Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@lusil2005 lucka ja som si tieto objednala su nadherne!
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/girlanda-...

ja tiez uz nebudem robit male torty zarobim kolko 4,5eur?to radsej budem s deckami kocky stavat 🙂

zdenallicka
9. okt 2011

@dadka212 Taky semtoho názoru.. zašpiníš stejné nádobí, použiješ vpodstatě ty samé suroviny (a navíc ti něco zbude a co s tím, že?) a dělá se to hůř - menší detaily a tak... 😝

duplicka
9. okt 2011

ahojte, baby neviete mi nahodou prosim poradit, piekla som tortu a potahovala mmf, na druhy den som mala tu hmotu taku akoby zele, nie povrch,pod nou, ale prvykrat som dala nie maslo s cukrom pod hmotu,ale plnku maslovo pudingovu 😔 😔 je to tym? co sa vam naj dava pod hmotu, lebo mne maslo s cukrom pride take velmi tukove 😔 😔 😔 😔 😔 , skusali ste napr nutelu?

christie
9. okt 2011

úžasné torty robite baby, obdivujem vas 🙂
o 1,5 mesiaca mame rok a potrebujem urobit torticku pre moje dvojicky, videla som taku fajnovu, vlastne rozkrojena a kazda polovica bola inak nazdobena, jedna chalansky a jedna babsky... neviem, ci sa mam do takeho cosi sama pustit, alebo radsej objednat 🙂 vy robievate aj na objednavku? ja som z BA, mozete mi napisat IP, dakujem

zdenallicka
9. okt 2011

JO a podotýkám k tomu korpusu - bylo to do kulaté 15 cm formy... 😲 Ze 6 vajec má prý být plná 22cm forma...😀 😀 😀

lusil2005
9. okt 2011

@dadka212 mne sa este pod 2,5 kila nepodarilo urobit ani 2D tortu... a to som ju robila 22 cm priemer.

duplicka
9. okt 2011

inac mam pre zmenu tieto farby a su super 😉 😉 😉 😉 http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... fakt bodka a krasne zafarbi

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@zdenallicka ako to ze nevyslo?ja peciem len z polohrubej muky na jedno vajce 30gr muky a 30gr cukru a vzdy mam korpus vysoky 😕

dadka212
9. okt 2011

@zdenallicka presne už som sa zaťala, nebudem robiť zadarmo...a ja nedám dopustiť na mramorový korpus iný nerobím, len orechový robím iný 😎
skúšala som aj iné, ale mne nechutia...

@duplicka ano je to tým, že si dala pod poťah pudingovo maslový....možno si mala viac pudingu ako masla a začalo sa to topiť...mne sa to tiež už stalo, ale pre nás doma našťastie a pre brata na oslavu, ale pre cudzích dávam iba maslo s cukrom...nutelu tiež dávajú to ti roztápať nebude 😉

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@christie ak si este nepiekla na tvojom mieste by som objednala ak sa nechces potrapit,su tu sikovne baby co ti spravia krasnu torticku 🙂 alebo zacni vypekat na kazdy vikend do narodenin aby si si to nacvicla,tak som to robila ja 😀

lusil2005
9. okt 2011

@duplicka asi bolo viac mlieka ako masla. ja pod potah davam len maslo s cukrom a do toho rozslahane kusky korpusu. ked je v tom korpus, nieje to vobec tukove. je to vyborne.

dadka212
9. okt 2011

@christie veď skús si urobiť nejakú tortičku a potiahnuť a uvidíš či ti to pôjde a uvidíš sa rozhodneš...je tu vela báb z Bratislavy alebo okolia ak by niečo 😉
ak budeš potrebovať nejaké rady, napíš určite ti poradíme 😉

duplicka
9. okt 2011

@dadka212 tiez si myslim, ja peciem iba pre nas no a kedze z nej skoro nic nezostalo,tak mi to az tak nevadilo,ale aj tak ma to prekvapilo, dakujemm
@lusil2005 no najblizsie skusim, lebo som bola dost sklamana, ze sa mi takto pokazila mmf

duplicka
9. okt 2011

ja robim len 3 vajickovu s polohrubou a vzdy mam vysoky korpus, len uz s ami stalo,ze sa total prilepil a teda musela som robit dalsi, lebo ja peciem v tefal hrncoch a tie su super lebo mam rozne velkosti, vzdy sa mi vyklopili a teda naposledy nie

miciatko
9. okt 2011

babeny svedcil sa vam otocna tacka na zdobenie ja som si zatial vystacila bez ,ale premyslam ze by mi mozno ulahcil trosku pracu ..,ake mate skusenosti???

