Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
2. dec 2011

ja som dokoncila ale akoze mam dost. Ta poschodka ma 15,8 kg 😲 😲 😲 . Povedala som ze bude mat cca. 14,5 kg 😖 . Ale musela som robit trochu vacsie korpusy ako minule aby som to hore pomestila. To srdco je tiez pre nich na svadbu to som ratala ze bude mat 5kg a ma menej tak snad to nebude vadit ze som to na tej velkej presvihla. uz som musela fotit lebo pridu rano o 7 pre nu 😝. Baby a nesmejte sa to mali byt psy 😔 🤐 . Je cela perletova ale nie je to dobre vidiet. Vypada to hrozne fotene v kuchyni este nespratanej 😅 ale nemala som silu ju prenasat 😝

katy1979
2. dec 2011

@dm1 vsak je super a pes je pes. teda ja vidim dvoch a hlavne ziadny neporiadok nevidim. tak tu sa ti pridalo kilecko na druhej nieco ubralo takze v podstate si v norme

@akme ja tu mozem zurit detska mi mozu po hlave skakat a nikto sa nepostavi. jedine zeby susedia pod nami ze co tu stvarame

dm1
2. dec 2011

@katy1979 diky ale su foteni z dialky tak to este ako tak ide 😔 . Som zvedava co nato zajtra povie 😖 . A na linke mam este cukor v rosku 😅

mizulienka
2. dec 2011

@dm1 @bzucinka2 baby ja som na vas nezabudla s tymi cukrikmi, len nestiham ich ani spocitat, zasa samordujem s konom 😀 urcite sa ozvem, lebo sa chcem tych cukrikov zbavit 🙂

mizulienka
2. dec 2011

nie @bzucinka2 ale @eliska2

katy1979
2. dec 2011

@dm1 prosim ta od teba som nevidela skaredu tortu. a co zajtra povedia? stav sa ze budu nadsení.
a na tu tvoju linku si asi lupu zoberiem. no nasla som ten cukor strasna tragedia 😀

@mizulienka ty robis zasa kona?

mizulienka
2. dec 2011

@katy1979 si predstva 🙂 ale tentokrat stoji a je karovany 😕 😕 😕 🙄 🙄

dadka212
2. dec 2011

@dm1 sú úžasné, krásne, určite odpadnú keď to uvidia 😵

broucek2
3. dec 2011

@dm1 krásná a nepořádek nevidím. Psa jsem poznala bez problému. Je to nějaký husky

broucek2
3. dec 2011

@alenv nádherná dorta, máš talent

mrka2
3. dec 2011

@stankapk chudatko ☹ 😀 je to aj smutne a aj smiesne,ked to tak opisujes... 😀 torta vyzera super, isto bude fajna... 🙂

mrka2
3. dec 2011

@dm1 jeej, ved su uzasne!!! aj psy!

krasne torty ste popiekli,babulky. ja nemozem spat, stale sa mi snivalo,ako peciem 😠 a @jakelina s tebou sa mi snivalo,ze sme piekli perniky.. no to ti ani nejdem opisovat ten sen 😀 😝 tak som radsej vstala.. este aj prcek ma furt kope v noci... dufam,ze ked sa narodi, tak sa preorientuje,ze ma v noci spat 😔 😀

yamahafazer
3. dec 2011

@alenv suprova,ze druha torta
@dajna11 jej no super ja tieto auta a ine technicke veci a ine 3D torty nemusim

yamahafazer
3. dec 2011

@dm1 perfektne, krasne, jemne ,elegantne 😵 😀

yamahafazer
3. dec 2011

@swiss pri takych bojovych podmienkach su paradne 😉
@anibas krasa ako vzdy

baby ja neviem kde mam fotit torty ja nemam poriadne miesto na fotenie a vsade je blbe svetlo 😠

dajna11
3. dec 2011

@yamahafazer ani ja velmi 3D nemusím....ešte ma čaká velký kamion...a kamoška chcela traktor ale nkoniec si povedala tortu a na nej traktor tak super 😀

dajna11
3. dec 2011

@anibas hej?dakujem.....bo prvý krát také dačo robím 😀

lamps
3. dec 2011

@akme ďakujem, s fotením je to vždy aj u mňa problém. Čarujem s tortou, aby na foto aspoň ako - tak vyzerala, ale aj tak tie fotky za moc nestoja ☹

alenv
3. dec 2011

@anibas
@stankapk
@eliska22 díky moc.. druhá baví mě to🙂

alenv
3. dec 2011

@broucek2 díky a díky moc za rady 😉

alenv
3. dec 2011

@dm1 krásnej a náhodou psi jsem poznala hned 🙂

mizulienka
3. dec 2011

moja dalsia, uz iba na zajtra s konikom a tento tyzden koncim...mam dost 😕 😉

bzucinka2
3. dec 2011

krasne vytvory pribudli mnam sikulky, nestiham citat, balime sa do sauny a jeden len teraz vstal a druhy este spi 🙂

alenv
3. dec 2011

@mizulienka jak to stíháte nechápu 😀

mizulienka
3. dec 2011

@alenv ja tiez nie 😝 ale uz si tolko nebudem brat, tento tyzden som mala 6, ale uz padam na hubu 😕 😀 😉

alenv
3. dec 2011

@mizulienka hlavně s dětma.. já to s tím mým vubec nezvládám.. on má snad radar, že jak začnu dělat tak chce pozornost a mě to pak znervoznuje

vecernicci
3. dec 2011

@dm1 některé jsou na origoš a některé na těch s ploškou, já je od sebe nerozeznám, ale na mmb jedka kočka psala, že je má z těch neorigoš šišatý, tak nevím, dneska budu péct další, tak vyzkouším znova a poreferuju 😉 🙂
@broucek2 jen napeč 😉 já už dělala perníčky z 15 kilo mouky 😀
@mia1111 já dávám mouku, co mají zrovna v akci 🙂 a zatím jsou perníky všechny stejný, ale teď používám předměřickou, ta je perfektní 😉
@zlatat krásná princezna a jakáý má očička 😵 😵

vecernicci
3. dec 2011

@yamahafazer děkuji 😵 mně to strašně baví, ráno vstávám v pět a než vstávají děti do školy a školky, tak mám dvě hodiny klidu jen na perníčky 😉
@ellise perfektní pokus 🙂 🙂
@gumkacka1 krásný košíček a těch kytiček 😵 😵
@alicc super spiderman, synovi se taky moc líbí 😉
@alenv super džungle a neboj vůbec není vidět, že je to teprve druhý, máš ho perfektní, já taky dělám z mléčného a dělá se mi z něj dobře 😉
@mrka2 jéé ta je krásná
@dajna11 krásný mcqueen a ten sněhuláček 😅 😵

alenv
3. dec 2011

@vecernicci no já spíš musím zístkat tu správno konzistenci.. poprvé jsem ho měla tvrdej a to bylo uplně na prd.. ted už to bylo lepší

vecernicci
3. dec 2011

@lamps no nádherný srdíčko 😉
@stankapk krásný dortík
@anibas no super, jako vždy 😉
@swiss krásný dortíky a ta žába je úžasná 😉