Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
5. máj 2012

@mamina1978 dakujem ti,si zlatá 😀 😀

daducha
5. máj 2012

Dobry ranko, tak pridavam prve dve tohtotyzdnove torticky,svadobna je v sutazi na TOM, tak tu zatial nemôze ist 😝 .
A musim ist na kurz fotenia - na tej poschodovej boli tie stuhy krasne syte,odfotilo tak ble 😠 .a silou mocou chceli aj cislo, mne sa viac pacila bez 😉

bzucinka2
5. máj 2012

@daducha krasne ja som prave rychlo dorabala tiez cislo na tortu, prisli si pre lod a kamoska a cislo je kde, sice to nevravela, ale rychlo som jej ho dorobila 🙂

bzucinka2
5. máj 2012

@daducha ta zahradka je suprova, beriem ako inspiraciu na september 🙂 to hnede je co struhana cokolada?

pristela
5. máj 2012

@florentina to je v pohodde, isto to pisala @lusil2005 😀 nás si vecne pletú 😅 este že to je moje zlato a má toprepáčené 😀 😀 ona pouziva aj mmf ale aj kupovane hmoty , ja pouzivam velvet akurat tak znacku kávy 😀 ak sa aj to ráta 😕 😀

@katy1979 zlatino no ako si dopadla? snad dobre , som na teba myslelaaa 😵

pipka
5. máj 2012

no moja vcerajsia krtko s kamaratmi 😉
a idem sa vrhnut na tu krstinovu..... 😨

bambula1307
5. máj 2012

@aduskatt ja tiez davam pod marcipan pudingovy krem a nemam problem. Par x sa mi stalo, ze trosku vytekalo..ale to bolo tak malo..ze nic 😎 ...asi som viac poliala korpus rozvarom
Na jedeno maslo dam 3dcl mlieka 10dkg cukru a 4dkg zlateho klasu .. 😀

bambula1307
5. máj 2012

@florentina ja mam jeden nastavovaci rafik a je fajn :D, dostala som ho darom od kolegyne...je pruzny da sa aj do ovalu trosku stlacit.. Kupila ho v kauflande ze 10 e 😀 😀
Ale rafiky su ok..pre mna lepsie ako s dnom. Na rovny plech dam papier na pecenie na to rafik a tak peciem nemam problem s vytekanim..ak taz z vrchu , ked dam vela hmoty.. Plech musi byt pevny a hlavne uplne rovny..ked to das do rury na mriezku..nemoze sa nic stat 😀 ..ja by som kupila rafiky a kludne aj nastavovaci

bambula1307
5. máj 2012

@alenv aspon 30e..by som pytala 😎 😎

dadka212
5. máj 2012

@florentina ja mám tento ráfik http://cukrarske-pomucky.cz/forma-na-dort-rafek... a tento som práve objednala http://cukrarske-pomucky.cz/forma-na-dort-rafek...
ja som spokojná, ak nedrží šupnem nachvílku pod horúcu vodu a potom drží 😉

monika76
5. máj 2012

Moja rýchlo torta .Objednávka podaná včera večer 😒

mariann2
5. máj 2012

ahojte, krásne tortičky ste popridávali, pridávam aj svoje, nie všetky, ešte mám dve na zajtra a pečené prasa som nestihla odfotiť, tá s mackom je podľa prineseného obrázka

yamahafazer
5. máj 2012

moja dnesna,ale mam nervy na tu cisliscu 3 lebo som ju dvakrat opravovala co sa mi zlomila tak som ju zamaskovala kvetmi a strasne mam vsetko mekke ako je takto teplo vobec mi nic neschne a ozdoby mam robene tyzden dopredu a totalne mekke aj ta cislica no hruza dufam,ze im vydrzi

janula.h
5. máj 2012

@mariann2 tá na prvé sväté je nádhernáááááá ako si robila kalich???
@yamahafazer neboj vydržíííííí a krásna je
@monika76 že večer haha to si robila v noci?? klobúk dole

janula.h
5. máj 2012

@daducha krásné a tá trojka waw ako si spevňovala poschodia?

yamahafazer
5. máj 2012

@daducha ta svadobna v sutazi je perfetna 😵 inak som zvedava ktora vyhra lebo je tam strasne vela krasnych toriet aj by som ani vybrat nevedela a ta poschodova je aj stym cislom krasna
@mariann2 krasne torticky robis a kolko vela ako to stihas pri 3 detoch a ta taska vyzera ako ozajstna

