Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
5. okt 2012

@jakelina moja, tak je asi nieco v ovzdusi od Topolcian do Opavy ☹ moja, daj si studeny obklad a octanovu mast aspon :-/

bzucinka2
5. okt 2012

@pipka ja mam aj taku tenucku slamku 🙂

njonja
5. okt 2012

@jakelina dakujem krasne🙂 🙂

florentina
5. okt 2012

@pristela vždyť ano, já to chápu, my jsme celá rodina živnostníků a vím, jak je těžké platit odvody i když nejsou třeba zrovna zakázky, finanční krize a "velkorysá podpora státu 😖 " to vše dokáže člověka podnítit k bujné tvořivosti 😀 ...ale ne vážně, k tomu je taky potřeba velká představivost. Já třeba na ty tulipány koukala a fakt mě nenapadlo nic, na co by je šlo použít 😅 Prostě jsi šikulka....

pipka
5. okt 2012

@jakelina moja...myslela som si 😀 😀 😀 😀 😀

inak ja vcera taky den blbec 🙄 co mohlo to mi padlo, hrmotala som tu vecer a sama sebe som si nadavala 😅 ze keby tak hrmotal mm, asi ho zabijem 😝 😀

ale proste aj som si popvedala, ze budem opatrna..ale nuz nevydalo, o vsetko som zavadila a vrcholom vecera bolo, ked som o polnoci bola este umyt riady a odchadzala z kuchyne, tak som po tme v plnej sile narazila hlavou do zarubne 🙄 🙄 rovno do nosa 😝 😅 🙄 keby som mohla, tak zrevem z plnej sily..ale vsetci uz spali, tak som len v duchu...aale o to "stavnatejsie" 😅 😝

jakelina
5. okt 2012

@bzucinka2 jsou krásné a ten kominíček je nádherný.

pipka
5. okt 2012

@bzucinka2 no ja tensiu od tej co mam, mam uz len rektalnu rurku 😅 😅 😅 😀 a to by asi nem bolo dobre 😝 je moc makka 😀 😀 😀 😀 😀 😅

florentina
5. okt 2012

@dajna11 ahoj, krása...je to ovoce nahoře umyté? Někde jsem četla, že takhle na povrch se neoplachuje, aby se nekazilo, ale to si neumím představit...tak jak na to?

@njonja miluju podzimní témata, moc pěkné

@jakelina jéje, ty by jsi měla asi dnes zalézt do postýlky a nic nedělat, jen se nechat opečovávat, neb tomuhle se prostě říká den blbec....tak ať už je lépe

dajna11
5. okt 2012

@florentina no je umyté,tak neumyté by som sa neodvážila dať...ale zasa nemala by dlho vydržať kedže dneska by ju mali spapať...ale viem že ovocie sa nemá umývať ked sá dáva do chladničky a tak...ked ho chceš aby vydržalo dlhšie....vtedy splesnie....

jakelina
5. okt 2012

@florentina zrovna jsme s manželem půl hodiny dávali nazpět střešní okno. On mi ho vyndal ven a já jsem si tam dala žebřík a umyla mřízku co máme na odsávač z kuchyně. Je to vysoko v prvním patře a z venku se tam nedá opřít žebřík. Tak už dnes fakt nic nedělám. Ven to šlo hned, ale nasadit ho tam to byl nadlidský úkol a manžel teda už pěkně nadával 😀 😀 😝 😝

lawli
5. okt 2012

moja dnešná...mala som na túto tortičku tri termíny ,čo stále posúvali dátum ,no už konečne skoro po mesiaci uzrela svetlo sveta 😀 😀 😀

pipka
5. okt 2012

@lawli perfektnaa 😎

sisix
5. okt 2012

@lawli ta je uzasna a mas na kraliky nejaky postup? Diky

vlada111
5. okt 2012

@daducha no krása, ako vždy

adrika202
5. okt 2012

dnešna práca..meninová tortička ,mramorový korpus,broskynovy krem s kuskami broskýň 🙂

lawli
5. okt 2012

@sisix vďaka... na králiky nemám žiaden postup... 🙂
@pipka ďakujem 😵

vlada111
5. okt 2012

@pristela máš ju krásnu, a čo ten chlp, to je pre photo shop hračka 😀

lifinka
5. okt 2012

ahojky holky, tak jak válčíte🙂

mám dotaz, když děláte růže a máte to na dvouposchoďový dort a ty růže naskládané od vrchu až dolů po jednom boku, tak ty růže drží na drátkách?Nebo to udrží i lepidlo potr.

vlada111
5. okt 2012

@pipka výborne si sa popasovala zo zadaním, vydarené dielko, super.

makmitka33
5. okt 2012

Mám veľkú prosbu, ako vyrábate marcipán?

ďakujem vopred za rady 🙂

mima1311
5. okt 2012

@makmitka33 recept je na prvej strane 😉

jakelina
5. okt 2012

@makmitka33 jeden recept na hmotu je naprvní straně diskuse a nebo jestli chceš mléčný, tak je víc receptů, každý dělá jinak a většina holek si kupuje hotovou hmotu.

pipka
5. okt 2012

@vlada111 dakujem zlatusik 😵

lifinka
5. okt 2012

a ještě dva dorty z minulého týdne, potah smartflex mě nějak praskal při ohybu u kulatého, čím, to?Paní chtěla dva stejné motivy z toho jeden menší 🙂

lawli
5. okt 2012

@daducha ta detská úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasnáááááááááááááááááááááá, som si s dovolením uložila....super zladené farby 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vecernicci
5. okt 2012

@florentina fakt nejsou vidět? tak já na to mrknu, tady je 😉

vecernicci
5. okt 2012

@florentina já si ty vypichovače na tulipány taky koupím, tak je chceš taky vzít? Když už tam půjdu a budou mít? 😀

bobisek
5. okt 2012

Holky, prosím, co dělám špatně? Jak skladujete svoje marcipánové dorty?
Já dělám pod marcipán máslový krém.Nechávám v lednici pořádně zatuhnout a pak potahuji. Ten den dobrý a druhý den je marcoš na prd. Začíná se rosit a blemcat. Dávám do lednice.
Prosím rady

jakelina
5. okt 2012

@bobisek a nemáš v tom krému pudink???

aduskatt
5. okt 2012

@bobisek predpokladam, ze maslovy krem robis aj s pudingom a mas tam vacsi podiel mlieka ako masla.