Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
11. okt 2011

@jakelina 😀 😀

dajna11
11. okt 2011

@jakelina no tak pokial som správne pochopila,že su to chlapci,tak sa niet čo čudovať...moj má len rok ale šrotuje o život,hocičo,sladké slané...čo uchmatne....do dcery som sotva niečo dostala ked bola malá.

denisaaa23
11. okt 2011

Ahojte.mozem sa k vam pridat? Mna to pecenie teraz akosi chytilo,len este mam co robit aby som mala take krasne torticky ako vy 🙂 Chcem sa vas spytat,ako farbite a z akej hmoty robite figurky na torty? Ja pouzivam zatial na potahovanie mmf a figurky som robila raz z mliecneho marcipanu...

anibas
11. okt 2011

@dajna11 u nás to isté - dievčatá som naháňala s jedlom a pre Filipom ho musím skrývať 😀 😀 ale puberta urobí svoje - moja Beba je jak kobylka - najradšej večer o 22:00 - ale teraz má zubný strojček tak sa skľudnila - mne by asi tiež trebalo drotiky, ale okolo celej hlavy 😀 😀 😀 nemožem od porodu schudnúť 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

jakelina
11. okt 2011

@dajna11 ano jsou to kluci a nejí, ale žerou 😀 😀

@denisaaa23 jasně, přidej se a figurky většinou dělám ze Smarflexu

anibas
11. okt 2011

@denisaaa23 asi 1,5 roka som robila z MMF, ale ma prestal baviť - tak kombinujem PDT a Velvet - to sú kupované hmoty - sediace postavičky v pohode držia z PDT - komplikovanejšie veci zo Smartflexu

pristela
11. okt 2011

@jakelina behni sa vždy odvažit k Danke @dm1 u nej važi o 10menej 😀

@anibas ejha to akô komplikovanô

Baby no ja mam doma 3chlapov, u nas sa zje 1celý chlieb denne,a le tak že vecer už nieje a to sa aj normal vari, ked som vravela kamoske kolko sa u nas minie na stravu mesacne nechapala, ale to su ludia, ktorí chodia do prace až dop vecera, nemaju kedy jest 😝 my sme doma stále celý den, teda okrem starsieho, ten je sem tam v skole 😝
ked robim torty tak vždy stoja okolo mna na odrezky 😝

anibas
11. okt 2011

@pristela komplikové su také čo musia stáť - napr. teraz musím postaviť požiarnika a nohy musia byť rýchlo tuhé tak volíl Smartflex 😀 😀 😀

jakelina
11. okt 2011

@pristela no vidíš to mě nenapadlo, to bych možná i zhubla, kdybych tam třikrát týdně běžela 😀 😀

jakelina
11. okt 2011

@pristela tak ty nemáš šanci dělat punčovinu 😀

dajna11
11. okt 2011

@anibas 😀 😀 😀 😀 ....dortiky okolo chladničky si treba dať🙂))

dajna11
11. okt 2011

@anibas drotiky teda som myslela.

dajna11
11. okt 2011

@jakelina viem si predstaviť,mám dvoch bratov ......obžerstva hlavne v noci ked sa vrátili z flamu

pristela
11. okt 2011

@dajna11 ale ty už na co myslis? 😀 dortíky 😀

@jakelina no to nie 😀 minule sa ma moj pýtal, či sa nedaju robiť odrezky aj z tiramisu 😀 😀 😀

@anibas to už je adrenalínove pecenie 😀

katrin21
11. okt 2011

ahojte
baby z HC a okolia chcem sa spytat, ci ste niektora nerobila na nedelu25.septembra taku modru marcipanovu tortu s kvietočkami a na vrchu vanicka s babatkom 🙂 na krst 🙂 davala to robil babka pre svoje vnuca do TT.. chcela by som vediet, z coho bola potahovka... dostala som z tej torty ako suseda 🙂 a ta potahovka bola stale makka aj tie kvietocky.. aj robim s K2, takze viem, ze tá to nebola... mohlo to byt naprô MMF mozno? nevie,... Vnutri bola cokoladova aj cesto aj plnka, proste uzasnaaaaaa !! chcela by som recept na taku plnko, hlavne kolko je urobit, aby bola taka hruba vrstva a tiez cesto bolo super 🙂

