Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
7. dec 2011

baby a neviete, kto ma akciu na smartflex?

dadka212
7. dec 2011

@mizulienka ja si kupujem priamo v tortomanii, vyjde ma to rovnako ako inde kde majú akciu ak pripočítam poštovné...

mizulienka
7. dec 2011

@mariann2 beries si niekedy aj tak, ze 3 torty na jeden den? ako si to potom zorganizujes?

dada2007
7. dec 2011

ahojte baby, ja viem, že s touto mojou prvotinkou sa na vás nechytám......ale snažila som sa, bolo to prekvapenie pre moju maminu 😉

a ešte ma napadlo.....prosím ťa, @mizulienka , ty si tu dávala ten recept na mascarpone plnku?? ak hej, môžem ťa oň poprosiť? dakujééééééééééééém 😵

mizulienka
7. dec 2011

@dada2007 ja robim tak, ze 2 slahacky dam do hrnca, do toho 2 biele cokolady, ked sa to rozpusti, odstvim, necham vychladnut, potom na noc do chladnicky, rano vyslaham a do toho na najnizsom stupni mixerom zaslaham 2 x 250g mascarpone. Davam vzdy aj stuzovac do slahacky, niekedy aj 2ks.

mariann2
7. dec 2011

@mizulienka občas sa mi aj to podarí, ale potom už neviem čia som, nespím do tretej, ale stíham 😉

dada2007
7. dec 2011

@mizulienka dakujééééééééééééém........a tuším je toho dosť-usudzujem 🙂

dada2007
7. dec 2011

@mizulienka a ešte ma napadlo........môže aj nemusí ísť ovocie? a ku cestu sa to hodí ku akémukoľvek?

alenv
7. dec 2011

@mizulienka a zkoušela jsi do té náplně dát i nějaké ovoce? Jaké se hodí? A nebo namazat korpus marmeládou a na to tuhle nápln?

mizulienka
7. dec 2011

@dada2007 ja davam s malinami, poukladam na krem, toto mnozstvo mi vystaci na 26 cm formu 🙂
kombinujem s mramorovym korpusom, ale myslim,ze moze ist aj s cokoladovym 🙂
@alenv ja do kremu nedavam nikdy ovocie, natriem korpus kremom a ovocie stale iba ukladam navrch kremu a korpus, ktory davam navrch, ten tiez potriem kremom trocha, aby to ovocie nerozmocilo.

vecernicci
7. dec 2011

@zuba já vykrojím to kolečko, co je k tomu a položím to na tu formičku a jakoby to natáhnu až dolů, když jsem to nechávala půl cm od kraje, jak píšou v návodu, tak se mi neudělaly půlkoule, nevím jak bych to popsala, byly takový nižší a po slepení nebyla koulička ale šiška 😀

dada2007
7. dec 2011

@mizulienka ja mám 23cm formu....ale asi záleží, aj od výšky cesta, lebo niekedy spravím jeden korpus a niekedy upečiem dva, aby som mala tortu vysokú.....ok, super moc dík za rady, a tie malinyyyyyyy...mňaaaaam 😵 😵 😵 ........a ja kupujem smartflex 1,4kg za 9,8e

alenv
7. dec 2011

@mizulienka děkuju za rady🙂 a s marmeládou jsi to někdy zkokušela?

mizulienka
7. dec 2011

@alenv myslis potriet korpus marmeladou a na to krem?
ja marmeladu davam do kazdej torty, jedine, ze si niekto vyslovene nepraje ju tam mat, ale ku kremu som zaial vzdy davala ovocie...ten krem je lahky ale sladsi, takze tie maliny to troska prekyslia....ale aj cisto s dzemom to moze byt mnamka 😉

vera_vila
7. dec 2011

@alenv No, já se chystám udělat na doma převrácenou s karamelovým krémem, kousek dáme asi našim a kousek manželovým rodičům... Do práce asi nic péct nebudu, tam bude mít hodně holek dovolenou a já před svátkama taky, tak jsem to nějak neřešila...

@katulkaaaaaa Já jsem s perníčkama taky nezačala, chystám se udělat těsto v sobotu večer a v neděli budeme se synem péct a zdobení netuším, asi až před Vánocemi... Jinak asi taky na 21.12. nebo 22.12. budu péct dort, ale naštěstí teda o něm vím už delší dobu, jen mi mají upřesnit, co to bude, a jiné dorty zatím nedělám...

