Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
8. mar 2013

@aduskatt to ake mas rozmery tych stvorcov?
sak moja stvorcova svadobka bola dvojposchodova a mala cez 10 kil 😅 😅 😅
to ja fakt neviem male a lahke torty robit? 😕 😀 😅

aduskatt
8. mar 2013

@pipka spodok 28, stred 21, vrch 15 a stred je bez ovocia

dadka212
8. mar 2013

no som zvedavá na budúcu časť....
ale musím povedať, že tie baby ma trocha sklamali....a aj tá hygiena...ja neviem aspoň do telky si mohli dať rukavice, patlať to tam s tými nechtiskami a prsteňmi...vlasy rozpustené....

dm1
8. mar 2013

@aduskatt ty brdo ja ked mam take rozmery pri okruhlej torte tak ma 10 😝

dadka212
8. mar 2013

och idem robiť tortu 😅

dm1
8. mar 2013

@dadka212 no tiez som sa zamyslala niekedy. Aj nad chladenim krtka vonku tiez mi to neprislo celkom vhodne. a rozpustene vlasy to uz som trochen viac nechapala...

dadka212
8. mar 2013

@dm1 noo presne aj ten krtko...mohli ho aspoň tým vrecom zakryť ako predtým 😝 šak vonku hocičo poletuje....a tí psi no otras takých dokážem urobiť sama za jeden deň aj s upečením 😝

pipka
8. mar 2013

@aduskatt no moja, tak toto nem chapem 😅
moja mala 25x25 a 20x20 a mala cez 10 kil 😝 😅 😅 😅

carujes? 😕 😀

aduskatt
8. mar 2013

@pipka neviem🙂)) mozno mam zlu vahu🙂)))

aduskatt
8. mar 2013

@pipka podobnu som robila, mala kusok cez osem a bola bez ovocia, tato je s ovocim a ma kusok cez 9.takze vaha to tak nejak odvazila zodpovedajuco, ci ale vazi pravdivo netusim..ma uz sto rokov a digitalnu mam len do 5 kg

janka_k
8. mar 2013

@dm1
@dadka212
tak mna dojali ti psikovia a pani z cukrarne, ze len cesto a dzem, ziadne pokropovanie, a este vravela ze chut je najdolezitejsia, no neviem taka sucha torta bez kremu, ja by som na taku asi chut nemala. a ze bez vystuze ze chut je dolezita, no lebo na toho psa by to bolo fakt treba sak nebol ani vysoky

dm1
8. mar 2013

@janka_k ale na to neviem tazko povedat lebo to bol specialny korpus biscuit ci ako a su aj vlacne korpusy tak tie sa nemusia kropit a su kocky ktore vobec nekropia

dadka212
8. mar 2013

@janka_k ja nekropím žiadne korpusy....tých psov som ani moc nepozerala ako robia...ale vo finále vyzerali podla mňa hrozne 😝 a to že ešte švacli aj psom kúsok torty....no ja neviem ja nie som nejaký velký psíčkar,ale psovi by som to nedala...šak mu môže byť zle 😝

anibas
9. mar 2013

psi otrasní - jak zdochnutí tam ležali, Marcelka s krtkom sa mi veľmi páči - aj prejav aj jej práca a Zelené zásterky ??? mám rozporuplné pocity 🤐 🤐 🤐 🤐

pristela
9. mar 2013

Holčiny vkladám jednu teď , bo zajtra budem makať v pracovni 😝 už na inom a sem vás budem chodiť len oslintávať 😀 Inak radšej by som robila 20 takýchto tortičiek ako buduci víkend s oplátkou, vojensku a Rapunzel 🙄

tinushka13
9. mar 2013

kočky šikulky, prosím poraďte mi ako sa robí plnka "gaštanové pyre" 😅

sticker
9. mar 2013

Tak je pozerám tie torty teraz v archíve a naozaj mi tam najviac vadia tie komentáre 🙄

mimcak
9. mar 2013

@pristela krásna farebná tortička a ta medvedica je rozkošná. 😀 😵 😵 😵 😵 úžasné.

vlada111
9. mar 2013

@pristela Žanet je krásna tá tortička.

denisak77
9. mar 2013

Zasa ste krásne popiekli ,tak pridám aj ja moje nech je toho viac , ešte jednu na zajtra a fajront.

tamianati
9. mar 2013

@eliska22 nádherná, tie kvietky sú prekrásne! ako ich robíš? priliepas postupne kolieska na guličku od najmensieho??? velmi pekne! dik 🙂

reruna
9. mar 2013

@janka_k já nekropím korpusy, mramorový není potřeba kropit, někdy kropím rumem - pro dospělé, ale dávám džem a krém, bez krému to ani není dort ne?

pristela
9. mar 2013

Jee, holky dakujem za pacitka aj pismenka 😵 😵 😵 😵 práve si boli po ňu a táááák nádherne reagovali 😵 jaj 😵 krásny den želám vsetkym a hajde do práce 😀 😀

pristela
9. mar 2013

@denisak77 že mňa to ešte nenapadlo vyrezat pismenka ako mas ty toho Jakubka 😀 😀 😀 suprový nápad 😵 😵

janula.h
9. mar 2013

@pristela Miláčik Tvoju tortu spoznám aj bez mena teším sa stále na niečo nové zaujímavé 🙂 sú to umelecké diela mám sa čo učiť 😵 😵

janula.h
9. mar 2013

@dadka212 vravíš mi z duše celú dobu som videla iba tie vlasy a nechty ☹ škoda,lebo baby sú šikovné hold asi si vzali veľké sústo ☹

eliska22
9. mar 2013

@tamianati dík, áno urobím si guličku a na tú postupne lepím kolieska, začínam menšími a postupne zväčšujem 😉
vykrojím si koliesko a k okraju stenším kosticou a lepím 😉

dajna11
9. mar 2013

@dadka212 tie vlasy mi tiež riadne liezly na nervy,to ako čo je?ja to doma neznesiem ked niečo robím aby mi neadali do toho a v jednom zábere ich mala riadne upatlané asi od krému čo tej glazury

lawli
9. mar 2013

moja dnešná ,na želanie podľa foto 🙂

ajka82
9. mar 2013

🙄 🙄 vuaaa, ten bmw je jaj WWbeatle s maskou bavoraka 😅 nakoplet som strhla potah a prerabam ho, som volala kamosovi, kedy si chce pren dojst, tak maju nakazane, ze skor ako o 16 nemaju prist... ale moc sa s tym uz neda urobit... dokonca MM sa zacal smiat ked otvoril chladnicku a videl ho z boku, ze ci na nom chodi Mr. Bean 😅 🙄 😒 hlavne zo som bola do 4 hore kvoli tomu