Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
8. apr 2013

@aduskatt zajtra jej cinknem 😉

aduskatt
8. apr 2013

@vlada111 super, dakujeeeeem🙂 Jo a mlady pan nejak stale Alicku spomina🙂

wera.g
8. apr 2013

ďakujem moc moc 😵 @vlada111

lokalistin
8. apr 2013

@daducha nadhera vsetky,

lokalistin
8. apr 2013

@pristela zlato len nieze dopadnes jak ja tiez som pila de luxe a redbulla s vodkou a tri dni mi je zle uz 😉

lokalistin
8. apr 2013

@aduskatt @dada2007 robila dia a vravela,ze sa jej bielka moc dobre nevyslahali,ci take nieco skus sa jej popytat

aduskatt
8. apr 2013

@lokalistin dakujem, ale ved bielka budem slahat zvlast.-) popytam sa🙂

lokalistin
8. apr 2013

@aduskatt no ja uz neviem presne,ona isla tusim podla receptu a tam bolo bielka s tou nahradou cukru,ale vravela,ze nabuduce uz by ju robila inak,ja len,ze skus sa jej opytat,ci sa cesto nejak zmenilo

pristela
9. apr 2013

@lokalistin cha to sa mne nemoze stat, ja vodku nelubiu 😀 😀 😀 ked mam nervy alkohol ma nesundá , celý ho zožerú a ja akoby som ani nepila, vsak to tak raz za pol roka, sa mi to nakopí a pak to ide 😀 😀 moj mi nukal lexaurín, že to ma vyjde lacnejšie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mizulienka
9. apr 2013

@vlada111 dakujem, vyskusam 😉

dada2007
9. apr 2013

@aduskatt mici, so sacharinom netuším....ja som robila so sorbitol a ani bielka ani žltka sa nevyšlahali tak ako zvyčajne.....a musela som piecť dalšie korpusy, lebo to vôbec nenarástlo.....

dada2007
9. apr 2013

robili ste niekto? viete mi poradiť???
MARLENKA-kruh 26cm, potiahnutá,,,,cca váha???
NA PLECHU 30*40 plnený parížskou šlahačkou a potiahnutý....cca váha?

levandulka3
9. apr 2013

@dajna11 krásne práce, zaujali ma tie torty s tekutou náplňou videli ste niekde na predaj tie formy príp. recepty, vyzerá to úžasne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
9. apr 2013

@levandulka3 to su Zila formy,také silikonové,s kovovým okrajom akoby ráfikom,daju sa v tom piecť alebo robiť za studena a do mrazáku,vymysleli to madari a boli to aj oni predvádzať,recepty tak to som celkom nerozumela kedže to prekladali ledabolo,ale to je akoby panacotta....musí byť v kréme želatína...potom sa do tých jamiek dáva nejaké rozmixované ovocie,alebo frutafilly a zdobí šlahačkou,čoko a pod. ku každej forme sa v balení predáva aj knižočka s receptami..

aduskatt
9. apr 2013

@dada2007 dakujem🙂 no, si ma nepotesila..........tak som zvedava, ako toto dopadne....este mam cas dva tyzden zistovat co a ako.......sladislo som nasla mix sorbitol sacharin.......musim este mrknut v inom obchode

aduskatt
9. apr 2013

@lokalistin jasne, pozistujem kde kade🙂 dakujem

levandulka3
9. apr 2013

@dajna11 jeej dakujem si poklad e kde dostanem tie formy kupiť?

dada2007
9. apr 2013

@aduskatt kukni tu ....... http://www.vaspres.sk/imber.html ja som mala tuším ten žltý sorbit 😉

levandulka3
9. apr 2013

@dajna11 dakujem pekne už som našla aj ja dokonca aj video na youtube škody že v madarčine 😝 😝 😝 ale podstatu som pochopila asi idem do toho i ked tá forma je pálka cena ale veľmi ma to láka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
9. apr 2013

@dada2007 dik 🙂) ja som videela v Lidli nahradne sladidlo, miesany sorbitol a sacharin...... pojdem mrknut este do ostatnych dvoch, co najdem tam, mam to vsetko pod nosom🙂

dajna11
9. apr 2013

@levandulka3 no na stretku tie formy predávali a tiež boli za takú cenu,je to dosť za to,ale je super že sa dá v tom upiecť piškota a tie jamky čo ti vzniknu naplniš džemom a ozdobíš šlahačkou či krémom,alebo naopak dáš do formy krém samozrejme so želatínou aby to v mrazaku stuhlo na to dáš plát piškoty upečenej alebo že aj pomrvené piškoty možu byť,dáš to zamraziť aby to ztuhlo a vyklopíš.a vtej knihe boli recepty dokonca aj na slano orzne sa to využíva ale to neviem bolo to v madarčine🙂

levandulka3
9. apr 2013

@dajna11 idem do toho 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 mám kamošku čo vie po madarsky joooj teším sa 😀 😀 😀 😀

dajna11
9. apr 2013

@levandulka3 no ti držím palce.....známa na Fb si to kupila myslím dve formy a robí v tom ako divá 😀 😀

levandulka3
9. apr 2013

@dajna11 a nechcela by sa tvoja známa so mňou skamarátiť 😝 😝 😝 😝 no nie som drzá 😝 že by sme si vymieňali skúsenosti

levandulka3
9. apr 2013

@daducha postavičky máš nádherné, obdivujem 😵 😵 😵 😵 😵

vlada111
9. apr 2013

@aduskatt neblázni, to fakt? Asi sa mu páčilo, že je mladšia a mohol ju šáliť 😀 Ale opica mu na to prišla 😝

jakelina
9. apr 2013

@dada2007 chuďě nikdo neodpoví co, ale já marlenku ještě nepotahovala, tak vůbec nevím a ten obdelník si myslím, že může mít 6 kilo?? Je to dost velké a jestli dáš tři pláty těsta, marmeládu, prokapeš a krém. Ale jenom odhaduju. 😲 😲 😲

dada2007
9. apr 2013

@jakelina aňooooooo............všetci na mna serinkajú 😢 😢 😖 😅 😀 😀 😀
ja tiež typujem 6kg.......ale šak to chcú svadobnú......spodok na plech a na vrch ešte jedno poschodie......ale ved neviem ani ten spodok typnuuuuuuuť 😀DDDD

aduskatt
9. apr 2013

@vlada111 on sa tesi, ked ma s kym lietat po byte🙂) sak ale sme sa s Petom smiali, ze hned vystrelil, kolko ma Alicka rokov, ani neviem, pri akej prilezitosti to uz bolo🙂) resp ani nie, kolko ma rokov, ale v ktorom roku sa narodila🙂) no co za debaty ti dvaja viedli?🙂)