@mizulienka Já na Vánoce peču akorát vanilkové rohlíčky, linecké a perníčky. Letos jsem navíc ještě asi 1 kg cukroví objenala u cukrářky, aby bylo aspoň něco na stůl, ale to jsem ještě nevěděla, že asi budu péct dort. Uvidíme, možná ten dort nakonec péct nebudu, i když mám krásné vločky vykrajovačky, ale možná s nimi nazdobím marcipánem perníčky...

hanka_k
7. dec 2011

holky když chci na pátek udělat dort a nevím jak na tom budu zítra časově, můžu si korpus předpéct už dnes večer????a půjdu dělat nějaké autíčko z marcipánu ale nevím jak tak snad něco vymyslím, původně jsem chtěla dort ve tvaru auta nebo bagru, ale na to si netroufnu...

dadka212
7. dec 2011

@hanka_k jasné že si môžeš aj dnes, len poriadne zabalíš do sáčku alebo folie 😉

hanka_k
7. dec 2011

@dadka212 takže upeču a stačí zakrýt plech folií nebo celý piškot obalit

alenv
7. dec 2011

@vera_vila no já jsem na mateřské, ale holky mě pozvali do práce na takové posezení, tak jsem si říkala, že bych jim tam něco přinesla.. je jich 10 tak si s dortem poradí raz dva.
Ale chtěla bych udělat ten krém mascarpone a do toho višně, ale nevím jeslti se dají koupit takové ty namočené v alkoholu 😀 😀 😀 😀 ty já ráda

dadka212
7. dec 2011

@hanka_k ja iba zakrývam fóliou keď mám v plechu 😉

danciacik
7. dec 2011

baby mám otázočku. chcem vyskúšať robiť stencils ale mám na poťahovanie PDT špeciál takže s gélovkami to nepôjde. Mohlo by to ísť tou dcera hmotou? alebo čím?

vera_vila
7. dec 2011

@hanka_k No, pokud nechceš přímo 3D dort, tak já jsem dělala dort ve tvaru auta normálně, že jsem si našla obrázek, vystřihla z papíru a dortík podle toho obřezala a pak marcipánem potáhla a z obrázku si vystříhala detaily a vyřízla z barevného a nalepila... Kamarádka takhle dělala traktor a taky se moc povedl...

dajna11
7. dec 2011

kočky neviete náhodou kolko by som si mala pýtať za muffinky ozdobene marcipánom?chcu to po mne a nemám šajnu o cene čo pýtať....

jakelina
7. dec 2011

@dajna11 já jsem u nás viděla jeden muffín za 10 korun, ale jenom nahoře kolečko z marcipánu. To bylo málo bych řekla, jestli to víc ozdobíš, tak euro za jeden a víc bych klidně řekla.

katulkaaaaaa
7. dec 2011

@dajna11 presne aj ja sobotu peciem s jednou kockou a chcu to hned odomna kupit tiez neviem co pytat tak myslis euro kus?mufinky s marcipanom
@dadka212 dadi dobre si to vymyslela dojde potahovka a konec 😀 ja si chcem tiez odychnut tak viac brat nebudem medzi sviatkami aspon par dni pokoj s tortami,ale zase tie peniaze sa mi zidu na darceky 😝

hanka_k
7. dec 2011

@vera_vila jé a nemáš obrázek

jinak holky ještě otázka jak udělám černý marcipán

jinak uvažuji o tomto bagru, ale jenom bagr bez bořka...
http://www.jaksetodela.cz/video/2182/borek-stav...

vera_vila
7. dec 2011

@hanka_k Jasně, že mám... Byl i tady, stránku už nemůžu najít, tak ho sem přidám znovu. Jinak na černý jsem si koupila černou gelovou barvu... Jinak se nedaří ji namíchat, je z toho hnusná hnědá, ale nikdy ne černá...

dm1
7. dec 2011

juuj baby vypada to tak ze som dopiekla 😒 . Volal mi rano sef ze musim nastupit do prace skor uz od januara najneskor 14.1 😲 . Som s tym nepocitala nebudem stihat isto torty aj pracu takze upeciem uz len to co mam objednane a tak akurat pre znamych a pre nas obcas. Aspon budem mat cas vas poriadne citat 🙂

dm1
7. dec 2011

@danciacik na PDT special som to este neskusala tak neporadim robila som s cerou na MMF a to slo krasne. Skus si to na kusku mimo torty a uvidis podla toho. ale cera hmota by ti mala v pohode chytat myslim ze nebude problem

danciacik
7. dec 2011

@dm1 juuuj to je škoda a možno si nejak čas nas pečenie nájdeš nie?
Dík za radu vyskúšam 😉