Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. sep 2011

@dadka212 to by bola škoda, lebo ich máš špicových 😀

vlada111
13. sep 2011

@lucula73 hrčky sa mi nerobia, ale keby sa ti urobili ako pri zaliatí klasickej zápražky, stačí ponorným mixérom masu pomixovať.

vlada111
13. sep 2011

@lucula73 klasické maslo 😉

vlada111
13. sep 2011

@lamps aj mne sa lepšie robí špajdlou. tortička je krásna, krásne kvietky 🙂

desmodka
13. sep 2011

snad sa auticka aspon trosku podobaju 😀

daducha
13. sep 2011

@desmodka podobaju,su super 😉

Joj inak baby,je to take na figu,teraz ked odchadzame na vikend, tak som musela odmietnut 5 tôrt a ked sme doma tak mam jednu ☹ .Som zvedava co bude buduci tyzden.

Inak ideme na Moravu a urcite zabehnem k Tinťonom,tak ak by ste nieco potrebovali kupit, staci mi dat vediet a rada prinesiem.Teda ak budu nieco mat.V nedelu vecer sme spät 😉

njonja
13. sep 2011

Ahojte dievcence, som tu nova, zatial som len citala a raz sa pytala na dake postupy.... konecne som sa odhodlala a spravila svoju prvu potahovanu tortu🙂 bolo to pre piratsku oslavu 4-rocneho chlapceka....

Mozem sa vas nieco spytat? - Je aj vas MMF taky leskly a ako dosiahnete, aby ste ho v pohode a bez toho, aby bol taky lepkavy natiahli na tortu? Ja somsa natrapila , aby som ho dala dole z podlozky a casom bol stale viac makksi a makksi☹ takze sa s nim dost zle pracovalo...
ako docielite, aby vam figurky stali, alebo napriklad listky na kvetoch, aby stali?? Sorry za hlupe otazky, ale somzaciatocnik☹

Dakujem krasne🙂

mizulienka
14. sep 2011

@lamps nadherna torticka, ozaj krasna a tie kvietky musim aj ja vyskusat, vyzeraju super.
@desmodka krasna torta, ved ty si len nedavno zacala piect nie? krasne robis pokroky :0) ako si prosim ta robila kolesa, ze tam mas aj tu sivu?
@daducha mi hovor, mi ideme tiez prec a vcera som musela odmietnut 4 tortu, mi bolo tak luto, si este len budujem klientelu :0))) a taketo veci musim robit.

baby chcem sa este spytat, ked robite maslo+cukor+odrezky ako ten korpus rozmrvite? lebo mne ostavaju take hrudy v tej zmesi, aj ked to poriadne preslaham ☹

dajna11
14. sep 2011

@ikula2 a to asi poťahovku na hrubo že?aby to nebolo tenké...

dajna11
14. sep 2011

@dm1 no tie doma mám...ale neviem či su ešte dlhšie,lebo táto sa mi zdá oproti tomu tanku malá....teda krátka...

dajna11
14. sep 2011

@desmodka je krásna,akoby priamo z rozprávky.

mizulienka
14. sep 2011

baby, ktore budete objednavat z toho ceskeho MMB? ja by som asi tiez.

daniz
14. sep 2011

@dm1 Danka, tak žabky sa podarili, torta bola suprová - a hlavne mne odľahlo. Ďakujem Ti.

mizulienka
14. sep 2011

@mrka2 Maji vsetko najlepsie k narodeninam, hlavne zdravicko, rodinnej pohody a nech sa ti krasne tehulkuje a potom bezproblemovo rodi 😉

mrka2
14. sep 2011

@mizulienka ooo,dakujem 🙂 tak dufajme 🙂

katrin21
14. sep 2011

ahojte
neviem, ci sa na mna este pamatate , pred rokom som aj s vasou podporou piekla dcere marcip. tortu z K2... kupila som ju v PD, lenze teraz idem piect znova bud. tyzden a dcera chce znova tortu z K2, ale ja uz byvam v Trnave a neviem, kde by som hmotu tu kupila.. Poradi niekto?? Pripadne okolie,alebo Hlohovec moze byt..kilo by mi stacilo ... DAKUJEM

mrka2
14. sep 2011

dievcata, vcera sme boli v Tatrach a po ceste sme sa zastavili aj u Kamky. no nejdem ani pisat,ako sme bludili,napokon som jej musela volat,ze kde sa to vlastne nachadzaju... no chaos. ale ide o to,ze som nakupila milion veci,co som nemala v plane 😠 a to uz chcem pomaly prestat piect. 😝 tak teraz to musim odrobit,ale kupila som si zeesan,tak sa tesim,co to bude,az to bude 🙂 lebo uz tie maslove mi idu hore krkom 😅

mizulienka
14. sep 2011

@mrka2 co vsetko si nakupila? 😉

dadka212
14. sep 2011

@vlada111 ďakujem, len čoraz viac vyzerajú ako postihnutí 😅

dadka212
14. sep 2011

@katrin21 v Trnave teda v Hlohovci je novootvorený obchod s cukr. potrebami http://www.peciem.sk/

katrin21
14. sep 2011

@dadka212 dakujem, v HC mam kamosku, tak ju asi skocim pozriet a cestou si aj nakupim 🙂

mrka2
14. sep 2011

@mizulienka no rafiky stvorcove - vacsi, mensi, fixu, jedle lepidlo, pierka, podnosy, PDT, zeesan... no dost toho. a to som chcela len PDT. 😔

vlada111
14. sep 2011

@dadka212 ty si číslo 😀

vlada111
14. sep 2011

@desmodka že trošku? Nebuď skromná, torta je krásna 🙂

pipka
14. sep 2011

@njonja krasna torticka 😉

skus hmotu podsypavat solamylom, alebo praskovym cukrom aby sa nelepila..ale solamyl alebo skrob je ovela lepsi 😉

jakelina
14. sep 2011

@mrka2 přeju taky všechno nejlepší k narozeninám. Ten největší dárek už máš v bříšku a určitě ještě něco pěkného dostaneš od svých nejbližších. 😉

dadka212
14. sep 2011

@vlada111 😀 je to bohužial pravda 😝

dnes robím 4 torty 😝 krava som 😝 ale 2 sú v pohode to budú slniečka jedno z toho DIA a potom jedna marihuanový list aj so žilkovaním, takže budem asi celú noc šúlať a kitty len nemám vytlačený obrázok podla ktorého budem vyrezávať, takže improvizácia 😅 som zvedavá ako dopadnem ale určite budem hore celú noc 😖

vlada111
14. sep 2011

@dadka212 4 by som nedala, ja mám čo robiť s jednou. So šúľaním mám skúsenosti, prídem ti pomôcť? 😀

njonja
14. sep 2011

@pipka dakujem, skusim to tak spravit nabuduce🙂 teraz robim jednu princeznovsku na sobotu a neche mi stat koruna☹(((daco musim robit zle, skusim to vygooglit...

mrka2
14. sep 2011

@jakelina dakujem, ja uz hmotne dary ani nepotrebujem, mam krasne zdrave dietatko, druhe dufam tiez, tak to mi bohato staci. 🙂 a vcera sme si urobili krasny vilet,tak to je najkrajsi darcek 🙂