Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
6. jún 2012

@lucka_o no to auto by moj malý pusinkoval celý den 😀 je krásne

aduskatt
6. jún 2012

@makinka2 popučene vidlickou potlacene🙂

asfodelka
6. jún 2012

@lussy23 @mamina1978 @vecernicci @janulkamartinko @maca77 no a takto som sa vysporiadala s Masou :D je to fuserina ale sestrinej malej to bude aj tak jedno... a navyse jej ostane obrazok 🙂 cele pecenie sa mi lepila smola na paty, najprv som nezohnala nic z toho co som chcela, ani len plnka nie je ako som chcela... potom som dala vyhriat ruru a zabudla som v nej plastovy lavorik so susenymi rohlikmi, ten sa roztavil a roztiekol po rure, vydymila som celu kuchynu, marcipan sa mi potrhal, modru farbu som si vyrobila zo zelenej a zltej ale chytila na zeleno, tak je vedro zelene a pootekane je naschval aby vyzeralo stare a skarede, to ze sa tvar vdaka plnke nepodaril uz ani nespominam.. hroza a des.

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka ta masa je nahodou uplne paradna.a s tou farbou je to tak, ze zelena sa miesa zo zltej a modrej, nie modra zo zelenej a zltej, preto to bolo zelene🙂.a celkovo to vyzera na zozratie moja....ja raz vymodelovat nieco taketo, tak chodim ako pav po dvore🙂

makinka2
6. jún 2012

@dajna11 jééé děkuji, euro je za 26, tak 10,50,-kč tak to je "dobrá cena" pro lidi 😉 Tak to když řeknu kámošce tak je bude chtít na 100%, ještě jednou díky 😉

ajka82
6. jún 2012

@makinka2 popucene= pomackane na kasu

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt no hned sa mi to nejako nezdalo s tymi farbami... :D ja som taka blba obcas, asi osprostievam

makinka2
6. jún 2012

@aduskatt aha 🙂 tak to by mě nenapadlo 😀 díky

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka a zly den bol dnes asi vseobecne.rano som zaspala, potom poloviciak zabryzgal kuchynu pomazankou, nasledne ju utrel, asi o dve minuty som po stole, podsedaku, stolicke a umytej dlazke v kuchyni rozliala kavu........potom som sa dobre nas**ala na urade prace, teta v kniznici nam nemala vydat, tak 10 minut zhanala drobne,takze sama radost dnes........

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt teraz sa bavime s manzelom o tych farbach... miesali sme to vcera kratko po polnoci a ani jednemu z nas nedoslo... :DDD

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka to sa stava🙂.ale ver, ze odteraz to uz nepopleties, aj ked budes miesat rano o tretej🙂

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt jej dakujem za doveru, nabuduce si radsej kupim farby. ja som to farbila ozdobnym cukrom co som mala v malych tubach, cele som vytlacila a vodou nanasala. ja som len taky amater na torty. tato je v poradi moja tretia 🙂

maca77
6. jún 2012

@makinka2 😀 😀 jáj, to je ešte takým skôr nárečím napísané 😀

@asfodelka ani lepšie si tú tortu vymyslieť nemohla ... paráda 😉 🙂

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka ja som tiez amater, urobila som ich asi 10, ale mam pocit, ze je to kazdou tortou lepsie🙂

makinka2
6. jún 2012

@maca77 ostatnímu už rozumím 😀 😎

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt no akurat som pozerala ake mas Ty, ja som este neskusala ani ruze robit.. paci sa mi ta s kavou, drzim palce nech to ide stale lahsie 🙂

asfodelka
6. jún 2012

@maca77 dakujem snaha bola

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka dakujem🙂 ta s kavou sa mi paci tiez, ale najviac tato posledna biela🙂 a pevne dufam, ze ta, ktoru urobim na buduci tyzden bude najlepsia🙂))

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka a ty mas kde fotecky?🙂

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt a aky mas namet na tu najlepsiu?

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka svadobna.........ale bude velmi netradicna........na stranke 3024 je na ukazku jedna mala ruza..........bude to poschodova, stvorce............na spodnom budu dookola zlate nabojnice, figurka bude totiz taka, ze nevesta mieri na zenicha s brokovnicou🙂

eliska22
6. jún 2012

@dadka212 ja tú tvoju rýchlosť nechápem, to aj tú minie máš zahrnutú, myslím modelovanie, v tej hodinke a pol 😕 😕 😕 ja som dnes robila rybára, hlava mi trvala tak hodinku a ostatné telo a tak 1,5 hodiny 😅 a budem robiť o dva týždne tortu s 3 minie no tak to aby som už začala robiť 😝

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt no to drzim palce. a co mladi su polovnici ;)? moje priserky sa daju vidiet na strane 3014 https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/marcipanove-torty-rady-a-postupy/ viac ich nemam 🙂 potom uz len plienkove na FB http://www.facebook.com/media/set/?set=a.188789...

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka praveze nie su, neviem, co ich to napadlo.....nevesta mi povedala, ze nechce romantiku a ze taka bude figurkla a ja z recesie na to, ze to mozme rovno dat na torty nabojnice a oni sa toho chytili🙂tak budem kombinovat nabojnice a ruze🙂 ale uz mam vymyslene, ako to bude vyzerat, tak dufam, ze budu spokojni..........

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka tak tie som videla🙂....ja reku, ze mas niekde este viac🙂

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt ale kdeze, ja sa necitim byt cukrarka, to ma len tak pochytilo ze chcem skusit ako sa to robi. ja som skor cez textil, sitie, malovanie na textil, plienkove torty a tak podobne. no som zvedava na tie nabojnice. potom pridem kuknut.

pristela
6. jún 2012

@mates22 myslim, ze je to len o tom zarobiť mmf taku tu spravnu konzistenciu , ja bych brala aj hotove potahovky ale kedze peciem velmi malo neoplatilo by sa mi to ☹ ved aj pomocok mam malo, aj tato lalia je len tak nozikom vyrezávaná a ručne "žilkovana" nožíkom , ale ked vyrastiem všeeetko si kúpim 😀 😀 😀
@makinka2 ja robila mufiny zdobene 1€ 1ks

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka nabojnice su uz hotove🙂

aduskatt
6. jún 2012

@asfodelka ja zasa s textilom vobec nie som kamoska, ale toto pecenie ma chytilo a velmi ma to bavi.......a mam pocit, ze mi to aj celkom ide........uz len zakazok viac

asfodelka
6. jún 2012

@aduskatt jej a inak neviem ci si si vsimla ale ta Masa nie je modelovana.. to je obrazok na fotopapieri a je zapichnuty spilkami do torty 🙂)) finta neskutocna.