Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
10. mar 2013

@alenv krásny podľa čoho si robila pivónie ??

janula.h
10. mar 2013

žienky ja som niečo vytvorila 😀 ale čoko na prvýkrát sa mi zdá že dobre 😝

rapunzel1
10. mar 2013

@vlada111 práve aj to ma napadlo,keď mi chcel hneď robiť reklamu, tak mi to preblesklo hlavou, či mi nebude chcieť ešte zavariť,ale on ani nevedel čo je to vlastne domošová torta,že som mu mala dať urobiť ochutnávku, aby vedel, ako to chutí....hm

rapunzel1
10. mar 2013

@zuzana92101 ďakujem... oni mali vraj oslavu vo štvrtok, lebo mu ex dala syna, tak piecť som začala v stredu,teda nemala ani 24 hodín do odovzdania,ale písal mi až dnes ráno, tak ja neviem, kedy ju krájali. Ale pri plnke šľahanej nad parou sa nemá čo pokaziť, to je nezmar plnka, tak neviem....mi nakoniec napísal, keď som chcela, nech ju donesie, že ju vyhodili, ale že dík... tak ťažko povedať čo si o tom myslieť. Toto sa mi nikdy nestalo, každý zatiaľ nadmieru spokojní s tortami, ale toto som už nejak cítila v kostiach, že to nebude dobré, lebo mi volal asi 5 krát kôli tomu a písal asi 4x.... čo už narobím

denisak77
10. mar 2013

Tak,a hotovo,posledná.

lokalistin
10. mar 2013

Baby ja neviem ja ked som robila dobosku na plech tak z 9 vajec mi vysli 3 platy a to ich robim fakt tenucke a urcite je lepsia,ked je odstata,a zatial nikto nepovedal,ze bola sucha.Podla mna on si pomylil tortu,on chcel nieco ine

1zaza
10. mar 2013

Ahojte, pridávam moje rýchlovky, tá "lovu zdar" je pre ocina k narodkám, do poslednej chvíle som nevedela, čo spraviť, ale páčila sa a to je hlavné 🙂. Pri kabelke som si hlavu búchala o stenu, čo sa mi nedarilo, bolo strašne vlhko, všetko sa lepilo,uši neuschli a klesli ☹

rapunzel1
10. mar 2013

@lucula73
@janula.h o tom postáti ma to tiež napadlo, ale ak ju mali už v štrtok a písal dnes, tak by dovtedy už zmäkla...fakt neviem, behá mi to v hlave celý deň, nedá mi ani na nič iné myslieť. Inak som volala kamoške, že či som teda dobošku urobila správne, podľa toho ako má byť, lebo ona ju zbožňuje a povedala mi že áno, ale raz sa jej stalo, že si objednala dobošku a pani jej upiekla klasická korpus, čoko plnku a ešte aj poliala rumom, tak možno aj on mal takú mylnú predstavu o doboške....

zuzana92101
10. mar 2013

@rapunzel1 plnka slahana nad parou, to aj ja robim, skoro stale, tam sa fakt nema co pokazit, ved to je mnam. Nejaky tutmak, co fakt asi nevie co je doboska, ved to je fajnova torta a moze byt rad, ze si mu ju spravila, lebo ja veru neviem, ci by som sa s doboskou piplala :-P. Vzdy ked ju chceli, som ponukla nieco ine 😀.

zuzana92101
10. mar 2013

Baby, neviete, ktora z vas robila tuto torticku? alebo mi aspon neviete poradit, cim spravim ten spodny vzor na tom ruzovom potahu? dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

dajna11
10. mar 2013

@vecernicci je nádherná...kolia že?vidno to hned na hlavičke 😀 😀 😀 borderka????aj ja som po takej tužila 😀

dajna11
10. mar 2013

@zuzana92101 to je vladina ....vlada111

dm1
10. mar 2013

@zuzana92101 je to vladkina torta a ten spodok je zo silikonky od cinana

bambula1307
10. mar 2013

@rapunzel1 Juj teda ten ujo bol fakt blbec, ako niekomu nemoze chutit dobodska..nechapem?. Ja sice robim len maslovopudingovy krem a holandske kakao..normal piskotovy korpus..cize ziadny extra recept..ani v cukrarni sme tak nerobili. Vacsina sa robila zo zakladu maslovopuding kremu a ten sa prichucoval podla potreby...
Raz som kostovala zakusk..krasny kakaovy krem...na vzhlad ,ale chut teda ozaj nebola nic moc..vela tuku a isto tam nebol puding....usudila som podla chuti, ze je to falosny parizsky krem.

