Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
4. okt 2011

@dajna11 ja mám veľa ráfikov a robí sa mi s nimi rovnako dobre ako s formami, položím si ráfik na plech, podložím papierom na pečenie a dávam cesto 🙂

daducha
4. okt 2011

Baby mam taku radost, podarilo sa mi zohnat 6 bab a bude kurz s Juliacakes.JA sa tak tesim 😵 ,potom Vam napisem vsetky triky ako to robi ze ma tie kvietky take uzasne a zadarmo 😀

dajna11
4. okt 2011

@lusil2005 nevyteká to zo spodku?ráfik vymastíš y vyspyeš či papierom?

dm1
4. okt 2011

@daducha strasne moooc ti zavidim 😵 . Snad niekedy aj ja pojdem na taky kurz

misa1982
4. okt 2011

Ahoj holky jdu k vam zase pro radu jak jinak 🙂 🙂 procitam vas dost casto a obdivuju vasi krasnou praci jen mam dotaz kde sehnat nerezove misky na peceni za rozumnou cenu?velikost asi neco jako kompotove predem dekuji za rady ....

bzucinka2
4. okt 2011

@katulkaaaaaa krasne a zaroven super podakovanie 🙂
@zlatat a aj ostatne POMOOOOOOOOC potrebujem recept na korpus a krem bezlaktozovy a aj bezlepkovy, ziadn a muka, ani mliecne vyrobky, len maslo moze byt, to mi vraj donesie nejake speci, korpus ako tak mam uz som jej raz robila, ale teraz mi dala aj krem podmienku, pomozte krem, kde nejde ani mlieko ani muka, slahacka, nic mliecne ani cokolada ☹
HEPL ME!!!!!!!!!!!!!!!

bzucinka2
4. okt 2011

@daducha super uz sa tesim na info, ja idem na kurz tu u nas ale to nebude take super ako s juliou 🙂

mizulienka
4. okt 2011

dievcence citam, ze rozoberata slahackove plnky, prosim hodite mi nejake recepty, prave mam 2 objednavky na svadobne a chcu nejaku nezvycajne plnky, nejake slahackove a ja som take este nerobila, dakujem 🙂 objednavam zeesan tak s tym sa da robit nejaka slahackova ze?

zlatat
4. okt 2011

@bzucinka2 klasika pudingový s ryžový mliekom. Alebo potom vaječný nad parou s tým ich špeci maslom

HOlky prosím aj mne poraďte - mám na víkend 2 torty s parížskym krémom a už teraz sa toho desím. Ja som ho už veľakrát robila, ale všdy sa mi tá šľahačka buď nevyšľahá, že je riedka, alebo sa mi zrazí, zgrcne a ja som už z toho nešťastná ☹

Dnes som odovzdala jednu tortu - trošku som to prešvihla s váhou - mala byť 4-5 kg a nakoniec mala 5,4 kg, ale našťastie nebrblali 🙂
Poslali mi mailom orázok, ktorý tam mám dať, mne ako na potvoru tlačiareň prestala tlačiť, takže som nakoniec len čumela na obrazovku a kosticou kreslila na poťahovku - bože, ja maliarsky antitalent musím ešte takéto veci robiť :-/

bzucinka2
4. okt 2011

@lusil2005 som sa pobavila ako som si ta predstavila ze to jes 😀
@dadka212 hod mi prosim link na mmb cesky , vdaka 🙂

bzucinka2
4. okt 2011

@zlatat a kde kupim to ryzove mlieko?

zlatat
4. okt 2011

jáj foto -

zlatat
4. okt 2011

@bzucinka2 napr. v Kauflande, alebo Jednote - ak môžu sóju, tak môžeš aj sójové použiť, prípadne ovsené, pohánkové - tie dostať aj v Tescu

bzucinka2
4. okt 2011

@zlatat ja uvarim 1 slahacku s 1 zora cokoladou nugatovou necham cez noc v chladnicke a rano vymiesam s 1 stuzovacom, maximalne miesam 3-4 slahacky naraz, lebo ak davam viac, tak sa mi to zgrcne ako vravis a ked das 70% cokoladu, ja som davala z kauflandu pomarancovu, tak ani stuzovac nepotrebujes, taka bola husta, ze som ju ani rozotriet poriadne nevedela 🙂

bzucinka2
4. okt 2011

@zlatat krasna 🙂

bzucinka2
4. okt 2011

@zlatat hej a to je susene ci tekute? spytam sa jej ci take moze a pojdem kupit 🙂

zlatat
4. okt 2011

@bzucinka2 ja väčšinou používam tú čokinu z Lidla 52% ale aj tak to mám riedke, nezahustne mi to tak a pomer dávam taký ako ty 1:1 Do frasa, normálne mám z toho už mindráky.
A ten stužovač dávať vtedy, keď je to také husté, čerstvo vytiahnuté z chladničky, či počas šľahania ho prisypávaš?

zlatat
4. okt 2011

@bzucinka2 to je sušené v krabici

bzucinka2
4. okt 2011

@zlatat davam ho ked to vychladne a idem to uz miesat tak tam nasypem kolko treba, ale davam len dr oetker, , skusala som aj iny a vtedy mi to nezhustlo .-)

lucula73
4. okt 2011

@bzucinka2 ja som ryžové kupovala malému v dm drogerii,tam isto majú...podľa mňa má lepšiu chuť ako sojové,ale to je len moj názor 😉

lucula73
4. okt 2011

@bzucinka2 ale to bolo tekuté,1 liter 😉

bzucinka2
4. okt 2011

@lucula73 to by bolo este lepsie 🙂

zlatat
4. okt 2011

@bzucinka2 dík skúsim použiť ten stužovač - koľko šľahačky mám kúpiť na 25 cm tortu? 2 alebo 3 vrstvy krému

lussy23
4. okt 2011

@zlatat - krásna knižka

lussy23
4. okt 2011

@katulkaaaaaa - nádherná

zlatat
4. okt 2011

@lussy23 ďakujem - no nie je to môj štýl, ale keď takú chceli,...

lusil2005
4. okt 2011

@dajna11 nic nevysypam. na plech dam papier na pecenie, na to postavim rafik a nalejem cesto. nevyteka. niekedy pretecie par milimetrov, ale to nevadi...

lusil2005
4. okt 2011

@zlatat nesmies nechat slahacku oteplit po vytiahnuti z chladnicky. musis ju slahat studenu.

lusil2005
4. okt 2011

@zlatat ja do horkej 52% lidlackej vobec ztuzovac nedavam! ved to je pevne jak fras aj bez neho. len do mliecnej alebo bielej davam.