Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
18. feb 2013

@levandulka3 tiez som dnes pozerala ze uz vychadza drahsie 999,- Kc co je cca. 39 eur tusim 😝 . Ta 10% zlava bola len valentinska a uz neplati

levandulka3
18. feb 2013

@dajna11 krása a tie nezábudky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ja ich milujem tie od teba odkuknem dúfam že sa nenahneváš 😉

tinamk
18. feb 2013

@dadka212 danka neviem co by to presne malo byt ale tu su nejake inspiracky. snad pomozu. 🙂 🙂)) jeeejda
ten jeden detsky tam nepatri🙂))

levandulka3
18. feb 2013

dievčatá ako prosím vás dosiahnete aby mala dvojposchodová torta 5 kg ☹ ja to vždy prešvihnem a už som skúšala viacero kombinácií, ďakujem 😉

tinamk
18. feb 2013
akzuzs
18. feb 2013

Ahojte rada by som sa pridala k vám. Mňa to tiež pochytilo a pridávam fotku mojej torty mala 5 kg a už sa strääääšne teším keď budem o dva týždne robiť synovi

lokalistin
18. feb 2013

@mamina1978 ja milujem ranunkulus,ale tiez moj pokus vyzeral hrozne 😝 ,ale nevzdame sa jedneho pekneho dna to dame 😀 ja mam teraz mcqueena,boze ja tak neviem tie auta normalne uz teraz mi je z toho zle 😕 ,ale chcem to skusit, mozno aspom trolinku lepsi bude ako tie minule

lokalistin
18. feb 2013

@mamina1978 boze niektori ludia su fakt tupci.Zdeni torticka bola krasna,u mna sa tiez kazdemu zda drahe a to este pytam aj pod cenu.Lebo nemam sajnu kolko ma vyjde a mne ide viac menej o to, ze ma to bavi a jedneho dna by som chcela dokazat nieco ako niektore holky tu.Ale aj tak by sa mali ti ludia zamysliet nad sebou. Mne teraz henta s tou sovou,hikala aka je krasna a, ze coskoro ma syn narodeniny, tak mi zase zavola. To potesi 😀

Ja som bola dneska v mekaci zatial som vypoved nedostala,ale sefka, ked ma zbadala zatvorila dvere ani bu ani mu a potom odisla cely den tam nebola. Cakala som aspom rozhovor medzi 4 ocami a nejake pokarhanie.Takto musim kazdy den cakat co bude dneska 😝

INAC BAMBULE DIKES ZA PACI SA MI;TOLKO SOM ASI ESTE NIKDY NEMALA

lokalistin
18. feb 2013

@bambula1307 lenze tu su ludia neni zvyknuty objednavat torty a este taketo, a ze poschodacky?to len na svadbu tu nakupia barjake kolace a su radi,ze su radi.A ja napr.mam znamych samych cudzincov,co nemaju penazi takze im je tazko rozhadzovat za torty.

lokalistin
19. feb 2013

@dm1 no neviem ci nezoberem domov v maji(ked pojdeme do tych ludanic) ten magic dekor,aby si mi ukazala konzistenciu toho prasku ked to davas do formy,lebo mne to nejde poriadne vycistit,ked potom stale prechadzam uz zacnem vytahovat tu hmotu zase von,ja to mam asi moc huste. @pristela bude mat urcite nejaku objednavku tak ju potom moze zobrat domov a pouzit 😉 😀

lokalistin
19. feb 2013

@akzuzs vitaj v klube 😉

mariann2
19. feb 2013

kočky, mám požiadavku na tortu s pribinákom, ale namiesto ovocia mám pridať do krému gumené cukríky, počuli ste už o niečom takomto?nebude sa mi to topiť? 😖

pristela
19. feb 2013

@lokalistin andelicka ja ti urobim McQueena a ty mne octavku superB podla foto- berieš? Dufam , že nezaváhaš !!!!! 😀