Mne sa obcas kamosky postazuzju, ze si objednali tortu od nejakych cukrarok amaterok..a ze im nechutili..ale nikdy mi nedosniesli ochutnat...a isto viem, ze sa ani nestazovali...takze neviem povedat...ake ozaj boli.
No ja si myslim, ze co chuti tebe ..to je dobre aj pre inych.

Chapem, ze si znechutena, ale nedaj sa odradit..len porob co mas objednane..isto budu kladne reakcie a tie ti zlepsia naladu 😉
Mal ti tortu doniest naspat..ako dievcence pisali, ked nebol spokojny....a haha, ze ochutnavku..sa na tom vzdy bavim. 😀 😀 😀
Drzime palce....!

janula.h
10. mar 2013

moja prvá čokoládka 😀

alenv
10. mar 2013

@janula.h já jsem neměla žádný postup🙂 jen jsem to prostě nějak dělala od oka podle obrázků kytek 🙂

vecernicci
10. mar 2013

@dajna11 jj, mám ji tady od @elienka 😉 byli jsme pro ni až u vás na Slovensku 😵 prostě proč to dělat jednoduše, když si můžem pro pejska zajet tak daleko 😀 😀 ale fakt je to šikula a jak se říká, že je to nejchytřejší plemeno, tak na tom něco bude, už umí sedni 😉

zuzana92101
10. mar 2013

@dajna11
@dm1
dakujeeem, baby, vy mate aky prehlad 🙂 zo silikonky od cinana? moze to byt tato? ci nieco ine?

zuzana92101
10. mar 2013

este foto

dajna11
10. mar 2013

@zuzana92101 no vyzerá to veru tá,podla vzoru a mám ju aj ja ale za toho diveho sa mi ju tak krásne nepodarilo otlačiť 😀

dajna11
10. mar 2013

@vecernicci no preto som ho aj ja chcela koli deťom ,že sa rychlo učí a tak,ale nezohnala som v nrjakej rozumnej cene a nechceo sa m po to chodiť až do tatier a tak....a potrebuje vraj vela pohybu a to by asi bol problém 😀 😀 😀 a tak nakoniec máme polovnickeho 😀 😀 😀 😀 ,ktorý teda nieje veru kludný domased 😀 😀 😀

zuzana92101
10. mar 2013

@dajna11 ja ju nemam, toto som vyknurala tu... http://www.sugarart.sk/silikonforma-ornament-iiii
U nas taki super cinania nie su, zeby toto mali. Uz som sa bola pytat a pozerali na mna ako puci...poslali ma k vietnamcovi 😀 a ten tiez nic.

dajna11
10. mar 2013

@zuzana92101 ja som to kupile cez net ale nie som spokojná,hmotu používam dobrú nie nejaké mäkké a aj tak sa mi to tak výrazne neotlačilo 😀 😀 😀

mia114
10. mar 2013

ahojte, no nakoniec som musela zrtusit tu puncovu tortu v tvare talianska, bo som vela v praci teraz ☹ mala som uz spravenu postavicku na nu, tak mozno ju niekedy pouzijem na tortu.

jakelina
10. mar 2013

@dm1 Na srazíku byla i Míša Šiputová a nějak jsme přišly na Tebe a znala Tě. Nevím jestli osobně 😉

jakelina
10. mar 2013

@mia114 krásná a ty oči 😲 😲 😲

rapunzel1
10. mar 2013

@lokalistin tak ti to vychádzalo presne ako aj mne 3 vajcia jeden plát na plech... si ma trochu ukľudnila, že som to robila, tak ako aj niekto iní...

vlada111
10. mar 2013

@1zaza ved tá kabelka je geniálna

vlada111
10. mar 2013

@zuzana92101 je to ona 😉

vlada111
10. mar 2013

@mia114 geniálna postavička