Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
25. jún 2012

@aduskatt 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
25. jún 2012

@lifinka a nieco taketo?

anibas
25. jún 2012

@lifinka neotvára konkr.tortu - hľadaj medzi chalanskými

maya30
25. jún 2012

@aduskatt urcite ano 😉 ja som ho skusala ked mi prisiel a vtedy fungoval, neviem co sa stalo, mama tvrdi ze mi vraj isto vyfucal tlak 😕 ale to neviem ci je mozne 😀

vlada111
25. jún 2012

@mizulienka Luci bešamelovú robím tak, ž urobím o niečo menej toho bešamelu a do teplého prídam jednu lidl čoko. Po vychladnutí dávam jedno 250g maslo, cukor podľa chuti a kakao.

dajna11
25. jún 2012

@lifinka vyzerá to super,ale to možeš hravo použiť túto ramu.....napíšem si ho 😀 😀 😀

aduskatt
25. jún 2012

@maya30 aj mne to napadlo, ze si trebars ten sprej nedrzala kolmo a plyn vyfucal..no, neviem, ci sa ti podari bez smuh to natriet stetcom.mozno by som skor robila tak, ze na stetec a zo stetca opatrne sklepavat, alebo sfukavat na tu tortu............nakedy mas tu tortu?

ajka82
25. jún 2012

@lifinka toto sa paci mojmu chlapovi...on hrava 😉

jakelina
25. jún 2012

@maya30 zkus ještě jehlou propíchnout tu dírku, jestli to není zalepené. 😉

vlada111
25. jún 2012

@mizulienka Luci to je pre mňa veľká lichôtka. Priznám sa, že som sa toho bála, lebo ja sa snažím vždy o niečo nové a keď malá povedala, že pony skoro ma porazilo 😀 Tak som špekulovala. Najprv som vymyslela boky, lebo moja malá má podobné šaty len so srdiečkami. A potom strom s kvetmi a pod nimi kone 🙂

maya30
25. jún 2012

@aduskatt v piatok odovzdavam...torta je pre kamosku, robim ju za minimum, takze nema vyznam objednavat dalsiu perlet... uz som kvoli tomu objednavala jednu formu a tento sprej...takze este som este ani nezacala a uz som prerobila 😝 ...snad to bude dobre aj s praskovou farbou a stetcom 🤐

vlada111
25. jún 2012

@mates22 ja mám pomarančový Smartflex a v pohode. až na to, že ja ten okraj nejem, ale nemal s tým nikto problém.

aduskatt
25. jún 2012

@maya30 tak to z toho stetca ofukaj a bude🙂

vlada111
25. jún 2012

@simasa so mnou môžete kočky počítať, len ja robím, tak dajte vedieť termín.

maya30
25. jún 2012

@jakelina ja som ju aj preplachovala vodou, ono vyzera ze je to uplne prazdne...nechapem...

aduskatt
25. jún 2012

@maya30 skus reklamovat u predajcu

maya30
25. jún 2012

@aduskatt nejak to tam ponanasam 😀 diiiik

maya30
25. jún 2012

@aduskatt to neviem ako by som dokazovala ze som ju nevynicila 😔 uz kaslem na to, ale skoda, som sa tesila na ligotavu torticku 😅

dm1
25. jún 2012

@maya30 bude to rovnomerne neboj postupne ked budes striekat. viem inak ze niektore kocky mali sprej conestrieka a tu v t-formaxe im poslali novy nahradny stane sa aj take veru.

simasa
25. jún 2012

@anibas Neviem, ja sa do PN nechystam, tak mi je to v podstate jedno a uvidime, co ostatne baby napisu.

dada2007
25. jún 2012

.....baby, a ako mám robiť takéhoto ježka? z okrúhlej formy, pak vyrezať tvar a dotvarovať punčovinou??????? 😕 😕 😕

foto z internetu..

ivka30
25. jún 2012

ahojte, mohli by ste mi poradiť nejaký dobrý zaručený recept na korpus torty? Tortovú formu mám s priemerom 26cm. Veľmi pekne ďakujem🙂

dm1
25. jún 2012

@simasa kocky ten vikend by som mohla mam tam len jednu tortu

dm1
25. jún 2012

@dada2007 ja by som urobila v miske a zrezala do tvaru a zbytok puncovina

simasa
25. jún 2012

A neviem zatial kde presne to bude, lebo potrebujem vediet, kolko by nas bolo - aspon orientacne, aby som vedela, ake velke ubytovanie/chatu zhanat. Inak co som pozerala v mojom okoli (Zelena voda, Piestany), tak som zatial nic schopne nenasla, jedine na Duchonke, ale to zase bude dost od ruky - myslim pre tie baby, ktore pojdu vlakom, autobusom. Inak ma este napadlo, ze by sme sa mohli dohodnut, ze napr. vystupia v Novom Meste na stanici a ja by som odtial mohla 3 baby zobrat. Aj 4, ak by sa potlacili. Len idem este teda snorit...

maya30
25. jún 2012

@dm1 mam uz len praskovu perlet, tu chcem naniest stetcom, neviem ako to bude vyzerat...kupovala som ju v tortickovo.com, zdalo sa mi ze ceny su lepsie, ale velmi som si nepomohla

dada2007
25. jún 2012

@dm1 a asi akú velkú misku by som potrebovala na to, aby mala torta 2,5 až 3 kg 😕 😕 ......plnka čokoládová......