Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

molka
24. jan 2012

Ďakujem za názory, asi vyskúšam "lacnejšiu verziu" len tak pre nás na nedeľu a uvidím, ako to bude chutiť. Nejdem na tom zarábať, je to pre manželovu krstnú mamu, platí mi len za suroviny.

pristela
24. jan 2012

a ozaj s tymi plechmi ja tiez miesam druhy pokial sa pecie prvy a pak rychlo umyt a sup zas piect, aj som rozmyslala nat tymi nastavovatelnymi rafikmi ale asi si skor dokupim ku kazdej forme este jednu kopiu pre tieto pripady 😉

pristela
24. jan 2012

@molka skus mrk v tescu , niekedy nan maju akciu za dobru cenu a oproti pomazankam je to fakt maly rozdiel a neoplati sa ho pak nahradzat pomazankou 😉

katy1979
24. jan 2012

nasla som fotku nasej torty z ludvika https://picasaweb.google.com/116874566445155448...
je tam aj cela odfotena. na stranke maju ze 80eur pri coko plnke ale kolko stala tato tvarohova si uz nepamatam.

dajna11
24. jan 2012

@mizulienka ja pečiem v stredu ked má byť na piatok...ale kludne možeš aj teraz,necháš v nejakom sáčku aby neobschol.

dajna11
24. jan 2012

@miciatko viem čo myslíš.....acvh jaj neviem čo by bolo pekné,aj tá poschodová by bola super....ako by vyzerala poschodová ale spodok štvorec a vrch kruh?

vecernicci
24. jan 2012

@dajna11 já už jsem dělala spodek šestihran a vrch kulatý a moc se jim to líbílo 😉 je to zase něco jiného, než jen kulatý 🙂

dajna11
24. jan 2012

@vecernicci a tzo si mala na 6-hran formu jo? lebo ja nemám,žeby som si zohnala ráfik?

ajka82
24. jan 2012

dnes rano mi doniesla postarka 8ks sadu na modelovanie marcipanu, tak hor sa do figuriek 😵 tu ste davali link na nejaky zlavovy portal, ze 4,99 ... diky baby

akme
24. jan 2012

@daducha 🙂 tej modrej stužky si prosím 10m dakujem

daniz
24. jan 2012

@daducha aké, aké artisty, dlho som tu nebola. sim,sim...

anibas
24. jan 2012

@dajna11 ešte raz povedz aký tvar musíš mať -koľko kg - nejak som to nepostrehla 😖 😖

adka_praha
24. jan 2012

@79zuzana to by bolo skvele 😵 ... dakujem... 😵

dajna11
24. jan 2012

@anibas nechali to na mna....len aby to bola jedna torta na dve príležitosti...sami nevedeli či to bude dobre vyzerať ked sa napr.obldžnik opticky prpolí na dve časti a tak podla toho ozdobí,ale viem že sa to tak robí jasné.....ale inak tvar je jedno......a cenovo tak 40eu...cca...

anibas
24. jan 2012

@dajna11 budem premýšľať a napíšem niečo - možno obdlžnik - v rohu srdcia ako dala teraz Lusilka na tortu, okolo kvety postupne do druhého rohu a tam bábätko - zatiaľ taký jednoduchý nápad

dajna11
24. jan 2012

@anibas dakujem.....si zlatá....to by bolo pekné,tak nenápadno z jedneho motívu prejsť do druhého.....asi lepšie ako to seknuť....ale aj poschodová ma veru ťahá,len spodok by musel byť svadobný...asi...tam by mohlibyť však dokola už len kvety ☹

mia1111
24. jan 2012

@molka - ja som minulý týždeň kúpila 250g mascarpone v Lidli... 1,49 € 😉

anibas
24. jan 2012

@dajna11 veľké plochy sa zle ozdobujú - poschodová by bola nádherná- videla som takú u Alenik cca 1,5 r. dozadu
😵 😵 😵

mizulienka
24. jan 2012

dievcence hodi sa vam gastanova plnka spolu s parizskym kremom len slahacka coko?

anibas
24. jan 2012

ináč o 15:00 príde kamoška pre tortu - a torta je ešte len nakremovaná - ale to taká "veľká " motivácia robiť cimbal za 15€ 😝 😝

anibas
24. jan 2012

@mizulienka asi hej - s čoko pasuje skoro všetko 😉 na koľko ml šľahačky dávaš g čokolády ? ja mám robiť podľa rodinného receptu a chcú na 250 ml šľahačky 250g čokolády - sa mi zdá veľa

jakelina
24. jan 2012

@anibas to je kšeft co. 😉

anibas
24. jan 2012

@jakelina za všetky drobné 😀 😀

reruna
24. jan 2012

@molka no já jsem zatím nezkoušela mascarpone krém, chci to vyzkoušet z toho laciného z Lidla, ale s pomazánkových máslem jsem už tiramisu dělala a není to nic moc teda☹ porovnat sice neumím, ale s tím pomazánkovým máslem nee....

mizulienka
24. jan 2012

@anibas dakujem, ja budem robit tak, ako mi poradila @yamahafazer a @pristela na 1 slahacku 200-220g coko tej z lidla a potom uz nic, len to spolu vymiesat, sama som zvedava, ako to bude drzat, este som taku nerobila

reruna
24. jan 2012

@mizulienka podle mě se to hodí

A teda ozvala se ta Kamila z mmb, že prý čeká na nějaké nové čísla od pošty??? nevím, co tím myslela a tak prý posílala jen malé balíčky a náš velký, že teda posílá dneska, tak snad zítra dorazí... čekaly jsme ho před týdnem☹

anibas
24. jan 2012

@mizulienka ani stužovač netreba ? tú z Lidla používam tiež

dajna11
24. jan 2012

@anibas mna ani nenapadlo poschodovú..neviem prečo...ale ako si to spomenula ty tak som si to predstavila alebo ako mi písala vecernicci že 6-hran na spodku..aj to by bolo krásne...musím nejaké také vyňuchať. ☹ ☹ ☹ som videla takého krásne sloníka v ružovom že by som to skusila vymodelovať na vrch...aleob papučky by sa mi tam páčili,len tie som ešte nerobila...je to ťažké?

vefi89
24. jan 2012

Sorry, že vám sem skáčem, ale nie je tu niektorá z vás, čo máte šikovné a zlaté rúčky z banskobystrického kraja? 😅

mizulienka
24. jan 2012

@anibas ak si dobre pamatam, tak nie, ale este sa ich spytam, dam ti pootm vediet...ale viem, ze vraveli, ze to je uplne huste z tej cokolady

marci2305
24. jan 2012

Niekto tu naháňal stojan na tortu...Tento nevyzerá zle.... 😉 Stojí cez 30 Eur.... ☹

marci2305
24. jan 2012

Ten stojan som našla na: georginashop.sk 35,50 Eur.