy1979
20. aug 2011

@vinka daj lupu. hladam a nevidim

eliska22
20. aug 2011

@vinka idem si oči vyočiť a nič nevidím, len nádherné torty 😉 😉 😉