Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

blcha
31. okt 2012

myslite teda ze ked ju naplnim vo stvrok vydrzi do soboty v pohode a bude jedla aj v nedelu? ked bude ovocie pribinak rafaelo krem alebo mam teda radsej plnit az v piatok ?

bzucinka2
31. okt 2012

@dada2007 skus objedna netom a dat si osobny odber 🙂 ja som sa tak uz stretla, ze na nete ina cena a v obchode ina 🙂

dajna11
31. okt 2012

ach baby....mávate tak krásne kvety,ja sa učím...snažím...a furt to nieje ono 😖 😖

jakelina
31. okt 2012

@blcha tak to jsem ráda, že to někdo ocení, protože jsou i holčiny, co nám tu ještě vynadají 😝 😝 , když jim neopovíš hned a na všechno. 😉

nika1985
31. okt 2012

@blcha ja robim rafaelo s mandarinkami je dost sladka a tie mandarinky to stiahnu niektore baby to uz skusali aj s ananasom s bananmi robim iba coko plnku. a v stredu sa mi zda skoro.

jakelina
31. okt 2012

@blcha vydrží neboj, já plním většinou ve čtvrtek, v pátek potáhnu a jí se v sobotu nebo v neděli a v pohodě. Když máme doma, tak i v úterý dojídáme a nic mu není.

jakelina
31. okt 2012

@dajna11 vždyť je krásná 😉

pristela
31. okt 2012

@blcha ja by som ti poradila rada , len si tam napisala toho tak strasne vela 😀 , ze sa mi to nechcelo cele čitat 😕 tu trilkujem po celom nete , pisem s viacerymi a aj makam v pracovni ☹((( 😀

blcha
31. okt 2012

@dajna11 vau ved su nadherne ako zive 😉
@jakelina ved ja viem preto som rada ze aj niekto zareaguje na moje otazky aj tak niekedy nechapem ako to vsetko stihate aj piect aj pisat 😉

nika1985
31. okt 2012

@blcha v pohode vydrzi neboj ja tak vacsinou robim pri malej inak nestiham vsetko v noci streda peciem stvrtok plnim a piatok potahuje a zdobim v sobotu rano to beru prec kamoska dokonca este v utorok jedla rafaelo a ze super.

nika1985
31. okt 2012

@pristela ja som naposledy tu sovicku robila ze telo s mmf a potom som to potiahla smarflexom aby sa mi to dalo hned dokoncit nemala som cas az na poslednu chvilku som sa rozhodla co spravim a v pohode

eliska22
31. okt 2012

@dajna11 a čo na tom nie je ono? veĎ je prekrásna 😵

blcha
31. okt 2012

ja som zatial robila len rafaelo plnku s bananmi a pridala som cucoriadky vsetkym to strasne chut hlavne tej tehotnej nevesticke takze chce rafaelo a banany a chcem skusit aj tu pribinacikovu takze tam dam asi maliny neviem este 😉
@pristela ty mas take krasne torty ja to tu moc nestiham citat len par nicov si pamatam ale ked das ty tortu vzdy som namakko akoze najskor som chcela robit na tu svadobnu tie krasne labute co mas na jednej svadobnej ale potom som si zpovedala ze na to teda este nemam a chcela som ta poprsit na recept na puncovu tortu myslim ze som tu niekedy niekde citala ze robievas snad sa nemylim 😉

aduskatt
31. okt 2012

@blcha ja som robila rafaello s ananasom

blcha
31. okt 2012

@nika1985
@jakelina baby dik tak ja upeciem korpus v sredu v stvrtok naplnim doobeda a ked bude mala spat ozdobim a ked bude ozdobena musim ju zaviezt na miesto cinu mne sa do chladnicky nezmesti 😉
buduci tyzden vas budem urcite ostrelovat otazkami ked to budem realizovat 😉 😀

no idem deti uz sa zobudili a dakujem keby nebolo tejto temy tak by som urcite objednava torty tu od tetusielk s hnusnymi maslovymi plnkami a takto si spravim sama a este chutne a snad niekedy aj pekne 😉