lokalistin
19. feb 2013

@pristela ty si ale vtipalek a to chces,odlakat zakaznikov?chces skoncit s pecenim ci co?ked mi davas take navrhy?myslim,ze potom by si uz od teba nikto neobjednal, nepodobalo by sa to ani na trabant,len asi tak po naburani pri 200km/h do betonovych zvodidiel 😖 to by som asi dokazala 😉

dada2007
19. feb 2013

@levandulka3 micka, neviem či ti už niekto odpovedal.........nemám dočítané..........akcia trvala len okolo valentína-nejakých 3 možno 4 dni.......tá 10% zlava a bola už odpočítaná na stránke automaticky.....čiže smart tam stál 899 a teraz už stojí 999(som to kuk teraz) a tá doprava zdarma......neviem či je to to nalavo hore-že rozvoz nad 1500 zdarma(viem že to nie je 80e v prepočte..ale to možno platí inak pre sk a inak pre cz) ale vtedy tam baby písali mail......skus si napísať a uvidíš čo ti napíšu.... 😉

dajna11
19. feb 2013

@levandulka3 ale čo si pipi 😀 😀 😀

dada2007
19. feb 2013

@levandulka3 napr. môj spodok 24cm(3x korpus a 2x plnka-parížska šlahačka) a vrch cca 16-17cm(tie 3x korpus a 2x plnka-maslová čoko) má cca 4kg......jasné, že záleží od plnky......už som robila spodok 24 s pribinákom a vrch 20cm a tá mala 6kg 😀

lucula73
19. feb 2013

@levandulka3 ak si objednáš nad 80 eur.tak poštovné neplatíš.čiže aj ten 39 eurový smartflex vyjde menej ako na sk.ak veymeš viac vedier....

dada2007
19. feb 2013

@lucula73 alebo budeme číííííííhnuť na dalšiu zlavu 😀 😀 😀 😀

halienka
19. feb 2013

Ahojte babky, chcela som sa vás spýtať, z akej múky najradšej pečiete korpusy? Hladkej či polohrubej? Tuším viac receptov je z hladkej ale sú aj z polohrubej, aký je rozdiel? ďakujem 🙂

jakelina
19. feb 2013

@mariann2 neslyšela jsem a nevím. Ale já myslím, že ti medvídci se teda budou dost divně žvýkat v tom krému 😝 😝 😝 😝

mimcak
19. feb 2013

@mima595 Ja by som skôr volila nejakého striptéra na torte,ako prsia pre ženu 😝 ,to mi príde nejaké zvláštne.naprik toto mám uložené čo sa mi velmi páči

levandulka3
19. feb 2013

@dada2007 ďakujem ved práve to sa aj mne deje že buď mám 4 kg alebo 6 a viac 😝

mia114
19. feb 2013

ahojte babulky
mam na Vas prosbu, ktore robite cokoladove torty, viete mi poradit aky pomer mam davat cokolady a cery ked chcem spravit cokoladove boky na tortu na ten peciaci papier? idem s apokusim prvy krat urobit cokoladovu tortu 😅
ale ako mate aj nejae stranky ohladom zdobenia cokoladou,
dakujem moc 🙂

janula.h
19. feb 2013

ahooooooooj BABYYYYYYYYY please aké drôtiky sú najlepšie na drôtikované kvety? myslím číslo ako to je? čím väčšie číslo tým tenšie či ako??

janula.h
19. feb 2013
dadka212
19. feb 2013

@janula.h Jani ja ju mám....a drôtiky najčastejšie používam 26

janula.h
19. feb 2013

@dadka212 je dobrá ako sa s ňou robí? diky poklad

dadka212
19. feb 2013

@janula.h tak normálne, robím cez foliu ako funky, kurzívu a pod.....ale je dobrá je menšia a hodí sa na niektoré torty viac, je taká klasická 😀

janula.h
19. feb 2013

@dadka212 dikyyyyyy