Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
11. jún 2012

@eliska22 skús kuk v kvetinárstvach......tak by ich mohli mať, tých umelých motýlov......alebo obchode s bytovými doplnkami-tuším som ich tu u nás v takom obchode videla.......

jakelina
11. jún 2012

@pristela taky jsem jí měla chuť něco říct, ale nechtěla jsem tam dělat ostudu. My ostatní jsme se pak dohodli, že té paní ještě něco doplatíme, koupíme velkou kávu a zaneseme jí to. Oni ten dort objednali, protože nevěděli že taky peču. Já bych jim ho klidně zadarmo udělala, tak příště. Paní chytrá alespoň ušetří, takové lidi fakt miluju. 😝 😝 😝

mamina1978
11. jún 2012

@zuul v hoci jakom e- shope si kupis borduru aku chces a len vytlacis do hmoty a das na spodok torty........ ci uz su to vlnky alebo perlicky to je uplne jednoduche...kuk tu .... 😉 🙂
http://www.peceniehrou.sk/sk/vyhladavanie/

zuziq
11. jún 2012

@dada2007 ako si prosim robila tie margaretky? ja mam tie vypichovace 3 velkosti s piestikmi na spruzinke, stred si robila zvlast? a kazdy lupienok presla kosticou? 😕

mamina1978
11. jún 2012

@zuul a tu je postup na silikonovu s perlickami..... kuk ..... 😉 🙂

http://www.designmeacake.com/id71.html

mirka1004
11. jún 2012

Ahojte kočky
chcela by som prvý raz urobiť poťahovanú tortičku...
Možem sa Vás niečo spýtať?? 😕 😕
Objednala som si taku hotovu hmotu, to stačí už len vyvaľkať a šup na tortu??????? 😅 😅 😅 😅
Túto som objednala
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/marcipan-...

ĎAKUJEM!

dada2007
11. jún 2012

@zuziq och.......po mojom prvom pokuse som malý pán na radenie......ale áno....mám tie isté vykrajovačky s pružinkou......vykrojila som kvietok, pak kosticou pritlačím na lupen a spravím tú priehlbinku a zároven pretiahnem lupen do dlžky.....potom som si zelenou nafarbila stred......a z oranžovej spravila guličku-obltačila do sitka, a prilepila na kvietok do stredu......

zuul
11. jún 2012

@mamina1978 uzasna si. d.

aduskatt
11. jún 2012

@mirka1004 malo by🙂 ale 250 g mas na celu tortu malo

dm1
11. jún 2012

@mirka1004 presne ako pise aduskatt staci sice len rozvalkat ale je to velmi malo na celu torticku. Lacnejsie by ta vyslo kupit kilo pasta dama top a k tomu jednu farbu ruzovu ako tak pozeram na cenu tej farbenej 😝

mirka1004
11. jún 2012

@aduskatt - mám 3 balenia po 250g a plus som kupila aj biele 1 kg a farby...lebo idem robiť 2 torty.. 😅 Koľko mi treba na klasicku gulatu jednoposchodovu tortičku asi?

bzucinka2
11. jún 2012

@mamina1978 super video, len teda naco sa snazila vyvalkat ten valcek, ved to tam naplnim a aj tak potom zrezem, tak nemusim mat valcek tip-top , nie ? 😉

mirka1004
11. jún 2012

@dm1 - no ja som dako neriešila cenu, hlavne aby sa to podarilo pre dcerku idem urobiť inak vždy objednávame ale chcela som jej niečo sama urobiť 🙂

aduskatt
11. jún 2012

@mirka1004 ja na okruhlu tortu s priemerom 24 cm miniem na potah cca 600 g hmoty

dm1
11. jún 2012

@mirka1004 tak to ti vyjde na 2 priemerne velke torticky 😉. To kilo bielej si brala aku potahovku?

dajna11
11. jún 2012

@mamina1978 si poklad,dakujem 😀 😀

mirka1004
11. jún 2012

@aduskatt - oki, čiže mi to vystači len na jednu a tak budem musiet z tej bielej hmoty brat...mám aj farby, prosím ako presne to mám nafarbiť? normálne pár kvapiek dáko zapracujem do tej hmoty a miesim v ruke a potom valkam?

bzucinka2
11. jún 2012

@dajna11 tu su moje dva http://www.majkinetorty.estranky.sk/fotoalbum/n...
a tu este nejaka inspiracia:

ferinka
11. jún 2012

Holky tak náš čtvrtý narozeninový co jsme pekly s mamkama pro moje děti,opět macek, že se nes ve dvou lidech,malý dorty neumíme 😀 😀 😀

mirka1004
11. jún 2012

@dm1 - no to kilo je tato http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/biely-dek...
a to som brala, že keby bolo malo a hlavne na vytvorenie ozdôb a postavičiek na torty 🙂

mates22
11. jún 2012

holky, mám dotaz - myslíte, že se k medovníku hodí čokoláda? Manžel miluje medovník, ale nesnáší marcipán a spol. a já bych to chtěla aspoň trochu ozdobit, třeba čokoládovou mašlí - ale pořád váhám, jestli se to hodí. Nebo nějakej tip na zdobení medovníku bez potahovky?
A nebo mě jěště láká zkusit marlenku, ono je to asi podobné, že jo?

mamina1978
11. jún 2012

@bzucinka2 myslim, ze sa to robi ,preto aby tam nebolo vidiet poprelamovanu hmotu
niekde v strede v gulicke.....😕

aduskatt
11. jún 2012

@mirka1004 ja to robim tak, ze si najskor premiesim hmotu, aby zmekla, to je tak minutka, potom urobim gulicku, prstom do tej gulicky hlllboku jamku, do nej dam farbu a gulicku uzavriem, tzn, farba je kdesi v strede hmoty. a pomaly miesim, krutim, natahujem, a ono sa to zo stredu pomaly dostava do celej hmoty az napovrch.chvilku to sice trva, ale lepsi sposob som zatial nenasla🙂

mamina1978
11. jún 2012

@bzucinka2 boze napisala som to ako cinan 😝 ....... , myslela som, aby niekde na retiazke nebola na povrchu gulicky vidiet poprelamovana hmota - trhlinka 😕 😕

bzucinka2
11. jún 2012

@mamina1978 no to hej ale to naco tak presne valkala, ja si tiez valkam hadika, ale hocijakeho , natlacim ho tam a orezem 🙂

dm1
11. jún 2012

@mirka1004 noo biely dekor icing je jedna z maksich hmot ak sa ti bude zle modelovat skus tam vmiesit praskovy cukor

mirka1004
11. jún 2012

@aduskatt - no tak som aj myslela, že budem miesiť a miesiť 🙂 dakujem Ti za radu! Hádam niečo vyprodukujem 😀 o 2 týždne ma to čaká 😝

mirka1004
11. jún 2012

@dm1 - dakujem za tip!! 😉 a ked to valkate tak medzi foliou?či ako sa valkaju tieto hmoty najlepšie?

dm1
11. jún 2012

@mirka1004 netreba tieto kupovane sa daju dobre valkat. ked tak trosku podsypat bud praskovym cukrom ale ja radsej solamyl davam.

aduskatt
11. jún 2012

@mirka1004 drzim palce🙂