danciacik
9. okt 2011

ahojte, pozerám, že tu objednávate vo veľkom, super linky ste tu povkladali už okukujem aj ja 😀 . A krásne tortičky ste zase porobili. Ja dúfam, že si to nejak zorganizujem a budem stíhať ešte piecť lelbo o dva týždne idem už do práce.

duplicka
9. okt 2011

@miciatko ja mam len z ikea a pouzivam ju vzdy pri torte 😉 😉 😉

duplicka
9. okt 2011

@danciacik panecky ty uz mas 3 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 blahozelam, ako to,ze stihas aj piect? 😉

danciacik
9. okt 2011

@duplicka ďakujem, no stíham zatiaľ v pohode keď malá spí cez deň alebo je pri mne v kresielku a sa rozprávame a ja popri tom robím a keď náhodou nestíham tak to doženiem v noci 😀

duplicka
9. okt 2011

@danciacik 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zdenallicka
9. okt 2011

Tak koukněte... První fotky (ta placka) jsou z polohrubé mouky a třech vajec.. celkem 2cm.. Ten druhý korpus je mramorovaný (z hladké), ze dvou vajec, celkem 7cm.. Stejná forma, průměr 17cm.

duplicka
9. okt 2011

@zdenallicka uaauuu tak taky som este nemala 😉 😉 😉 😉 podla ktoreho receptu robis prosim ta a k mramorovemu aku plnku kombinujes

zlatat
9. okt 2011

čafte, chválim všetky tortičky, čo ste napiekli - dúfam, že sa nenahneváte, že nebudem každú z vás menovať, nestíham.
Pred chvíľkou som dokončila poslednú tohtotýždňovú - presne podľa želania kamošky ... chcela som ju ukecať na postavičku, ale nedala sa prehovoriť

zlatat
9. okt 2011

@zdenallicka ja na korpusy inú múku ako hladkú nepoužívam ... ja nie som s polohrubou spokojná, aj sa to hodne drobí po nej

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@zlatat zlatka krasne!obdivovala som uz na fb,ja mam objednavku na prvu 2D tortu sa toho bojim dufam ze to zvladnem,som kupila aj casopis tortyodmamy.sk tam je to dobre vysvetlene tak snad 😉

zdenallicka
9. okt 2011

@duplicka Dupli, 240g cukru (polovinu vyšlehám se žloutky, druhou polovinu zašlehám do vyšlehaných bílků), 100ml vroucí vody (dnes jsem nahradila turkem - kafem i s blátíčkem), 150ml oleje (zašlehat do vyšlehaných žloutků s cukrem), 250g hl. mouky, pečící prášek.
Vyšlehaám si nejřív bílky, zašlehám půlku cukru. Mám odloženo. Pak si vyšlehám těmi samými metličkami žloutky s druhou půlkou cukru, potom šlehám olej, pak horkou vodu. Potom si smíchám mouku s pr. do pečiva, zašlehám do žloutků s cukrem, olejem a vodou a nakonec vmíchám lehce sníh. Když chci dvoubarevny, polovinu těsta dám do misky, kde byly bílky a obarvím kakaem.

Dávám k němu jakoukoliv náplň.. Fakt cokoliv. Přijde mi hrozně univerzální..🙂

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@zdenallicka wau tak to uz je aky rozdiel tusim skusim aj ja tu hladku muku 😝

dajna11
9. okt 2011

@zdenallicka aj ja som minule skušala iný recept na korpus....placka,malá.....chuťovo však super...ale aj tak som nakniec urobila mramorový,ten krásne vyrastie do výsky aj z pár vajíčok

zdenallicka
9. okt 2011

@katulkaaaaaa 😀 😀 😀

@duplicka Zapomněla jsem ti tam napsat 4 vejce..🙂 Je to dávka do formy 23cm a mám ji plnou!

bzucinka2
9. okt 2011

@dadka212 ze 2 kg, ved to ani nebude torta, ale kolacik 🙂