pristela
31. okt 2012

@blcha ooo ty si zlataaa 😀 tie labute som robila v zaciatkoch a neboli vobec tazke, len uz nemam ten postup na ne a puncovu robim podla tohto : http://tortyodmamy.sme.sk/?q=content/puncova-po... s tym ze si platov upeciem kolko potrebujem

dajna11
31. okt 2012

@blcha
@eliska22 aaaaaaaale tak ja si myslím že to nieje ono....ale zasa na druhej strane na prvý krát to nieje desné...nemám ani vykrajvačky na orchidky,robím to od oka....a ked sa dá na tortu s niečim zeleným....bude to také živé nie? 😀

eliska22
31. okt 2012

@dajna11 bude to krásne nemboj 😉

mariann2
31. okt 2012

kočky, niektorá z vás tu pred časom dávala obrázok svojej tortičky Spongebob, veľmi sa mi to prevedenie páčilo, ale neviem si spomenúť ktorá ste to boli 😢

pipka
31. okt 2012

@mariann2 tusim florentina robila Boba naposledy 😉

sisix
31. okt 2012

Prosiiim o radu. Delam poprve vanilkovy krem a je tam 500g masla. Co se stane kdyz dam 300g? Ne ze bch maslo nemela, ale nemam rada moc maslove kremy. Diky za radu

kvakuska
31. okt 2012

Zdravím všechny dortové šikulky a omlouvám se, že vám sem lezu, občas sem nakukuju a obdivuju vaše výtvory, ale nikdy jsem sem zatím nepsala, jenže dnes bych potřebovala radu 😠 ... mám dělat dort s kočkama nebo s koťátky, ale vůbec si nejsem jistá, že budu ty kočky umět vymodelovat ☹ ... dort už je v lednici, ale já vůbec netuším, jak ho vlastně ozdobím 😒 ... nejsem v dortech žádný nováček, mám spoustu dortů za sebou, (příležitostně sem třeba také nějaké fotky vložím), ale v tuto chvíli jsem hrozně zasekaná prací + řemeslníci v domě + na mě něco leze, od rána mám chvílema jakoby zimnici, tak bych chtěla dort rychle dokončit a hupnout do peřin ... moje prosba je, zda nemáte nějaký odkaz jak vymodelovat kočky na dort, prosím prosím ... dort je pro jednu dospělou "kočičí mámu", ale chce na dort pěkné kočičky, aby měli synovci a neteře každý jednu potvůrku pro sebe ... moc prosím poraďte, než mě nemoc úplně odrovná 😒

maya30
31. okt 2012

baby dakujem za mile ohlasy 🙂 torta sa pacila, len bola reklamacia ze kde su banany 😕 😝 tak ja ze nech si jeden osupe a nakraja k tomu 😝 aj ked mne sa uz k orechom banany nehodia a navyse mojmu fajnovemu muzovi plnka velmi nechutila, tak idem popozerat do receptov zas nejaku inu

dm1
31. okt 2012

@sisix no ale to zalezi od toho aky vanilkovy robis ved ich je tiez viac musis napisat co tam davas 😉

dm1
31. okt 2012

@mariann2 ano ano florentina to bola moc sa mi pacil tak si pamatam tiez 😵

jakelina
31. okt 2012
sisix
31. okt 2012

@dm1 jasny, to me v tom fofru nedoslo 😀 250 slehacky, 2 van cukry, 300 mleka, 2 pudinky, 1-2 bile okolady, cukr podle chuti a 500g masla. Smetanu+mleko + cukr uvarit pudink, do toho cokoladu. MAslu uslehat s cukrem a pridavat pudink. Diky za radu

lussy23
31. okt 2012

@dajna11 nádherné

lussy23
31. okt 2012

@pipka krásna

lussy23
31. okt 2012

@maya30 určite je rozoznať. ja to rozprávk uani dobre nepoznám a rozoznala som.