Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
26. júl 2012

@vera1132 Dalo by sa vytlacit pismena vo vacsom formate na tlaciarni (najlepsie na tvrdsi papier), vystrihnut ich a potom prilozit na hmotu a podla toho vyrezat.

reruna
26. júl 2012

@larah to je zajímavé, schválně se podívám, až půjdu do Lidlu, zdá se, že výrobky jsou z různých míst a spojuje je akorát značka Pilos, asi to je pro Lidl typické. Důležité je číst složení

nikulqa
26. júl 2012

zienky robili Ste niektora vitazny pohar? davali ste korpusy a dotvarovali z puncoviny? dakujem krasne za rady

mates22
26. júl 2012

@vera1132 já minule dělala číslici, protože mi nešla vytlačit, jen z tenkých válečků - normálně jsem si naskládala, jako bych ho psala (no možná by to šlo i hmotou ze stříkačky, jako když maluješ obrysy, ale to sem teda nezkoušela a asi to pak nesnese moc opravu )

anibas
26. júl 2012

@matatara jedine tak, že zrátaš materiál + EE + čas, ktorý si tým zabila - na 1hod. / 3€ ... napríklad 😉 😉

anibas
26. júl 2012

@mrka2 krásne sú - to sa ti ako podarilo takéto miniatúrky ??? 😅 😅 😅 😅 😅

matatara
26. júl 2012

@anibas Ďakujem za odpoveď... 😉 a ako rátať energie??

ajka82
26. júl 2012

@mrka2 prosim tu s vlacikom si prerezala korpus na 3 a 2xkrem? aky mas priemer? lebo ja mam teraz robit mensiu jednu ale ja ked robim lahsiu, tak davam len 2xkorpus 1 krem a teraz by som rada vyssiu urobit... dakujem

anibas
26. júl 2012

@matatara záleží ako dlho budeš piecť, či potrebuješ okrem rúry aj mixér, chladničku, mikrovlnku a pod. Ja som si rátala cca 3€ na 1 tortu.

muffinka8
26. júl 2012

Pekny den prajem 🙂
Mozno je to hlupost co teraz napisem, ale napadlo mi ci nemoze ist pod potah miesto masla lekvar, taky poctivy domaci len z ovocia a cukru. Ako by to reagovalo? Neskusal to niekto?

dadka212
26. júl 2012

@vera1132 môžeš ich tam napísať farbou, alebo vyšlahať bielok s cukrom a tým....ja som raz písala štetcom a farbou na tortu....

aduskatt
26. júl 2012

@muffinka8 vraj to skusali a tecie.tiez som to chcela urobit a radsej som sa toho vzdala

aduskatt
26. júl 2012

babulky, pred dvoma dnami som sem davala opis, ako so sackom tvorit pismenka. Idem prave take robit, chcete k tomu aj fotopostup, alebo to bolo z toho opisu jasne?🙂

muffinka8
26. júl 2012

@aduskatt tak nebudem radšej skúšať 😉
niekde som videla fotopostup na písmenká presne ako si ty popisovala, neviem či ten link bol tu, alebo inde som to našla, ale presne to sedelo s tým čo si povedala 🙂

aduskatt
26. júl 2012

@muffinka8 super, tak to nejdem ani fotit🙂

dajna11
26. júl 2012

baby,prosím zas a znova....neviete nejakú tortu s kombináciou zelená,biela čierna? neviem či sa to hodí na svadobnu..ale že taká bude výzdoba,,,,zelenočierna 😢 😖 😠

mrka2
26. júl 2012

@anibas 😀 no vidis? tiez som nechapala,ako som sa zmestila do 2 kg... ale to boli aj lahke slahackove plnky 😝
@ajka82 tu som prerezala na 3x, cize 4 korpusy a 3x krem.. ale kremu som nedavala vela,lebo nechceli 🙂 cize som si len vyslahala jednu slahacku,do nej supla jedno mascarpone, trosku cukru a hotovo (dala som trosicku aj creme ole,aby to zafixovalo,ale podla mna ani netrebalo). priemer ma 16 aj cosi, kupila som si ju len nedavno v Tescu 🙂

levandulka3
26. júl 2012

@aduskatt cera??

levandulka3
26. júl 2012

@vera1132 ušúlaj si tenký šúlok a napíš bud písaným písmom alebo si z toho urob tlačené

vera1132
26. júl 2012

@levandulka3 dakujem. to ma ani nenapadlo 🙂

ajka82
26. júl 2012

@mrka2 dakujem, skusim teda tu moju 20ku co mam doma a krem bude tvarohovy, tak by to malo sediet na taku 2kg tortu, podla tooho co pises 😵

pristela
26. júl 2012

@muffinka8 ja som davala len na kusticek / na cestu/ lekvár slivkovy pod potah , a normalne sa ten potah po čase po tom šmíkal dole

muffinka8
26. júl 2012

@pristela dobre vediet 🙂

anibas
26. júl 2012

@dajna11 zeleno - čierna ?????????????????????????????

dajna11
26. júl 2012

@anibas no vidíš,moderná nevesta 😀 😀 takú má výzdobu na svadbe a teda ako nemusím robiť tortu v tých farbách..ale ja som chcela sa nejako aspon priblížiť...

dajna11
26. júl 2012

ružičky už čakaju na sobotu 😀 😀 😀

ajka82
26. júl 2012

baby prosim vas tie travy pri kalach su urobene z niecoho, alebo sa to da z niecoho takto vyrobit(jedleho), ci tam sa davaju zive? 😕 dakujem http://www.trendingfashion.net/wp-content/uploa...

jakelina
26. júl 2012

@ajka82 já myslím, že jsou to ty z květinářství, živé

aduskatt
26. júl 2012

@levandulka3 aka cera? 😀