79zuzana
5. máj 2012

dobre ranko 🙂 krasne torticky ste tu popridavali. Ja nemam tento tyzden nic, ale uz sa tesim na buduci tyzden ide nas Palko na prve svate prijimanie, tak mu nieco pekne upeciem 🙂

mariann2
5. máj 2012

ďakujem kočky @janula.h kalich som robila tak, že som si vykrojila kruh, dala ho stvrdnúť do šálky, samozrejme som ho podľa nej vytvarovala, spodok je ďalší kruh vytvrdnutý na golfovej loptičke 🙂 a nožička je šúľok hmoty
@yamahafazer ďakujem, pomáha kto môže, tak ja môžem piecť

reruna
5. máj 2012

@florentina pribináčkový krém je tuhý a drží, na trojposchodovou bych se nebála, jestli budeš i vyztužovat slámkami a kartonem, tak se určitě nepropadne, včera jsem dělala pribináčkový krém znovu a byl mňam a zjistila jsem, že fakt záleží na tvarohu, teď jsem měla ve vaničce jemný, předtím jsem měla kostku a ten ve vaničce je mnohem lepší na tento krém, ani jsem nemusela dávat zakysanou smetanu,bylo to akorát. A potahovky - každému chutná něco jiného... já osobně potahovky typu WI nebo SF moc nemusím samotné, ale na dortu to sním, nejvíc mi chutná ten marcipán z mmb, a mmf taky. U nás je to spíš naopak, kluci mi sní z dortu většinou právě jenom tu hmotu a vnitřek nechají a ostatní sní všecko i s chlupama, hlavně to musí být moc sladké 😀

reruna
5. máj 2012

Tak nakonec pro švagra padla volba na dort ve tvaru krabice s flaškou vína, tak jdu hledat inspirace - prosím prosím, kdo dělal flašku vína - nemáte uložené inspirace nebo postup?

florentina
5. máj 2012

@bambula1307 tak jsi to rozhodla 😀 ...děkuji za info. No ten nastavovací ráfek co jsem koukala stál jak tři formy dohromady, ale zase umožňuje nastavení od 16 do 30cm, takže víc jak tři rozměry a zase odpadá skladování x dalších nádob, takže já to zkusím a objednám ho. A když se osvědčí, tak koupím i čtverec, ten mají také nastavovací.

janula.h
5. máj 2012

@daducha úplná bomba torta ja som skôr za takéto torty škoda že som už vydatá určite by som si dala urobiť túto 😀

dm1
5. máj 2012

@reruna ja mam ulozenu tuto je genialna - inspiracia z netu

florentina
5. máj 2012

@dadka212 jé děkuji za reference a přímo i konkrétní odkaz, ten vypadá prima, hlavně je teda za třetinovou cenu než ten, co jsem našla já, takže určitě objednám tento, zvlášt když s ním máš zkušenost. Fakt super. Jen mi prosím vysvětli jak to myslíš s tou horkou vodou? Jako, že si ten ráfek nastavíš a pak dáš do vody? Asi mi trochu uniká smysl🙂

janula.h
5. máj 2012

a akurát pozerám že už niekto robil podľa nej 😝

dm1
5. máj 2012

tu su zatial moje 2 tohtotyzdnove este ma caka jedna zase klasika coko-zlata 😝. Pri saskovi moooooc dakujem za inspiraciu v podobe uzasneho saska @zlatat 😵

florentina
5. máj 2012

@reruna děkuji za tip s tvarohem, zařídím se dle toho. Vyztužovat budu určitě, manžel je šikulka řemeslínk a vyrobí mi na míru podnos, uprostřed bude tyč nahoru přes ta tři patra a vyrobí i podložky na ty patra a uprostřed bude díra na těch podložkách na tu tyč, čímž zároveň i vyřeším vycentrování pater přesně na střed a nebudu to muset nějak vyměřovat....to už za mne udělá on 😉. No a píchnu i nějaké brčko a myslím, že to by mělo jako výztuže být dostačující.
A ještě k tomu priniňáčkovému krému...když dáváš ovoce, dáváš na něj, či přímo do něj?
A jinak je skvělé, že se ti ty strávníci doma tak pěkně doplňují, každý sní něco a dohromady vše....ideální rodina 😀

dadka212
5. máj 2012

@florentina ano ak nechce držať normálne pustiť horúcu vodu a dať ráfik pod ňu, on potom vydrží v tej polohe 😉

zlatat
5. máj 2012

@dm1 aký je krásny, veľmi sa ti vydaril 😅

kaculka46
5. máj 2012

Ahoj šikulky.Tak dnes dokončená,pro dcerku na zítřejší oslavu,potažená chocoflexem.Docela to s ním šlo.