Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
19. nov 2011

@zuzmag plnky robím podľa toho, čo má kto rád, robím často pravý parížsky krém, karamelová, rýchly trasený, jogurtový, podľa chuti 😉

akme
19. nov 2011

moje dnešné

pristela
19. nov 2011

@desmodka jejdaaa, vypada ako plyšový, to musim ukazat mojmu 😝 no neviem ci to bude mat nejaky ucinok, moj mi nevie ani podlozku obalit 😠
ta krajka na tej druhej torticke vypada super

zuzmag
19. nov 2011

@mariann2 možeš mi poslať recept čo všetko tam potrebujem napr.na ten parižsky krem....

mariann2
19. nov 2011

parížsky krém robím - 33%šľahačkovú smotanu uvaríš, roztopíš v nej čokoládu, tmavú, alebo bielu, necháš do druhého dňa odstáť v chlade a vyšľaháš. ja, keď dávam čoko s menej ako 50% kakaa, tak pridávam aj stužovač šľahačky, pomer dávam 1 šľahačka+100g čoko

lusil2005
19. nov 2011

@akme ze? uplne ako mencestrove vyzeraju 😀

mizulienka
20. nov 2011

@akme ano, zistila som, ze to je kvoli tomu pudingu a ja som ten puding este robila zo sojoveho mlieka, takze urcite to je tym, tak teraz mam uz dvojnasobne stiahnuty zaludok ☹
@pristela nadherne torty obidve a Stuart je ako z telky
@desmodka fuuha tak tvoj manzel ma talent, nadherne 🙂
@mima595 perfektna farma 🙂
@mariann2 perfektne vsetky, ale ten rybar nema chybu, super 🙂

dajna11
20. nov 2011

@anibas neposielať peniaze za čo?tie vykrajovačky?ja som už poslala.....ved to je fuk kolko je poštovné,ak by to šlo 1.triedou aj tak je to 1,20

reruna
20. nov 2011

Ahoj tady zase přibyly nádherné dorty a perníčky 🙂
Tak já jsem včera dělala taky bílkovou polevu - podle @anibas - díky za recept, povedlo se to kupodivu dobře, jen příště ji udělám malilinko hustští, z jednoho bílku mi to vystačilo na jednu dávku a ten adventní věnec - ten se mi teda zas až tak nepovedl podle mých představ, ale na poprvé to jde...
Inspiraci na perníčky jsem našla v časopise Knihovnička - Perníčky a medovníčky

reruna
20. nov 2011

@sofi07 krása - a už opravdu odpočívej, ať neskončíš v nemocnici!

mizulienka
20. nov 2011

moja, snad nezrazena 😒 😉

reruna
20. nov 2011

@desmodka tm j šikovný! 🙂
@mariann2 krásné dorty! a jak se může krém srazit až v krému? neměli jste třeba korpus předtím v ledničce? mě když se srazil krém, tak vždycky při šlehání, jste mě te´d úplně vyděsily, že se může srazit až v dortu 😲 teď se budu vždycky při krájení bát
@akme nádherné 🙂
@mima595 supr farma, oslavence měl dostat přednost a měl si vybrat zvířátko jako první 😀

mizulienka
20. nov 2011

@reruna jej nadherne pernicky, ja uz svoje urcite zdobit nebudem,nevadi, zjeme iba tak 🙂

alenv
20. nov 2011

@mariann2 pánečku to jsou krásné výtvory
@desmodka mc nádherný méda 🙂

alenv
20. nov 2011

@akme krásné
@mizulienka fakt moc pěkný a barevně super 😉

akme
20. nov 2011

@lusil2005 presne ako menčestrové 😉 😉 😵 😵
@mizulienka zašlahávaš puding do masla alebo maslo do pudingu, lebo maslo do pudingu sa ešte dá zašlahať ake opačne a takýto pomer ee
baby idem piecť malej na dva roky nemáte na dvojposchodku nejaké peknú jemnú inšpiráciu

vecernicci
20. nov 2011

@desmodka tak teda tvoje polovička zaslouží odměnu 😀 fakt ho má krásnýho 😉

vecernicci
20. nov 2011

@akme traktor se ti fakt povedl a ten křtinový je nádherný 🙂
@reruna krásný je máš, přesně tam se inspiruju taky 🙂
@mizulienka krásný dortík a neboj všechno dobře dopadne 😉

vecernicci
20. nov 2011

@akme já mám uložené jako inspiraci tyhle 😉

vecernicci
20. nov 2011

jinak přidávám moji vkendovou zábavu 😉

zdenallicka
20. nov 2011
zdenallicka
20. nov 2011

@vecernicci Máš je krásné... 😵

dajna11
20. nov 2011

@vecernicci krásnučké sú,aj ja sa chystám na medovníčky,ale teda takto ich vyzdobiť to veru ani nedúfam že bude 😖

vecernicci
20. nov 2011

@zdenallicka
@dajna11 děkuji děvčata, strašně mě to začalo bavit, už jsem přišla přibližně jak na to a není to zas tak těžký 😉

mariann2
20. nov 2011

@mizulienka krásny vláčik

mariann2
20. nov 2011

dievčatá, ďakujem za pochvaly a znovu vás prosím, nemáte nejaké inšpirácie na červeno-biele svadobné torty?

reruna
20. nov 2011

@vecernicci jé, tvoje jsou nádherné 🙂 škoda jíst

vecernicci
20. nov 2011

@mariann2 tady jich máš hafo, jen si vybrat 😉 http://www.google.cz/search?q=red+and+white+wed...

daducha
20. nov 2011

@vecernicci si ma predbehla 😀 ,su tam krasne torty, mne sa najviac paci uplne jednoducha biela so stuhou a cervene kaly na vrchu a po bokoch 😵

mariann2
20. nov 2011

@vecernicci
@daducha ďakujem vám kočky, idem popozerať