Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lukika
11. feb 2012

@dm1 to poznám aj ja som dnes fotila tortu čo som robila a farba ruží bola úplne iná Ty prosím ako robíš karamelovú zo salka aj puding tam dávaš a koľko masiel?

lukika
11. feb 2012

@dm1 už som dala like aj tak je krásna

larah
11. feb 2012

@dm1 ta je milucka

dm1
11. feb 2012

@lukika ja nedavam do salkovej puding len cisto salko + 250-300g masla

lucinka
11. feb 2012

ďakujem za všetky lajky... hrozne ma potešili... 😉 a tie vaše... hmmm... 😵 ja mám na sobotu svoju prvú objednávku, tak som už nervózna odteraz... 😀

79zuzana
11. feb 2012

@lukika ja davam na jedno salko asi 300 gramov masla... puding nedavam 🙂

dajna11
11. feb 2012

@mizulienka no kráááááááááááásne krásne ti vyšli tie papučky,klobuk dolu 😀

79zuzana
11. feb 2012

@lucinka tak to poznam...ja sa nervujem este stale a to som uz par toriet na objednavku upiekla 🙂 sice nie vela, ale aj tak stresujem stale 😉

lifinka
11. feb 2012

dávám odkaz na eshop, kde nakupuji, mají nové strukturovací podložky-zajímavé 😉
http://cukrarske-pomucky.cz/pomucky-na-marcipan...

lifinka
11. feb 2012
desmodka
11. feb 2012

prvý pokus o slanú tortu
tiger - čínsky horskop
prvý pokus o krivú tortu (obrázok kreslil môj drahý)

ivigirl
11. feb 2012

Ahoj holky, tak jsem zkusila jinou hmotu, nooo, nějak neumim ty boky vyhladit a růže jako první pokus 😔 nic moc, ale snaha je veliká 😉 třeba se to do důchodu naučim jako vy tady 😀

ivigirl
11. feb 2012

@desmodka wow, to je nááádhera, já taky chci mít tak šikovné ruce!

kleopatris
11. feb 2012

baby aky je rozdiel medzi naozajstnym marcipanom a fondantom, co sa prace s nim tyka? asi marzipan je tazsi ci? a chutovo? skusali ste niekto?

larah
11. feb 2012

@desmodka paradne su vsetky

zuzana124
11. feb 2012

ahojte baby, pridávam moju dnešnú, akosi som si zle rozvrhla stencils lebo mi niektoré časti zakrývajú kvety 😝 ale tak snáď sa bude páčiť 🙂 Inak krásne dielka ste opäť popridávali

larah
11. feb 2012

@zuzana124 urcite sa bude pacit ,je peknucka

zuzana124
11. feb 2012

@larah ďakujem 🙂

cmulinko
11. feb 2012

@katulkaaaaaa troska si..presne 38km od miesta,kde tu tortu potrebujem dopravit..ak by som mala viac casu,tak mi to nevadi,ale ja dojdem na slovensko 24.3 a hned na druhy den tu tortu potrebujem.,.a teda musi to byt niekde blizko,aby som stihla pre nu skocit.

79zuzana
11. feb 2012

@kleopatris marcipan je robeny z mletych mandli a fondant je hmota z cukru, cize prvy rozdiel je fakt v chuti 🙂 Dalej farba, marcipan je svetlo zlty, fondant je biely. Potahujem torty aj s marcipanom aj s fondantom. S marcipanom je to trosku tazsie, nechyta ani tak dobre farbu, kedze nie je biely. S fondantom sa potahuje celkom dobre. Mne chuti viac marcipan 🙂

ajka82
11. feb 2012

popozerala som torticky...peknuckeee 😵
a dakujem vam vsetkym za "like-y"...u svokrovcov sa pacilo, vsetkym chutilo(vraj) a svagrina by si najradsej tu zabu uschovala vo vitrinke, pisala, ze skoda rozkrojit tortu a zjest ju 😅
@yamahafazer ty prosim ta ako tolko toho stihas? tebe mala tak spolupracuje? 🙂 tie moje baby jak naschval ked nieco robim sa zacnu natahovat o nieco a nie a nie prestat 🙄

jakelina
11. feb 2012

@larah lepší než klíč to snad je 😀 😀 , děkuju za pochvalu, jsi hodná. 😉

anibas
11. feb 2012

Dievčence všetky torty máte krááásne - nemôžem menovať, už nevidím na oči, zajtra odchádzame k svokre na 60-tku a budeme spať u mojej mamy, nič nemám zbalené, ráno budú nervy - tak sa uvidíme asi až v pondelok 😀 😀 a moje torty - no neviem, neviem či som to neprepískla s krstinovou - už sa mi nejak nepáči 😒 😒 a tá klietka dúfam, že do zajtrajšej oslavy nespadne 😕 😕 😕

nadenkaaa
11. feb 2012

Ahojte kocky chccela by som poradit ohladne torty pre mojho syna k jeho 1 narodeninam ktoru chcem upiect -tortu potahovanu marschmalows cukrikovou hmotou som robila pred dvomi rokmi manzelovi -prsia a ta hmota sa mi dost trhala -tak sa teraz bojim aby sa take nieco neopakovalo-predsa len velmi mi na tom zalezi,
tak ci by som mohla vyskusat skor varenu hmotu alebo si pre istotu kupit WI alebo K2?
Dakujem za kazdu radu 🙂

eliska22
11. feb 2012

@anibas mne sa tá krstinová páči 🙂 takú som ešte nevidela, krásna 😵

larah
11. feb 2012

@anibas precizna praca ako stale

eliska22
11. feb 2012

@ivigirl takú modrú poťahovku som dnes potrebovala ako máš tie ružičky, len nakoniec skončila v koši 😀

mizulienka
11. feb 2012

@anibas vsetky su prenadherne, krstinova je uplne vynimocna 😉

eliska22
11. feb 2012

@desmodka veľmi pekné a teda šikovný manžel 😉 tá krivá to je aj vyrezávané, alebo si to len tak položila na seba?

eliska22
11. feb 2012

@lusil2005 nádhernáááááááá 😵 😵 😵 😵 😵