Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
30. mar 2013

@jenie123 uz asi neskoro,ale ja som to dala nad paru a normalne sa mi to odrazilo. pomalicky som to mixovala a ostalo krasne hladke. este som tam potom pridala aj trochu masla pre istotu. a v pohode bola 🙂

sisix
30. mar 2013

@lamps ok ja nevedela jestli je to ona. Dekuji

lifinka
30. mar 2013

holky, prosím, ´krém do rolády: chci ušlehat 2 šlehačky s borůvkovým jogurtem, mám tam dát ztužovač šlehačky nebo ten větší sáček želatinový ztužovač?Díky

iwulka23
30. mar 2013

Môj kvietkovaný víkend 🙂)

miciatko
30. mar 2013

pre 20 rocne dvojcata 🙂. .

janula.h
30. mar 2013

prvá "veľkonočná" 😀 😀

katkak23
30. mar 2013

tak ta pišťaľka mi nedala a ráno som ju prerobila 😀 spravila som ju zo žltího fonsdánu a len poprášila zlatou lebo tá predtým bola maľovaná praškovou zlatou s vodkou a na biely fondán ale poradte kde som urobila chybu bola to hroza a lepilo to aj po noci v chladnicke a nedalo sa mi to rovnomerne roztriet...poradte ktora mate skusenosti s malovanim praskovymi farbami....takze pridavam opravenu tortušu a píšťaľku pred a po 😀

aduskatt
30. mar 2013

@katkak23 zlatu malujem rovno tekutou, je to lepsie ako prachovu zlatu rozrabat v alkohole, si myslim🙂

katkak23
30. mar 2013

@aduskatt ale tak vseobecne myslis ze to bolo tou zlatou ze ked rozrobim takto inu farbu praskovu tak to pojde pekne? na mam tiez aj inu ale taku ako cervene zlato no co ja viem aj ta sa mi tak zbierala volako do takych plosok nedala sa prkne rovnomerne roztriet .... porazi ma v com to je...a aku mas ty tu tekutu ja mam tuto...myslim ze aj znacka je taka http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

aduskatt
30. mar 2013

@katkak23 tekutu mam aj ja tuto a dobre sa mi s nou robi🙂

vecernicci
30. mar 2013

tak děvčata moje další "pro rodinu" 😉

lifinka
30. mar 2013

tak jsem ještě našla v lednici fruktafill lesní plody, takže jsem dala borůvkový jogurt malý, fruktafill, 2 šlehačky a želatinový ztužovač a místo marmelády jsem natřela ten fruktafill, no je to mňamka 😀 už jsem za dnešek hotová posední dort vyfotím ráno před odevzdáním

všem nemocným brzké uzdraveníčko a přejeme krásné velikonoční svátky Lída a spol. 😉

reruna
30. mar 2013

@lamps tak ten film si určitě někdy s dětma pusťte - jmenuje se Horton, je o slonovi a maličkých Kdovících z Kdosic, načerpáš inspirace na postavičky, tady jen fotka na ukázku http://filmy.heureka.cz/martino-steve-horton-dv...

dajna11
30. mar 2013

@1zaza ved je krááásny🙂

daducha
30. mar 2013

Ahojte babulky, len rychlo pridavam moje najnovsie a utekam opatrovat tu ten môj lazaret 😝 .Nic extra,vsetko na zelanie ...

mariann2
30. mar 2013

ahojte, pridávam moje tohtotýždňové, všetko buď presne nadiktované, alebo opakované 😝

jakelina
30. mar 2013

Holky dostala jsem krásnou pochvalu dortu, mám radost. Kopíruju z FB
Takze mila pani Majko ja nemam slov na popsaní tohoto dortu-kdyz napisu,ze byl vyborny,tak je to slabe slovo-to je proste MASAKR!!!!! Napisu to asi tak-kdyz jsem dort krajela a davala na talirky,tak vsichni prskali,ze jim davam moc,ze to nesni a jen co vylizali talir,tak chteli pridat!!!!!! Proste vase dorty tak jak vypadaji,tak i opravdu chutnaji-moc dekujeme

aduskatt
30. mar 2013

@jakelina supeeeeeeeeer🙂))

lamps
30. mar 2013

@jakelina Majka, to je super správa 😅 😅 😅 😅 a ja ťa pochválim za ten recept na roládu, už sme ju koštovali a je superrrrrr 😅 😅 😅 😅 😅

79zuzana
30. mar 2013

@jakelina tak takato sprava veru musela potesit. Inak som si pozrela recept, ktore ti tu kazdy tak chvali, ze skusim, aj ked moj je vyborny....a prestav si....ja mam ten isty 😀 😀 😀 Je uz velmi stary, teda aspon ja ho mam uz 20 rokov 😀 😀 😀

jakelina
30. mar 2013

@lamps mám radost, jako bych vyhrála ve sportce. Mně to hodně potěší, když se někdo ozve a pochválí.
Roláda je určitě výborná, dej si i za mě a jsem fakt ráda, že se povedla. 😉

jakelina
30. mar 2013

@79zuzana no vidíš, nejlepší jsou asi ty staré recepty, já ho taky dělám snad od 18 let 😉

jenie123
30. mar 2013

@mrka2 @79zuzana @teodorie dakujem moc.. Nakoniec som do nej zamiesala ole coko a dostal sa z toho.. ;) bol sice viac cokoladovy a hustejsi, ale inak fajn.. Este sa mi parizska nezrazila, normalne som bola prekvapena..

eliska22
30. mar 2013

@jakelina to je super 😵 a akú si robila plnku?

jakelina
30. mar 2013

@eliska22 obyčejný pribiňák, ale dělala jsem z 40 % šlehačky a do toho mražené jahody.

79zuzana
30. mar 2013

Tento vikend som nemala ziadnu torticku, tak som nam napiekla taketo broskynky 😉

zuzana92101
30. mar 2013

@jakelina Majka, tesim sa s tebou, viem, ze to je taky balzam na dusu 😉. A aby som netrhala partiu 😉, tak som nakoniec aj ja urobila tvoju roladu a bola mnaaaam, takze receptik ukladam, lebo len tak sa zaprasilo po nej. Skusila som tu orechovu, dala som malinovy dzem, slahacku s vanilkovym cukrom, nato ribezle. Bola krasne makucka. Hrozne sa mi to hodilo, lebo prisla necakana navsteva a toto bolo sup sup hotove. 😉.

denuschka7
30. mar 2013

ahojteee..prikladam moju vikendovu....na rozlucku so slobodou 😀 torticka asi nepotrebuje komentar 😎

eliska22
30. mar 2013

@jakelina tak táto plnka má aj u mňa najväčší úspech, kto ho raz mal, tak iný už nechce 🙂

bambula1307
30. mar 2013

@pralinka25 ano do bielok krystalovy, do zltok kludne praskovy, krystalovy by sa dlho rozpustal 😉