vopred dakujem
Prikladam foto mojej 3 potahovanej torty v zivote - opat pre dceru ( bola fialova, fotak mi cvakal bez blesku a je to tmavsie na fotke) a o chvilu budem robit zase polovicke.. rozmyslam urobit prsia, ale neviem... ete uvidime.... 🙂

jo a dakujem babe, co mi poradila obchodik v HC na potahovacie hmoty a potreby pre cukrarky.. super 🙂

miciatko
11. okt 2011

@pristela toto tak dobre poznam,mam 4 chlapov no jeden sa este nerata ,ale niekedy sa citim ze v tej kuchyni aj umriem 😖

dadka212
11. okt 2011

@katrin21 ja som obzerala torty krstinové a našla som takúto nebola to tá čo hladáš? http://tortyodmamy.sk/na-krstiny/pre-patrika-4

mizulienka
11. okt 2011

@anibas dobre som sa zasmiala, ze drotiky okolo celej hlavy, ja som asi ako tvoja Beba, vcera o 22.30 som zjedla cele karlovarske oplatky 😕 😕 😕 ale jake boli fajne.

katy1979
11. okt 2011

@jakelina a vsak decka ti vsetko zozeru tak nemas predsa co jest. inac styria chlapi pardon piati to je na psychiatriu. a baba je kde?

katrin21
11. okt 2011

@dadka212 nie, ta bola pre Matuška a asi nebola poschocova.. bola taka bledunko modra...no nic, asi nenajdem... pracne som preluskala aj stranky okolo 25sept, ale je mozne, ze to piekla baba, co sem ani nechodi....
ozaj ., alionushka sem este chodi? ona je z HC....

baby, ked robite tie prsia, z coho to robite? punčovinu robit neviem a rozmyslala som skor upiect to v nejakych miskach, len aby mi vyrzali v rure, neviem, ake misky pouzit... v com to pečiete vy?

lusil2005
11. okt 2011

@katulkaaaaaa mne sa kpacia tie krive 😅

katrin21
11. okt 2011

ako robite prepletanie dvoch pasikov farieb? ja som to skusala na tu tortu, chcela som to dole tak ublemovat,ale nedalo sami ani ušúlat rovnomerny dlhy valcek - šnurku, a ked , tak sa mi to potom trhalo :(
nieco na tento sposob, ale jemnejsie... tensie.... neslo mi to.... ako to prepletate??

lusil2005
11. okt 2011

@dajna11 ale aj dortiky by pomohli!!! 😀 😀 😀

lusil2005
11. okt 2011

@katrin21 baby pecu v nerezovych miskach, ale podla mna tam aj tak musis dat trosku puncoviny. a ako to ze ju nevies robit? ved to len korpus rozslahas s kremom a mozes pridat trosku dzemu. hotofka.

katrin21
11. okt 2011

ja ani neviem , co je punčovina 😀 takze neviem, co mam s cim rozslahať, len som to citala, ze z toho robite tu..... ale neviem, co a ako.. to je taka nejaka drť z korupusu s plnkou teda? ale to by mi asi nechutilo... ci?
@lusil2005

dadka212
11. okt 2011

@katrin21 tú hmotu musíš dobre vypracovať aby sa netrhala, potom si ušúlaš 2 valčeky rovnakej dlžky spojíš a zatočíš...

katrin21
11. okt 2011

@dadka212 asi bude problem v kmote.. robim z K2, sulala som sulala o dusu spasenu, ale stale sa trhala, akonahle som zacala prepletat........

katy1979
11. okt 2011

@katrin21 chutilo to sa ty neboj. rumove gulky si niekedy jedla?

dadka212
11. okt 2011

@katrin21 ja nerobím prsia z punčoviny, upečiem v malých miskách, naplním a potom len potreiem maslo+cukor+korpus

jakelina
11. okt 2011

@katy1979 no já se snažím něco honem sníst, protože vím, že za chvilku nebude. Můj manžel je prostě takový jouza, že dělá jenom kluky. 😒 Musím si počkat až na nějakou vnučku.